Toto slovenské mesto spúšťa bikesharing zadarmo. Verí, že bicykle nebudú musieť loviť z riek

  • Už čoskoro sa budeš môcť po uliciach mesta Piešťany premávať na zdieľaných bicykloch a to celkom zadarmo
  • Pribudnú tu dokonca aj nové cyklotrasy, na ktoré dostalo mesto z eurofondov státisíce eur
petor (1)
pixabay.com,wikimedia.org-Martin Hlauka (Pescan)
  • Už čoskoro sa budeš môcť po uliciach mesta Piešťany premávať na zdieľaných bicykloch a to celkom zadarmo
  • Pribudnú tu dokonca aj nové cyklotrasy, na ktoré dostalo mesto z eurofondov státisíce eur

V kúpeľnom meste Piešťany pribudne v blízkom čase možnosť bezplatného zapožičania bicyklov. Radnica sa totiž v rámci výstavby cyklochodníkov medzi Dopravnou a Sasinkovou ulicou, na ktoré získala viac ako 489-tisíc eur z eurofondov, zaviazala, že zriadi službu zdieľaných bicyklov. Startitup o tom informovala Drahomíra Moretová z Kancelárie primátora mesta. Dokončenie nových cyklotrás sa predpokladá najneskôr do konca roka 2019. 

zdroj: pixabay.com

Na začiatok bude v Piešťanoch k dispozícii spolu 34 kusov bicyklov, z toho bude 10 mestských. Zvyšných 24 poskytne  jedna z piešťanských spoločností MAGNA ENERGIA a to už od 1. augusta. Ide o takzvaný „NAIVNÝ BIKESHARING,“ čiže zdieľané bicykle, ktoré môžeš využívať  bez registrácií, platieb, či kreditných kariet.

„Chceme veriť, že sme už v dobe, kedy si ľudia budú vážiť, že si môžu požičať zadarmo bicykle a nebudeme ich musieť loviť niekde z rieky,“ pre TASR sa vyjadrila prednostka Mestského úradu v Piešťanoch Denisa Bartošová.

„Magna Bike bude vybavený základnou výbavou tak, aby mohol jazdiť po všetkých komunikáciách na území Mesta Piešťany. Zabudovaný je GPS modul pre monitoring jeho pohybu. Pre jazdu mimo mesta by však už bola potrebná ochranná prilba a pre jazdu v noci osvetlenie,” informovala spoločnosť MAGNA ENERGIA v tlačovej správe.

zdroj: pixabay.com

Stojany na bicykle budú umiestnené pred Piešťanským informačným centrom na Pribinovej ulici, pred železničnou stanicou a na sídlisku Juh. Požičiavanie bude bezplatné,“ informovala prednostka mesta.

Používanie bicykla by podľa kompetentných nemalo trvať viac ako niekoľko hodín, pričom každý  bicykel je potrebné uložiť na niektorom z určených stanovíšť. Celú zoradenú flotilu maGna bicyklov si môžeš prezrieť 1. augusta na Námestí slobody v čase od 15.00 do 18.00 h. Tu získaš aj základné informácie o tomto projekte.

Zámer iniciovala MAGNA ENERGIA a participujú na ňom Mesto Piešťany, cyklo – servisná spoločnosť WELO, Reštaurácia La Musica,  ale najmä veľa priaznivcov cyklistiky.

zdroj: wikimedia.org-Palickap

Bicyklovanie zadarmo sa stáva trendom

Zdieľané bicykle zadarmo, avšak len na jednu hodinu, poskytuje aj mesto Žilina. Zatiaľ čo Bratislava spojila pri zdieľaných bicykloch sily so Slovnaftom, Žiline pomohol významný zamestnávateľ regiónu, automobilka KIA. B

ikesharing, za ktorého služby nemusíš dať ani cent, funguje aj v Prešove. Ide však o pomerne netradičný koncept, nakoľko si tu môžeš po meste na dvoch kolesách zajazdiť aj za dobrý skutok.

Viac čítaj tu>> Prešovčania založili nevšedný bikesharing. Platidlom je aj dobrý skutok

zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech