Toto sme tu ešte nemali – prvá anti-sociálna sieť je na svete

  • Zažili ste aj vy ten extrémne neprijemný moment, keď ste stretli človeka, ktorému ste sa chceli silou mocou vyhnúť? Po dvoch takýchto slastných situáciach sa Udi Dagan rozhodol nájsť riešenie.
image_1404973985.jpeg
  • Zažili ste aj vy ten extrémne neprijemný moment, keď ste stretli človeka, ktorému ste sa chceli silou mocou vyhnúť? Po dvoch takýchto slastných situáciach sa Udi Dagan rozhodol nájsť riešenie.

Udi Dagan je CEO novej anti-sociálnej siete Split. Udi sa rozhodol po opakovaných neprijemných zážitkoch vymyslieť aplikáciu, ktorá by tento jeho problém vyriešila. Udi je asi dosť sociálne vyberavý, v jednom rozhovore priznal, že ma viac ako 50 blokovaných ľudí na FB :). „Každý z nás má niekoho, komu sa chceme vyhnúť. Asi nechcete stretnúť na prvom rande vašich rodičou alebo stretnúť vášho šéfa večer v klube, po piatom pive to už môže byť celkom prúser“ Udi asi vychádzal z vlastných skúseností :). 

 

Čo to bude stáť?

Split je free appka, takže žiadne extra náklady vás nečakajú. Appka ponúka päť super funkcií: Real Time Alerts, Event Notifications, Danger Zone Pointers, Who’s There and Who With nebudem, to ani prekladať, každému je to zrejmé. Najlepšia vec je však skener vašich non-friendov, hneď ako vytiahnete päty z domu, môžete skenovať okolie, aby ste náhodou nenatrafili na niekoho, kto by vám mohol pokaziť deň. Nebojte sa, keď už sa v tomto okolí aj objaví nevítaná osoba, appka vám vyráta najrýchlešiu „únikovú“ trasu. 

 

 

Každopádne appka je obmedzená na určité parametre. Napríklad funguje, len keď nežiadúci friendi zdieľajú svoje údaje ako napr. na Fb “Check-In”, inak ho na radare neuvidíte. 

Split nezbiera údaje ani o userovi a ani o ľuďoch, ktorých máte označených ako nežiadúcich. Vidí ich vždy iba user appky a to max. do vzdialenosti 300m. Split by mal fungovať všade na svete, takže veselo sťahujte a blokujte :). Split si možete stiahnuť na iOS aj na Android. Neuveríte, ale appka už  získala milionový funding a to nie od hocikoho, ale rovno od známeho miliardára Christophera Burcha. Čo sa týka dizajnu appky, nezaslúžila by si od nás ani 1 dolár.

Udi dodáva, že priemerne sa človek snaží vyhnúť 4-9 ľuďom. Ako ste natom vy?

 

 

 

 

 Zdroj: nocamels.com, gottasplit.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech