cover2
Instagram/@anettestravels, Unsplash/Doglioni Giorgia Doglioni
cover3
Instagram/@anettestravels, Unsplash/Doglioni Giorgia Doglioni

Toto sú absolútne najlepšie pláže sveta na rok 2021. Zoznám sa s rajom na Zemi

  • Svet už pozná víťaza prvého ročníku súťaže Kiwi.com World Championship of Beaches o najlepšiu pláž na svete 
  • Ľudia z celého sveta v priebehu júna vyberali svojich favoritov spomedzi 32 nominantov
  • Svet už pozná víťaza prvého ročníku súťaže Kiwi.com World Championship of Beaches o najlepšiu pláž na svete 
  • Ľudia z celého sveta v priebehu júna vyberali svojich favoritov spomedzi 32 nominantov

Vo finále súperili dvaja favoriti. Veligandu Island Beach na Maldivách sa postavila proti Anse Cocos na Seychelách. O necelé tri percentá nakoniec v hlasovaní zvíťazila práve pláž Veligandu.

Spoločne s gréckou Sarakiniko Beach a preslávenou Praia da Azeda v Brazílii tak tvoria štvoricu s najvyšším počtom hlasov.

„Lamborghini medzi dovolenkami”: Sú Seychely len pre snobov? Toľkoto ťa vyjde cesta za najkrajšími plážami

Maldivy patria spoločne so Seychelskými ostrovmi k najobľúbenejším destináciám – tento rok spoločnosť Kiwi zaznamenala cez 33 miliónov vyhľadávaní práve na Maldivy a cez 8 miliónov na Seychely. V oboch prípadoch ide o dvojnásobný nárast v porovnaní s rovnakým obdobím roku 2020.

Víťazná pláž: Veligandu Island Beach, Maldivy

Podľa tejto pláže je pomenovaný celý ostrov, ktorý leží v severnej časti atolu Ari. Jediný rezort na ostrove, Veligandu Island Resort & Spa, je jedným z prvých na Maldivách a víta návštevníkov od roku 1984.

zdroj: Instagram/@veliganduisland

Samotná pláž sa nachádza na južnej strane a ponúka výhľad na biely piesok, nekonečnú oblohu a tyrkysovo modré čisté more. Okrem kompletného vybavenia je k dispozícii aj vonkajší panoramatický bazén.

„Takéto uznanie znovu potvrdilo popularitu pláže Veligandu a my by sme radi poďakovali všetkým, ktorí si urobili čas a v súťaži hlasovali za tento skrytý raj,“ okomentoval víťazstvo Veligandu Fathuhulla Ibrahim, riaditeľ plážového rezortu Veligandu Island Resort & Spa.

zdroj: Instagram/@exclusiveluxtravel

V roku 2021 vyhľadávali Slováci Maldivy dvakrát častejšie než v predošlom roku. Podľa oficiálnych údajov Ministerstva cestovného ruchu Maldivskej republiky bol od decembra minulého roka počet slovenských návštevníkov vyšší v porovnaní s rovnakým mesiacom predchádzajúceho roka.

Chystáš sa tento rok na dovolenku?

V decembri 2020 navštívilo Maldivy o 50 % viac slovenských turistov ako v predpandemickom decembri 2019. V kontexte súčasnej situácie však odborníci naďalej odporúčajú všetkým cestujúcim, aby si pred plánovaním cesty dôkladne overili bezpečnostnú situáciu v cieľovej destinácii a dbali na bezpečnostné pokyny úradov.

Druhé miesto: Anse Cocos, Seychely  

Táto pláž sa nachádza v zálive na východnom pobreží ostrova La Digue. Je prístupná len pešo a bez sprievodcu ju nenájdeš. Na tento skrytý klenot narazíš po asi polhodine chôdze od Grand Anse alebo Anse Fourmis. 

zdroj: Instagra/@seychelles_ig

Zážitok však stojí za to – smaragdovo čistý oceán, jemný piesok a čierne skaly na pobreží s palmami v pozadí, sú pre mnohých rajom na Zemi.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje:  Kiwi.com, Tripadvisor
'

Najnovšie