Toto sú najdrahšie domy, ktoré si aktuálne môžeš kúpiť na Slovensku. Predáva sa aj Bödörova vila v Nitre

  • Vybrali sme top najdrahšie, najluxusnejšie vily v ktorých si budeš pripadať naozaj ako v rozprávke
  • Cena najdrahších stavieb je uvedená v cenových reláciách, ktoré poskytuje realitná kancelária
  • Presnú sumu uverejňuje len niekoľko spoločností
  • Vybrali sme top najdrahšie, najluxusnejšie vily v ktorých si budeš pripadať naozaj ako v rozprávke
  • Cena najdrahších stavieb je uvedená v cenových reláciách, ktoré poskytuje realitná kancelária
  • Presnú sumu uverejňuje len niekoľko spoločností

Ako vyzerajú tie najluxusnejšie nehnuteľnosti na Slovensku? Líšia sa v jednotlivých krajoch? Rozhodli sme sa spraviť prieskum na webových portáloch , ktoré sa zameriavajú inzerciou na realitnom trhu. Porovnávali sme zo všetkých Top realít, Realít, Nehnutelností, Residence-real, Slovakia Sotheby’s Realty, Arvin & Benet realít a mnoho ďalších menších zameraných na kraje. 

Vybrali sme top najdrahšie, najluxusnejšie a v ktorých si budeš pripadať naozaj ako v rozprávke. 

Bratislavský kraj

Aká je úplne najdrahšia nehnuteľnosť sa dá vždy odhadnúť len tak od oka. Realitné kancelárie, ktoré ponúkajú úplné elity realitného trhu, ceny nezverejňujú. Avšak niektoré zaraďujú svoje nehnuteľnosti na stránky do určitých cenových relácií, z ktorých sa jasne dozvieš, v akých hladinách sa daný dom pohybuje.

My sme pre teba vybrali aj pár takých, pretože zverejnené ceny nikdy nedosahovali čiastky ako tie skryté.

A pod určitým rúškom tajomstva sa ocitá aj vila v Starom Meste, ktorú ponúka medzinárodná realitná kancelária Slovakia Sotheby’s Realty, ktorá sa špecializuje na predaj naozajstnej špičky trhu. 

Výnimočná vila prešla kompletnou rekonštrukciou, má 8 izieb, 5 kúpeľní a 5 parkovacích miest. Rozkladá sa na 680 m2 na 722 m2 veľkom pozemku.

Dispozične je rozdelená na dve nadzemné podlažia a suterén. Dominantným prvkom je vnútorný bazén so saunou. Obývací priestor disponuje krbom, aby si sa mohol zahriať aj počas tých najchladnejších večeroch. K dispozícii je pracovňa a privátna miestnosť s biliardom.

Druhé poschodie ponúka majiteľovi tri spálne a tri kúpeľne, šatník a vstup na terasu. 

Suterén môže slúžiť ako samostatná časť domu. Nachádza sa tu obývací priestor, spálňa, kúpelňa s práčovňou a zimná záhrada. 

Záhrada je udržiavaná tak, aby poskytla majiteľovi komfort a maximálne súkromie.

Na stránkach Sotheby’s Realty táto vila sa pohybuje v rozpätí od 3 000 000 – 5 000 000 eur.

Trnavský kraj

Ďalšia zastávku v hone za luxusnými vilami urobíme na Záhorí, kde je stavba o čosi netradičnejšia. Realitný portál Top reality ponúka na predaj areál, ktorý je vhodný aj ako víkendová vila, aj ako hotel, ktorý sa tu v minulosti nachádzal.

Areál je zasadený do krásneho prírodného prostredia, leží na úpätí Malých Karpát uprostred polí a lúk s výhľadom na Plavecký hrad a rašeliniskové jazerá s borovicovými lesmi. Park je poprepletaný ihriskami, rybníkom, veľkým ovocným sadom a poskytuje množstvo športových a iných voľno časových aktivít. 

Trojpodlažná budova na ubytovanie disponuje 19 izbami, reštauráciou, terasou, zimnou záhradou, kanceláriami, prednáškovou /spoločenskou miestnosťou až pre 80 osôb a ďalším sociálnym príslušenstvom. Momentálne má ubytovaciu kapacitu 36 lôžok, s prístelkami 46 lôžok. Reštaurácia je navrhnutá pre 40 osôb a terasa/zimná záhrada 30 osôb.

Súčasťou areálu je aj wellness, 3 druhy sáun, zastrešená vonkajšia vírivka, masážne a ďalšie priestory pre synergické využitie. Nechýba ani vínna pivnica s kapacitou 30 osôb a vonkajší bazén v rozmeroch 13m x 6m so soľnou úpravou vody.

Areal je vybavený parkoviskom pre 50 parkovacích miest a ďalšími dvoma technickými budovami. 

Park ďalej disponuje miestom pre záhradný stan, napríklad pre oslavy a svadby, altánkom, trávnatým ihriskom, beach volejbalovým ihriskom, futbalovým ihriskom či fitnessom v parku – petang, kolky.

Celý pozemok meria 74 966 m2 , zastavaná plocha činí 1711 m2 . Záhorská usadlosť spolu s obrovským pozemkom je momentálne ponúkaná za 3 490 000 eur.

Nitriansky kraj

Na okraji cirkevného lesa nad obcou Nitrianske Hrnčiarovce mesiace rástlo neprehliadnuteľné veľkopanské sídlo. V decembri minulého roku sa denník Plus 7 dní domnieval, že sídlo patrí Norbertovi Bödörovi. Na liste vlastníctva však syn majiteľa známej bezpečnostnej služby nefiguruje. 

Podľa denníka si obyvatelia dediny myslia svoje. „Mal by to byť Bödör. Ale on má toho viac,“ bez váhania pre médium povedal štyridsiatnik zo susedstva.

Či sídlo patrilo Bödörovi, alebo nie, momentálne sa predáva. Zaujímavé však je, že realitná kancelária Slovakia Sotheby’s Realty má ponuku zverejnenú len na svojom webe. Na sociálnych médiách sa stavbou ešte nechváli.

Reprezentačná vila ja dispozične rozdelená na tri krídla. Spoločenskú miestnosť s výmerou 184 m2 hosťovský trakt s wellnessom . Do domu sa vstupuje priestrannou halou, ktorá náväzne otvára veľký obývací priestor s krbom, kuchyňou, jedálenskou časťou a vinotékou. K dispozícii je aj komora a práčovňa. Nočná časť pozostáva z hlavnej spálne, dvoma šatníkmi a vlastnou kúpeľnou a ďalšími dvoma spálňami slúžiacimi ako detské izby so spoločnou kúpeľňou. 

Hosťovský apartmán sa nachádza v samostatnom krídle. Disponuje spálňou s prípravou na krb, kuchyňou a kúpeľňou. 

Dom má aj suterén, v ktorom sa nachádza technické zázemie v podobe skladov. K dispozícii je aj fitness miestnosť a garáž pre 5 parkovacích miest.

Súčasťou komplexu je aj hospodársky dom a takzvaná office zóna, ktorá má slúžiť pre podnikateľské účely majiteľa.

Dom sa nachádza v štádiu hrubej stavby so spracovaným kompletným projektom vizualizácie interiéru. Termín kolaudácie je naplánovaný na jeseň 2020.

Dom sa rozprestiera na 8148 m2 a samostatný dom spolu s hospodárskym je postavaný na 1100 m2. Na stránkach realitnej kancelárie pohybuje v rozmedzí 3 000 000 až 5 000 000 miliónoch eur

 

Trenčiansky kraj

Luxusné vily na predaj môžeme nájsť aj v meste Trenčín. Vo vyhľadávanej lokalite v centre mesta – Kollárová štvrť  realitná kancelária Residence-real predáva novostavbu luxusnej vily neoklasicistickej architektúry.

Celý koncept nehnuteľnosti je navrhnutý veľmi luxusne. V novostavbe sú zakomponované najkvalitnejšie materiály, masívne vchodové dvere, drevené okná, prípojky na domový vysávač, klimatizácia v stenách, podlahové kúrenie s tepelným čerpadlom, všetko s maximálnym ohľadom na životné prostredie.

Na pozemku sa nachádza vlastná studňa, na ktorú je napojený aj zavlažovací systém trávnika.
Vila vďaka svojej architektúre ponúka krásne a priestorovo nadrozmerné prízemie, ktoré je už navrhnuté na luxusný a nadčasový moderný interiér. Dispozične pozostáva zo vstupnej prijímacej haly, následne sa vchádza do priestrannej spoločenskej izby, ktorá je prepojená s kuchyňou, hosťovskými izbami a terasou.

vila
zdroj: Residence-real

Realitná kancelária uvádza, že rezidencia je vhodná aj ako luxusné rodinné sídlo, polyfunkčná alebo administratívna budova, rodinný penzión, prípadne ako súkromná klinika a podobne. Objekt ponúka novému majiteľovi parkovanie v garáži pre 2 motorové vozidlá a bezproblémové státie na pozemku pred nehnuteľnosťou.

Vila je postavená na rovinatom pozemku s celkovou rozlohou 1768 m2. Podlahovú plochu prízemia tvorí 475,29 ma vonkajšiu terasu zasa rozloha s 72 m2.

Momentálne nájdeš luxusnú vilu na realitnom webe za 965 000 eur.

vila
zdroj: Residence-real
vila
zdroj: Residence-real

Banskobystrický kraj

V Banskobystrickom kraji zavítame do Brezna, kde realitka Sotheby’s Realty ponúka jedinečnú nehnuteľnosť v podobe bývalého poľovníckeho zámku grófa Esterházyho, vďaka ktorej môžeš bývať v sídle, ktorého korene siahajú do roku 1900. Zámok je situovaný v obci Podbrezová, v tesnej blízkosti Národného parku Nízke Tatry. 

V roku 2004 prešiel kompletnou rekonštrukciou a dnes dispozične pozostáva zo štyroch podlaží, v ktorých sa nachádzajú okrem izieb aj herné miestnosti s biliardom, stolným futbalom barom s posedením. 

Hlavná denná časť zámku je umiestnená na prvom podlaží, poskytuje obývací priestor s krbom plynule prepojený dvojkrídlovými dverami s jedálenskou časťou a kuchyňou. Zámok má 9 spální s vlastnými kúpeľňami, ktoré sú situované na 2. a 3. poschodí. Interiér je vkusne zariadený starožitným nábytkom. K dispozícii je taktiež vírivka a sauna. 

Zámok sa nachádza na pozemku s 5000 m2 a rozprestiera sa na 800 m2. Nachádza sa v cenovej kategórii od 1 500 000 do 3 000 000 eur.

Žilinský kraj

V Žilinskom kraji zavítame do obci Turčianska Štiavnička v okrese Martin, kde sa nachádza zrub v chránenej krajinnej oblasti, pri Kantorskej doline, v prostredí národného parku Veľká Fatra. Je zhotovený v kanadskom štýle s použitím moderných prvkov a materiálov. Ponúka ho realitná spoločnosť Sotheby’s Realty.

Je členený na spoločenskú časť nachádzajúcu sa na prízemí a nočnú, situovanú v podkroví. Dominantným prvkom je veľkorsý obývací priestor s krbom plynule prepojený s kuchyňou. Na prízemí je k dispozícii jedna spálňa s vlastnou kúpeľňou a šatníkom, pri vstupe do domu sa nachádza toaleta a technické zázemie. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PREDAJ – ZRUB S JAZIERKOM A BAZÉNOM, MARTIN – TURČIANSKA ŠTIAVNIČKA ➡️ID: 0033 Zrub je situovaný v chránenej krajinnej oblasti, ochranné pásmo Kantorská dolina, v prostredí Národného parku Veľká Fatra. V interiéri boli použité prírodné materiály ako drevo, kameň s dôrazom na zachovanie atmosféry pravého kanadského zrubu, citlivo doplnené o prvky dizajnového zariadenia zodpovedajúce najvyšším požiadavkám. Dominujú biele, pastelové tóny s akcentom oceľovo modrej farby. ✔️274 m2, 5 izieb ✔️35 000 m2 pozemok ✔️terasa ✔️prírodné jazierko, bazén ✔️energetická samostatnosť ✔️vlastná solárna elektráreň V blízkosti nehnuteľnosti sa nachádza niekoľko lokálnych lyžiarskych stredísk, kúpeľov, minerálnych prameňov, turistických chodníkov a desiatky kilometrov cyklotrás. . 📧Pre viac informácií nás kontaktujte na: info@slovakiasothebysrealty.sk alebo telefonicky: 0910 606 011, resp. link in BIO. #sothebysrealtyslovakia #sothebysrealty #chalet #nature #greenliving #zrub #slovakia #priroda #slovensko #kontaktujtenás #property #reality #makler

Príspevok, ktorý zdieľa Sotheby’s Realty Slovakia (@sothebysrealtyslovakia),

Na poschodí sú situované tri spálne, každá s vlastnou kúpeľňou a šatníkom. V interiéri sú použité tradičné materiály ako drevo, kameň o čo najlepšie zachovanie atmosféry kanadského zrubu. Dominujú biele a pastelové farby s akcentom oceľovo modrej farby.

V rozľahlej záhrade sa nachádza aj prírodné jazierko. K dispozícii je aj vlastná solárna elektráreň. Parkovanie je zabezpečené v garáži s kapacitou pre 4 autá. 

Koncom leta 2020 bude ukončená kolaudácia nadstavby a prístavby tohto objektu na športovo rekreačné zariadenie. Jeho súčasťou sú tri apartmány s výmerou 100, príprava na wellness, barová časť, jedáleň so zázemím pre kuchyňu, príprava na stajne a prístrešok pre 13 áut. 

Zrub s výmerou 274 ma terasou s 129 mstojí na pozemku o 35 000 m. Momentálne ho na stránkach realitky nájdeš v cenovej relácii od 1 500 000 – 3 00 000 eur.

 

Prešovský kraj

Zavítame aj do Vysokých Tatier a priamo do ich srdca. Rezidencia La Chata, ktorú opäť ponúka spoločnosť Sotheby’s Realty sa nachádza v Dolnom Smokovci a ponúka príjemné ubytovanie s možnosťou relaxu vo wellness centre, nehovoriac o dokonalej polohe v blízkosti lyžiarskych stredísk

Dizpozične sa chata delí na spoločenskú miestnosť s krbom nachádzajúcu sa na prízemí, cez ktoré sa dá ľahko dostať aj na vonkajšiu terasu s posedením, jedálňou pre 16 hostí a kuchyňou. A ubytovaciu časť situovanú na prvom poschodí. Tá poskytuje 7 izieb rôzneho štandardu s celkovou kapacitou 14 pevných lôžok a 8 prísteliek. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

PREDAJ – LA CHATA, VYSOKÉ TATRY – Dolný Smokovec ➡️ ID: 0027 Penzión La Chata situovaný v srdci Vysokých Tatier ponúka príjemné ubytovanie s možnosťou relaxu vo wellness centre. Bohaté možnosti zimných športov, letná turistika či zaslúžený oddych v najznámejšom Aquacity Poprad, jednoznačne prispievajú k atraktivite penziónu. ✔️7 izieb, kapacita 14 lôžok + 8 prísteliek ✔️recepcia ✔️spoločenská miestnosť s krbom ✔️jedáleň pre 16 hostí ✔️úschovňa lyží ✔️detské ihrisko 📧Pre viac informácií, nás kontaktujte na: info@slovakiasothebysrealty.sk #sothebysrealtyslovakia #sothebysrealty #slovakia #hightatras #lachata #wellness #skiing #wintersport

Príspevok, ktorý zdieľa Sotheby’s Realty Slovakia (@sothebysrealtyslovakia),

Oddychová zóna ponúka aj spomínaný welnness s infra a fínskou saunou, vírivku ako aj miestnosť s biliardom. 

Chata sa nachádza na 1000 mveľkom pozemku, zastavaná plocha tvorí 600 m. Podľa stránok realitnej kancelária sa ocitla v cenovej relácii od 1 500 000 do 3 000 000 eur

Košický kraj

Náš exkurz zakončujeme v Košiciach, kde sa nachádza vila v lukratívnej časti mesta na ulici Hurbanova. Rodinný dom pozostáva z troch podlaží a to suterénu, prízemia a poschodia. V suteréne sa nachádza kotolňa s práčovňou, fitness miestnosť, garáž pre dve vozidlá, miestnosť s bazénovou technikou, wc, sauna, odpočiváreň vybavená solárkom, bazénová miestnosť a dva sklady.

Bazén je vybavený protiprúdom. Na prízemí v dennej časti domu sa nachádza priestranná obývacia izba, kuchyňa, samostatná jedáleň, kúpeľňa, wc a vykurovaná zimná záhrada s výstupom na terasu. Na poschodí sa nachádzajú dve spálne, pracovňa a kúpeľňa s wc. Každá izba disponuje balkónom a z pracovne je prístupná priestranná loggia. Na pozemku je umiestnený aj murovaný altánok, v ktorom je osadený krb. 

Rodinný dom je umiestnený na pozemku o výmere 1179 m2, zastavaná plocha činí 318 m2. Podľa realitnej kancelárie Nehnutelosti je momentálne vila ponúknutá za 990 000 eur

 

Zdroje: Top reality, Slovakia Sotheby, Plus 7 dni, Residence-real, Nehnutelnosti

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá