Toto sú najlepšie hodnotené základné a stredné školy na Slovensku. Najlepšia je na východe (REBRÍČEK)

  • Analytici INEKO zverejnili rebríčky najlepších základných a stredných škôl na Slovensku
  • Pozri si, ako dopadla tvoja škola
škola
Škola, TASR/František Iván, Vladimír Miček
  • Analytici INEKO zverejnili rebríčky najlepších základných a stredných škôl na Slovensku
  • Pozri si, ako dopadla tvoja škola

INEKO (Inštitút pre ekonomické a sociálne reformy) zverejnili rebríčky základných a stredných škôl na Slovensku. Medziročne, ako skokani vo svojich kategóriách zaznamenali výnimočný úspech Základná škola na Hviezdoslavovej v Lipanoch (okres Sabinov), Gymnázium Karola Štúra v Modre a SOŠ odevná v Žiline, ktorá sídli na Hlavnej ulici.

Z hľadiska základných škôl s vysokým podielom žiakov z ťažkých sociálnych podmienok sa vynikajúco darilo žiakom ZŠ I. B. Zocha v Revúcej.

V aktualizovanom rebríčku základných škôl (ZŠ) vedie Cirkevná základná škola sv. Cyrila a Metoda na Bernolákovej 18 v Košiciach-Západe, s pomerne veľkým náskokom pred ostatnými. Druhé miesto obsadila ZŠ Kollárova 2 zo Svätého Jura (v predchádzajúcom rebríčku bola tretia), a novú trojicu uzatvára ZŠ na T. J. Moussona v Michalovciach.

Okrem tejto trojice sa medzi prvých 10 škôl, ktoré si udržiavajú vysoké postavenie aj po uplynulom roku, nachádzajú ZŠ Pri Podlužianke v Leviciach, ZŠ Staničná 13 v Košiciach-Juh, a dve banskobystrické školy – na Skuteckého a na Ďumbierskej ulici.

Výrazným pozitívnym prekvapením v rebríčku ZŠ je výkonnosť Základnej školy na Hviezdoslavovej ulici v Lipanoch (okres Sabinov). Významné zlepšenie v ukazovateľoch posunulo túto školu na 282. miesto medzi všetkými ZŠ. V porovnaní s minulým rokom, kedy bola na 630. mieste, ide o výrazný posun v rebríčku, ktorý zahŕňa viac ako 750 základných škôl so všetkými dostupnými údajmi na zostavenie hodnotenia.

10 najlepšie hodnotených škôl v SR podľa výsledkov žiakov v kategórii: ZÁKLADNÉ ŠKOLY (INEKO)

TABUĽKA 1
zdroj: INEKO

Ako dopadli stredné školy?

V oblasti stredných odborných škôl (SOŠ) sa na prvú priečku dostala Obchodná akadémia Kukučínova v Trnave. Súkromná SOŠ na Ulici 29. augusta v Poprade obsadila druhé miesto, čím potvrdzuje svoj dlhodobý pokrok (pred tromi rokmi bola až na 25. mieste). Medzi tradičné špičky v top 10 SOŠ patria aj elektrotechnické priemyslovky na Plzenskej v Prešove, Komenského v Košiciach a Obchodná akadémia zo Zlatých Moraviec. Výrazným stúpajúcim skokanom v tejto kategórii škôl je žilinská SOŠ odevná na Hlavnej ulici č. 2.

10 najlepšie hodnotených škôl v SR podľa výsledkov žiakov v kategórii: STREDNÉ ODBORNÉ ŠKOLY (INEKO)

TABUĽKA 2
zdroj: INEKO

Vo vzťahu k gymnáziám INEKO zaznamenali relatívne malé posuny na popredných priečkach. Celá vedúca trojica zostala bez akejkoľvek zmeny. Škola (gymnázium) pre mimoriadne nadané deti na Teplickej ulici v Bratislave si udržala prvú pozíciu, nasledujú gymnázia Poštová 9 v Košiciach a Gymnázium Jura Hronca (GJH) na Novohradskej v Bratislave.

Gymnázium Grösslingová 18 v Bratislave (GAMČA) pokračuje v miernom dlhodobom vzostupe a už je tesne za vedúcou trojicou. Medzi týmito štyrmi školami je v rebríčku značný rozdiel – piate gymnázium (Raymana, Prešov) nasleduje so značným odstupom až 0,7 bodu.

Najvýraznejším skokanom je Gymnázium Karola Štúra v Modre, ktoré svojím zlepšením výkonov svojich študentov reagovalo na horšie výsledky svojich predchodcov z minulých rokov. Hoci toto gymnázium stále zaostáva, tentoraz zaznamenalo výrazné zlepšenie vo všetkých sledovaných ukazovateľoch.

10 najlepšie hodnotených škôl v SR podľa výsledkov žiakov v kategórii: GYMNÁZIÁ (INEKO)

TABUĽKA 3
zdroj: INEKO

Ako píše INEKO v tlačovej správe, „kompletné rebríčky a výsledky ostatných škôl sú voľne dostupné na portáli https://skoly.ineko.sk.“

Zdroje: TS/INEKO, skoly.ineko.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá