Toto sú najlepšie kaviarne v Bratislave, ktoré boli za poslednú dobu otvorené

  • Aj napriek tomu, že je len december, tak v Bratislave kvitne nová kaviarenská vlna
  • Vybrali sme tie najlepšie, ktoré otvorili od leta roku 2022
bratislava a barista
Unsplash/Victor Malyushev, Honey Coffee
  • Aj napriek tomu, že je len december, tak v Bratislave kvitne nová kaviarenská vlna
  • Vybrali sme tie najlepšie, ktoré otvorili od leta roku 2022

Snežienky a ďalšie jarné kvety musia ešte pár týždňov počkať. V Bratislave však aj napriek mrazivým teplotám stále kvitne. Nové kaviarne sa ukazujú na trhu ako huby po daždi a je medzi nimi aj pár výborných kúskov.

V súčasnosti si každý hovorí, aké ľahké je si otvoriť kaviareň. Pokiaľ máš dostatočné množstvo financií, tak je to skutočne tak a otvoriť si podnik môžeš aj ty. Jedna vec je však otvoriť kaviareň a druhá je kaviareň udržiavať na úrovni, ktorú už stále náročnejší kávičkári vyžadujú. 

My sme vybrali kaviarne, ktoré nielen mali dobrý nápad, ale v prvom rade to robia trochu inak ako ostatní. Vybrali sme také, ktoré ti vedia o svojej káve poskytnúť informácie. Zároveň však aj také, ktoré vytvorili skutočne unikátne miesta, kde môžeš zobrať ako mamu, tak aj frajerku.

Honey Coffee

Kto povedal, že si kaviareň nemôžeš otvoriť už v mladom veku? Samuel je čistým dôkazom toho, že vek nezohráva rolu v tom, koľko máš rokov. Aj keď je síce mladý, tak je na ňom vidieť neskutočný zápal pre vec a vášeň pre rozvíjanie kávovej kultúry. Ako 22-ročný sa rozhodol vrhnúť sa do búrlivého mora slovenského gastra, kde sa mu zatiaľ darí rozvíjať sa. 

Jeho kaviareň Honey Coffee sa nachádza len maličký kúsok od Prezidentského paláca v samotnom centre mesta. V gastre sa pohyboval už od tínedžerských čias a svoju lásku ku káve objavil v Banskej Bystrici, kde sa naučil kávu nielen piť, ale aj pripravovať. 

Honey Coffee
zdroj: Honey Coffee

Dnes sa snaží v hlavnom mieste prinášať ľuďom kávu, na ktorej záleží. Vie ti teda povedať to, odkiaľ káva pochádza, kto ju vypestoval, ako bola spracovaná, ale zároveň aj to, kde a ako bola pražená. 

„V kávach, ktoré ponúkame, reflektujeme sezónnosť a naším cieľom je udržať ich čo najčerstvejšie. Snažíme sa ľuďom ponúknuť miesto, kde uniknú z každodenného stresu a ruchu ulice, na chvíľu spomalia a vychutnajú si unikátny zážitok,“ tvrdí kaviarnik Samuel v našom článku.

Adresa: Staromestská 3

Cena za espresso: 2 eurá

Goriffee Košická

Legendy, ktoré v našom zozname skutočne chýbať nemôžu, sú šikovní baristi z Goriffee na Košickej ulici. Napriek faktu, že ich nová prevádzka na „Duláku“ je otvorená len pár mesiacov, si ich množstvo kávičkárov stihlo zamilovať.

Určite tomu dopomohlo to, že na trhu sú od čias, kedy sa o výberovej káve ešte nerozprávalo. Tým, že sa nachádzajú v celkom rušnom prostredí, tak v kombinácii s veľkými oknami vytvárajú perfektný kontakt s ulicou. 

priestory kaviarne
zdroj: Goriffee

Aj keď v minulosti už jednu kaviareň otvorili, nešlo tak úplne o ich vlastné priestory a koncept. Aj preto sa rozhodli zdvihnúť kotvy a presunúť sa o pár ulíc ďalej z centra mesta. Ich žltá laminátová podlaha je už ikonou.

Odkedy otvorili, tak majú za sebou aj úspešnú pop-up akciu spolu s ďalšou bratislavskou legendou mexickej kuchyne Grizzly Tacos, kedy k ich vyhrotenému jedlu podávali autentické margarity. 

Vieš si u nich pochutnať na skvelej káve, fermentovaných limonádach vlastnej produkcie, ale aj na alkoholických miešaných drinkoch. Medzi drinky, ktoré by sme dali do popredia, patria určite latté s vaječným koňakom, ale aj espresso Martini. Kávu si môžeš odniesť aj inak ako v pohári, konkrétne v podobe zrna, ktoré môžeš potom používať aj v tvojom domácom kávovare. 

Adresa: Košická 36

Cena za espresso: 1,7 eur

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Najnovšie videá

Trendové videá