Toto sú najlepšie startupy podľa programu Elevator Lab

  • Elevator Lab ani tento rok nesklamal
  • Po veľmi úspešnej fáze akceleračného programu, do ktorej sa tento rok prihlásilo 25 startupov z 5 krajín, vybrala odborná porota dva najúspešnejšie projekty, o ktorých sa oplatí vedieť
asejj
unsplash.com-ilustračná foto
  • Elevator Lab ani tento rok nesklamal
  • Po veľmi úspešnej fáze akceleračného programu, do ktorej sa tento rok prihlásilo 25 startupov z 5 krajín, vybrala odborná porota dva najúspešnejšie projekty, o ktorých sa oplatí vedieť

Elevator Lab je akceleračný program z dielne Raiffeisen Bank International (RBI) podporujúci startupy a fintechy, ktorý bol prvýkrát spustený v lete 2017.

Ide o najväčší fintechový akcelerátor v strednej a vo východnej Európe s dosahom a prístupom k 14 rôznym trhom, na ktorých RBI pôsobí. Viac sa o akceleračnom programe dozviete na stránke Elevator Lab.

Gepostet von Elevator Lab SK am Dienstag, 16. Juli 2019

Po veľmi úspešnej fáze akceleračného programu, do ktorej sa prihlásilo 25 startupov z 5 krajín, vybrala odborná porota dva najúspešnejšie projekty.

Tento rok bolo primárnym cieľom identifikovať startupové riešenia, ktoré využívajú inovatívne technológie a zároveň majú najväčší potenciál na reálne využitie v praxi.

Prihlásené projekty boli z oblastí umelej inteligencie, riešení pre korporátnych klientov, malých a stredných podnikateľov, ale aj v platobných metódach, retailovom bankovníctve, či kybernetickej bezpečnosti a devízových riešeniach.  

Vo finále predstavilo svoje riešenia 6 spoločností: Behavera, Family Finance, Finax, Spendee, UPUP a Wultra či Finax, s ktorého zakladateľmi ti prinášame aj rozhovor.

Porota z nich vybrala víťazov v dvoch kategóriách:

  • „Local hero“ si odniesol sumu 5-tisíc  a stala sa ním spoločnosť Behavera z Českej republiky. Ich víťazné riešenie využíva psychometrický algoritmus, ktorý dokáže zmerať kompetencie uchádzača o zamestnanie na základe hrania jednoduchých simulačných hier. To prispeje k lepšej zhode kandidáta s ponúkanou pracovnou pozíciou.
  • RBI potential“ vyhrala maďarská spoločnosť Family Finances a postupuje do semifinále, kde sa bude uchádzať o cenu na úrovni celej skupiny RBI. Spoločnosť vyvíja bankové riešenia so zameraním na potreby najmladšie generácie.

Gepostet von Family Finances am Mittwoch, 17. Juli 2019

Michal Liday, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Tatra banky, zhodnotil rozhodovací proces ako naozaj náročný: „Pri rozhodovaní sa porota sústredila hlavne na to, čo môže byť potenciálne najvyššou pridanou hodnotou a v čom vidíme pravdepodobnosť úspešnej implementácie a prijatia zo strany cieľového publika. Zďaleka to však nebolo o tomto jednom stretnutí. Všetkým ďakujem za to, že ste nás pustili do svojej kuchyne a prejavujete tak záujem stať sa súčasťou nášho ekosystému.“

FinTech-Talk from the Elevator Lab in Bratislava

Live FinTech-Talk from Elevator Lab SK Demo D ay of Tatra banka the local hero / most innovative startup Behavera and the group potential / most scalable business model Family Finances, as well as the program lead Max Schausberger from Elevator Lab and Michal Satur, Head of R&D at Tatra Banka!

Gepostet von DerBrutkasten am Montag, 15. Juli 2019

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech