Toto sú prvé fotografie jachty známeho miliardára. Čiastka, ktorú za ňu dal, ťa posadí na zadok

  • Do klubu majiteľov luxusných plavidiel sa čoskoro pridá aj podnikateľ Jeff Bezos
  • Plavidlo by sa k nemu malo dostať v roku 2022, no počkať sa určite oplatí
pjimage - 2021-10-23T121722.520
flickr/Daniel Oberhaus Reprofoto/Youtube/Dutch Yachting
  • Do klubu majiteľov luxusných plavidiel sa čoskoro pridá aj podnikateľ Jeff Bezos
  • Plavidlo by sa k nemu malo dostať v roku 2022, no počkať sa určite oplatí

Čo by to bolo za miliardára, ak by nemal vlastnú luxusnú jachtu? To isté si povedal aj podnikateľ a zakladateľ spoločnosti Amazon Jeff Bezos a rozhodol sa, že si jedno super luxusné zaobstará. Táto správa sa objavila už na začiatku tohto roka, no každým dňom je Bezos bližšie ku svojej vysnívanej jachte.

Ide o loď, ktorej cena sa vyšplhala na 500 miliónov dolárov a predpokladá sa, že po dokončení prekoná hneď niekoľko svetových rekordov. Ako informuje portál Auto Evolution, dokončenie jachty je naplánované na rok 2022. 

zdroj: Reprofoto/Youtube/Dutch Yachting

Loď s názvom Project 721 alebo Y721 je najväčším projektom holandského výrobcu lodí Oceanco. Hoci loď už vyplávala z holandského mesta Zwijndrecht, zastaví sa v meste Alblasserdam, kde by mali prebehnúť jej finálne úpravy. 

Trhač rekordov

K novému majiteľovi sa loď dostane v roku 2022, po tom, čo budú úspešne dokončené námorné skúšky. Zaujímavosťou však je, že spoločnosť Oceanco sa doposiaľ nevyjadrila, či loď poputuje naozaj k Bezosovi, ktorý si ju údajne objednal. Ako však uvádzajú viaceré zdroje, podnikateľ si mal plavidlo objednať už v roku 2018.

O tom, že Bezos robí všetko naplno, svedčí aj skutočnosť, že plavidlo, ktoré by sa k nemu malo dostať, bude prekonávať viaceré svetové rekordy. V prvom rade pôjde o najväčšiu plachetnicu na svete, no taktiež to bude najväčšia jachta od spoločnosti Oceanco a v neposlednom rade pôjde o najdlhšie plavidlo, aké boli kedy v Holandsku zhotovené.

zdroj: Reprofoto/Youtube/Dutch Yachting

Holandský gigant pozostáva z troch podlaží a jeho celková dĺžka bude 127 metrov. Na prvý pohľad nepôjde o žiadne extravagantné plavidlo, pretože loď má jednoduchú a elegantnú siluetu, čierny trup a podľa vizualizácií z mája 2021 aj tri stožiare s plachtami. 

zdroj: Auto Evolution/Nuvolari Lenard

Revolučný objav

Dlhé čakanie na loď snov si Bezos v septembri krátil financovaním nového startupu, ktorý hľadá spôsoby ako zabrániť starnutiu. Spoločnosť, ktorá prišla s týmto cieľom, má názov Altos Labs a aj napriek tomu, že vznikla len na začiatku roka 2021, za ten čas sa jej podarilo vyzbierať 270 miliónov dolárov na preskúmanie potenciálu technológie preprogramovania buniek na zvrátenie času u zvierat a potenciálne aj ľudí.

Do výskumného tímu patrí aj lekár Shinya Yamanaka, ktorý za výskum preprogramovania buniek získal Nobelovu cenu za rok 2012. Japonec Shinya Yamanaka totiž objavil, že neporušenú zrelú bunku z myší je možné preprogramovať tak, aby sa stala nezrelou kmeňovou bunkou.

Na spomínanej veci pracuje celý tím univerzitných vedcov, ktorí prisľúbili, že budú pokračovať v neobmedzenom výskume starnutia buniek a možnosti zvrátenia tohto procesu, uvádza Technology review.

Zdroje: Auto Evolution, Auto Evolution, Technology Review

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie