Toto tu ešte nebolo: Slovák sa na Indiegogo snaží vyzbierať šialenú sumu!

  • Indiegogo ti dovolí prezentovať prakticky hocičo. Máš nápad, obkecáš ho, nahodíš video a zbieraš peniaze.
image_1448029473.png
  • Indiegogo ti dovolí prezentovať prakticky hocičo. Máš nápad, obkecáš ho, nahodíš video a zbieraš peniaze.

 

Miro Markovič z Bratislavy mal problém. Keď sa vracal z pracovnej cesty, nedokázal svojmu malému synovi na letisku kúpiť žiadny darček. Našiel len malé obchody s hlúposťami a potom celú radu čokolád, parfúmov a alkoholu. Zúfalý a sklamaný Miro prišiel domov a hoci sa syn z jeho návratu tešil, neubránil sa pocitu, že ho jednoducho sklamal. Túžil po tom výraze nadšenia v jeho tvári z nejakej novej hračky. Preto začal premýšľať.

Teraz vďaka Mirovi už nikdy neprídeš domov s prázdnymi rukami. Na každom letisku nájdeš automat s kvalitnými hračkami v elegantných krabičkách. Medzi tieto hračky patria modely lietadiel, lodí, stíhačiek či vlakov.

 

 

Najväčšou výhodou produktu oproti bežným hračkám je, že sú zo železa, teda kvalitnejšie. Mimochodom, nerozmýšľal si niekedy, prečo sú naozaj hračky z plastu, plyšu, gumy.. a nie zo železa? Ale to naozaj len mimochodom. Aby som ale nebol zlý, tak krabičky sú nadizajnované pekne.

Ďalej Miro uvádza ich jednofarebný dizajn, vďaka čomu ho môžeš darovať nielen deťom, ale aj svojim obchodným partnerom. Však prečo nie. A nakoniec, modely budú umiestnené v automatoch, teda budú dostupné 24/7. A to aj na benzínkach, vlakových staniciach, v hoteloch či obchodoch. Po celom svete.  Samozrejmosťou je e-shop.

 

 

A teraz príde tá časť.

Keď úplne pominiem, že je to podľa mňa úplný nezmysel, je tu ešte druhý faktor. Miro na rozbeh pýta $1,2 milióna amerických dolárov. Týmto videom. Hlavne ten premakaný záver. Potrebujem povedať viac? 

Theta Gifts doteraz vyzbieral 32 dolárov. Čiže ešte 1,229,968 dolárov a je to tam! Držíme palce.

 

 

Nie je to najhorší nápad v histórií slovenského crowdfundingu, to nie. O niektorých zlých som napísal tu a do pozornosti dávam špeciálne DRUMBALL. No absentuje mi tu sebareflexia. Jeden známy biznismen mi raz povedal veľmi múdru vetu: „Základom každého biznisu a vôbec celého života je byť úprimným sám k sebe.“

Projekt podporili doposiaľ dvaja ľudia a ako mnohé iné, aj tento projekt mieri na smetisko dejín. A nikdy to ani nemalo šancu skončiť inak.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech