Tragická nehoda na východe Slovenska: Žiak zomrel po páde zo strechy školy

  • Počas prestávky spadol zo strechy budovy základnej školy
  • Chlapec ťažkým zraneniam podľahol v nemocnici
  • Jeho spolužiaci prehovorili, čo sa udialo
Polícia a záchranné zložky.
Ilustračné foto, TASR/Ján Krošlák
  • Počas prestávky spadol zo strechy budovy základnej školy
  • Chlapec ťažkým zraneniam podľahol v nemocnici
  • Jeho spolužiaci prehovorili, čo sa udialo

Roman, pätnásťročný žiak deviateho ročníka Základnej školy v Parchovanoch (okres Trebišov), počas prestávky spadol zo strechy školy, ktorú navštevoval. Po nehode ihneď dorazili na miesto policajti a zdravotníci. Chlapcovi sa v nemocnici nepodarilo zachrániť život kvôli jeho vážnym zraneniam.

Ani predstavitelia zákona, ani škola sa k tejto tragédii nechcú veľmi vyjadrovať. Na druhej strane, spolužiaci a susedia boli otvorenejší a pre portál Nový Čas uviedli, že Roman trpel depresiami.

„Ako zriaďovateľ školy a štatutárny orgán obce mám informácie o tom, čo sa dnes v škole stalo, no tieto nie sú komplexné a dovtedy, kým nebudú, sa k tomuto prípadu vyjadrovať nebudem,“ uviedol prvý muž z obce. Rovnako reagoval aj riaditeľ školy Ivan Račkovský.

„Aktuálne prebieha vyšetrovanie toho, čo sa udialo, a až do jeho ukončenia sa k prípadu vyjadrovať nebudem,“ poznamenal stručne. 

Sanitka previezla zraneného tínedžera do nemocnice, kde sa lekári snažili o jeho záchranu, ale neúspešne.

„Pacient, žiaľ, napriek enormnej snahe zdravotníkov, zraneniam, ktoré utrpel, podľahol,“ uviedla Bianka Krejčiová, komunikačná špecialistka siete nemocníc Penta Hospitals s tým, že pacient bol hospitalizovaný v nemocnici v Trebišove.

Mrazivé slová spolužiakov a susedov

Jeden z Romanových spolužiakov odhalil detaily o tom, čo sa v škole v pondelok stalo. Povedal, že Roman bol veselý a vysmiaty, ale zároveň trpel depresiami, kvôli ktorým ho jeho matka nechávala doma a nepúšťala ho von.

„Vyskočil cez prestávku pred piatou hodinou, keď sme mali mať slovenský jazyk. Najprv cez okno vyšiel rebríkom na strechu a následne odtiaľ skočil na zem. Po tom, čo sa stalo, vyučovanie prerušili. Všetci v triede sme plakali,“ uviedol tínedžer pre Nový Čas.

Suseda z ulice, kde Roman žil s rodinou, reagovala na slová jedného z jeho spolužiakov. „Čo viem, už predtým mal samovražedné sklony. Je hrozné si predstaviť, že deti, ktoré boli s ním v triede, to všetko videli. Zároveň sa však pýtam, prečo mu nikto nepomohol, nezdržal ho a nezavolal na niektorého z učiteľov?“

Ani vyjadrenie Jany Mésárovej, košickej krajskej policajnej hovorkyne, neprinieslo viac informácií o tomto smutnom prípade.

„Prípadom, ktorý uvádzate, sa polícia intenzívne zaoberá a aktuálne na mieste udalosti zisťuje bližšie okolnosti. Vzhľadom na citlivosť prípadu aj s prihliadnutím na vek poškodenej osoby, bližšie informácie nie je možné zverejniť,“ uviedla Mésárová.

Zdroje: Nový Čas, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá