Trend menom Ikea – prečo celé Slovensko miluje výkladnú skriňu švédskeho minimalizmu

  • Pre mnohé rodiny sa stal nedeľný výlet do labyrintu zariadených izieb už tradíciou. Ako je možné, že sa tak netešíme do hypermarketov alebo iných obchodov s nábytkom?
collagesxqsx
Ikea Slovensko
  • Pre mnohé rodiny sa stal nedeľný výlet do labyrintu zariadených izieb už tradíciou. Ako je možné, že sa tak netešíme do hypermarketov alebo iných obchodov s nábytkom?

Neviem, či zakladateľ IKEA predpokladal pri vzniku tohto obchodného domu, že z ich startupu sa stane kult. A to v každej krajine, kde sa ich „obchodík“ vyskytne. Ak áno, tak to bol geniálny plán, ak nie, muselo to byť geniálne prekvapenie. Aj v krajine tisíce kilometrov vzdialenej vedia, že mäsové guličky doma nikdy nespravia lepšie ako tie z IKEA mrazáku, ako aj to, že pri zariaďovaní novej detskej izby, nemusia ozlomkrky hľadať v outletoch prebaľovací pult, ktorý by nestál viac než polka bytu. Čo mi na tomto obrovskom veľkoobchode najviac imponuje a prečo si na jeho návštevu vždy vyhradím minimálne 3 hodiny?

Layout

IKEA nie je len obrovský obchod s vankúšmi, svietnikmi a kancelárskymi stolmi pod jednou strechou. Je to predovšetkým galéria aktuálnych trendov v interiérovom design. Môžete tu stráviť aj pol dňa naberaním inšpirácie, prezeraním si zaujímavých riešení úložných priestorov a skúšaním matracov v každej jednej výstavnej spálni. Či už mám k dispozícii veľa priestoru, alebo iba garsónku – nájdem tu všetko. Aj s útulne poukladanými plyšovými hračkami na gauči a peknými šálkami na stole. Osobne ja, ako človek bez okrídlenej fantázie a citu pre design, takúto inšpiráciu ocením.

Dokonalosť ? #ikea #inspiration #swedishfurniture #diningroom #design

Príspevok, ktorý zdieľa IKEA Bratislava (@ikea_slovensko),

Ušetrím

A to hneď dve najdôležitejšie premenné v živote – čas a peniaze. O kvalite tohto švédskeho nábytku sa vedú polemiky hlavne vďaka tomu, že je „podozrivo lacný“ a „majú ho všetci“. Pre one of a kind kúsky zo slonoviny, ktoré určite neuvidíte u susedy ani v u švagra sa asi budete musieť vybrať inde, no pre všetkých ostatných je tu lacná IKEA. Veci však lacno vôbec nevyzerajú a vedia si tu prísť na svoje všetky vekové kategórie. Navyše, vieš zariadiť celý byt od detskej izby až po psiu búdu bez toho, aby si vyšiel z priestorov a obehal 8 obchodov. To už šetrí nemenej dôležitý čas.

Chutné jedlo

Ľudia za 3 hodiny strávené prezeraním kuchýň a obývačiek vyhladnú a pred tour de sklad sa tešia na medzizástavku na Kottbular a jablkový koláč s brusnicovým džúsom. Väčšinou si človek ani nevšimne, že v podstate ide na obed do vývarovne – chuťovo aj vzhľadom sú jedlá na tom veľmi slušne a v podstate sa už Slovákom začlenili, podobne ako vietnamské ryžové rezance alebo nugetky z McDonalds, do sekcie národné zahraničné jedlá.

Prime furniture shopping fuel #Swedish #Swedishmeatballs #Ikea

Príspevok, ktorý zdieľa Lauren Griska (@laurengriska),

Ekologickosť

Kým k nám trend eco-friendly prichádza len posledné desaťročie postupne a ťarbavo, škandinávske firmy vrátane IKEA mysleli na životné prostredie už od svojich začiatkov v minulom storočí. Učí nás myslieť na životné prostredie pri použitých materiáloch. Postupná eliminácia PVC, obmedzenie používania formaldehydu a chrómu, obaly a už aj nábytok takmer celý z recyklovaných materiálov. Aj za objektom viacerých vtipov – filozofiou „poskladaj si sám“ je ekologické cítenie. Tým, že sa nábytok balí v neposkladanom stave, šetrí sa veľa miesta a obalov. A aj energií spojených s výrobou.

Sustainable HUB ??❤️#ikea #sustainable #green #inspiration #design #herbs #plants #garden #follow4follow #nice

Príspevok, ktorý zdieľa IKEA Bratislava (@ikea_slovensko),

Ak ti napadajú ešte nejaké dôvody, prečo sa stále radi vraciame do tohto obrovského obchodu s jedálňou, podeľ sa s nami o ne v komentoch.

Článok vznikol v spolupráci so spoločnosťou Ikea.

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech