Trendy v odmeňovaní milleniálov: Dajte im darčeky, ktoré chcú

  • Všade sa píše o tom, aké je ťažké mať zamestnancov z generácie milleniálov, tzn. mladých ľudí vo veku 18 až 34 rokov.
  • Často sa spomína najmä silný individualizmus a citlivosť na rôzne zamestnanecké benefity.
  • Menej sa však hovorí o tom, ako ich pochopiť a čo na nich platí.
christmaspeople-900x505
Above Average
  • Všade sa píše o tom, aké je ťažké mať zamestnancov z generácie milleniálov, tzn. mladých ľudí vo veku 18 až 34 rokov.
  • Často sa spomína najmä silný individualizmus a citlivosť na rôzne zamestnanecké benefity.
  • Menej sa však hovorí o tom, ako ich pochopiť a čo na nich platí.

A pritom to nie je jadrová fyzika. S rámikom, soškou anjelika či bonboniérou v tvare hviezdy u nich veľmi nepochodíš. Avšak za darček, ktorý rešpektuje ich voľný čas a osobnosť, sa vedia odmeniť produktívnymi výstupmi a lojalitou. Takže, čo im dať?

Bonusové voľno

Milleniáli si potrpia na vyvážený osobný a pracovný život. Dopraj im preto flexibilitu v podobe extra dňa voľna. Ak je toho pred Vianocami v práci veľa, daruj im ho s poznámkou, že darčekový deň si môžu uplatniť budúci rok. Aby si zvýšil hodnotu darčeka, venuj im ho na špeciálne vyrobenom vianočnom poukaze, s ktorým bude „Šťastný nový rok 2019“ ešte lepší.

Totálny reset

Akčnejší milleniáli prahnú po zážitkoch. Po niečom, čo ich vytrhne z každodenného stereotypu. Zážitky pre nich vytvárajú spomienky na celý život, s ktorými sa môžu pochváliť pred kamarátmi. Ideálnou voľbou na naplnenie týchto potrieb je zážitkový poukaz. Jazda na snežnom skútri, psí záprah, snowkiting. Jednoducho hocičo, čo dovolí zamestnancovi riadne vypustiť paru a vrátiť sa do práce so zresetovanou hlavou.

Daj im jesť

Výskumy dokázali, že 75 % milleniálov preferuje nepeňažnú a zážitkovú odmenu. Preto pre nich priprav firemné vianočné raňajky alebo brunch, na ktorom nebudú chýbať škoricové waffle, horúca čokoláda s marshmallov či nealko punč. V predvianočnom strese urobí krátka pauzička a pokec s kolegami priam divy. Jedlo ako hlavný darček? Zavďačíš sa im aj poukazom na večeru do vychytenej reštaurácie.

Stav na zábavu

Asi ťa neprekvapí, že mladí pracujúci ľudia sa radi bavia. V kine, divadle, na stand-upe či na koncerte. Alebo aj doma, pri pozeraní Netflixu či počúvaní Spotify. Napriek tomu, že sa o nich hovorí ako o deťoch internetu, mnohí z nich (našťastie) stále čítajú a potešíš ich aj dobrou knihou. Uhádnuť vkus jednotlivca môže byť náročné. Avšak poukážka do kina, divadla alebo kníhkupectva je vždy dobrá voľba.

IT vecičky

Hovorí sa o nich, že je to generácia, ktorá vyrastala na internete a smartfónoch. Svätá pravda! Technické vychytávky sú preto niečo, čomu rozumejú a čo majú radi. iPad, nový smartfón, slúchadlá, repráky, powerbanka. To je len niekoľko tipov na super darčeky, ktorými potešíš každé digitálne srdce.   

Ako vybrať darček pre zamestnancov, ktorých nepoznáš? Máme pre teba rýchly tip. Ak nemáš v zásuvke krištáľovú guľu, venuj zamestnancom darčekovú poukážku.Hodnotu si určíš sám. Ponúka široké možností využitia od elektroniky cez kabelku až po zoskok padákom. Uvidíš sám, že zavďačiť sa milleniálom na Vianoce vlastne vôbec nie je tak ťažké.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK