Na trh prichádza holografická asistentka, ktorá zmení život samotárom

  • V zariadení Gatebox zatiaľ nájdeš len postavičku anime. Čoskoro si však budeš môcť jej výzor prispôsobiť podľa seba.
her
  • V zariadení Gatebox zatiaľ nájdeš len postavičku anime. Čoskoro si však budeš môcť jej výzor prispôsobiť podľa seba.

Spoločnosť Vinclu, ktorej sídlo je v Japonsku priniesla na trh niečo, čo môže zasiahnuť partnerské vzťahy nie len v Japonsku. Ide o holografickú osobnú asistentku. Tá ti bude môcť ovládať spotrebiče v domácnosti, povie ti najnovšie správy alebo ťa varuje pred zlým počasím. Cez deň ti napíše správu a večer ťa bude nedočkavo čakať doma, aby si si s ňou pozrel film.

gate1

zdroj fotografie:ytimg.com

Zariadenie spoločnosti Vinclu s názvom Gatebox, tak prináša podobné funkcie ako Echo od Amazonu. V tomto prípade však ide o interaktívnu umelú inteligenciu, ktorá má viditeľnú postavu. Jej meno je Hikari Azuma a tvorcovia ju definujú ako holografického komunikačného robota, ktorý poslúži nielen ako pomocník, ale aj spoločník.

Využíva technológiu internetu vecí, preto je schopná ovládať tvoju televíziu, klimatizáciu, osvetlenie ale postará sa aj o správu pošty. Dokonale sa ti prispôsobí, prehrá ti hudbu alebo vyhreje vaňu.

 

gate2

zdroj fotografie:dailymail.co.uk

 

Využiť ju môžeš ako ranný budíček alebo osobného fotografa. Jej aktivity sa pritom dajú prispôsobiť pozornosti používateľa. Gatebox je vybavený aj technológiou, vďaka ktorej si môže holografická asistenka osvojiť rôzne typy správania. Je taktiež schopná sa naučiť robiť úkony, ktoré podľa správania sa užívateľa.

gate3

zdroj fotografie:highsnobiety.com

Zariadenie Gatebox váži 5 kilogramov a je navrhnuté tak, aby ľahko zapadlo do bežného bytu. Obsahuje stereo reproduktor, kameru, mikrofón, pohybové senzory, senzor teploty a vlhkosti, a svetelný senzor.

Za nejaký čas sa očakáva aj aktualizácia softvéru, s ktorým by zariadenie získalo viac schopností. Momentálne funguje tak, že po stlačení tlačítka na Gatebox sa Aizuma prebudí a môžeš sa s ňou pustiť do rozhovoru v japonštine alebo angličtine. Avšak jej slovná zásoba je zatiaľ obmedzená. Holografická asistentke je ale schopná sledovať pohyb majiteľa a rozpoznať jeho tvár a hlas. Gatebox si môžeš predobjednať za cenu 2500 eur . Predáva sa zatiaľ len v limitovanom počte 300 kusov a distribúcia by sa mala začať v priebehu januára 2017.

zdroj:cnet.com zdroj titulnej fotografie:parade.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech