Tripomatic: Cestovný sprievodca na mieru

  • Obdobie letných dovoleniek síce pomaly končí, ale cestovanie je stále aktuálna téma. Rozhovor s Bárou Nevosádovou zo startupu Tripomatic,
image_1409585833.png
  • Obdobie letných dovoleniek síce pomaly končí, ale cestovanie je stále aktuálna téma. Rozhovor s Bárou Nevosádovou zo startupu Tripomatic,

Čo Tripomatic robí?

Tripomatic pomáha nezávislým cestovateľom naplánovať si výlet a vytvoriť si vlastného cestovného sprievodcu, ktorého si potom môžete vytlačiť alebo stiahnuť do mobilnej aplikácie. Aplikácia vás potom v cudzom meste aj naviguje, prípadne poradí, čo zaujímavého sa dá na mieste ešte vidieť. Celá služba je zadarmo.

Ako vás napadlo rozbehnúť Tripomatic? Čo bola vaša inšpirácia?

S manželom som plánovala okružnú cestu okolo Ženevského jazera a po pár dňoch strávených zisťovaním, aké miesta navštívime a kde sa dá blízko nich prespať, ma celé plánovanie už hrozne otravovalo. Hovorili sme si, že predsa musí existovať web, ktorý by s tým pomohol a umožnil vytvoriť si cestovného sprievodcu na mieru. Nič také, čo by nám vyhovovalo, sme ale nenašli, tak sme sa rozhodli, že web vytvoríme sami.

Čo považujete za najväčší úspech Tripomatic?

V júni 2013 sme oslávili 100 000 užívateľov a ak budeme pokračovať takým tempom ako doteraz, do roka si výlet s Tripomatic naplánuje cez 1 milión ľudí.

 

Čo chystáte nové?

Chystáme nové mobilné aplikácie s užitočnými funkciami, ktoré cestovateľom umožnia jednoducho si zaznamenávať, čo je na cestách zaujalo. Aj celý web Tripomatic.com sa dočká nového dizajnu a funkcií, ktoré užívatelia už dlho požadovali.

 

Aké typy ľudí hľadáte do svojho tímu?

Vždy sa snažíme naberať nadpriemerných ľudí, ktorí majú vlastný názor a neboja sa ho povedať. Je tiež dobré, keď sami radi cestujú, ale veľa mojich kolegov nebolo do cestovania príliš nadšených do tej doby, než u nás začali pracovať. Potom ich všeobecná nálada vo firme strhla a napríklad tento rok sa skupinka našich programátorov vydala spoločne na výlet do Mexika.

 

Je práca u vás v niečom iná ako v ostatných firmách?

Sme malá firma, ktorá sa nebojí veľkých vecí. Každý, kto u nás pracuje, má možnosť veľa ovplyvniť, ako bude projekt vyzerať v budúcnosti a kam bude smerovať. Náplň práce každého sa môže veľa meniť, snažíme sa využiť to, čo daný človek vie najlepšie a pozíciu podľa toho prispôsobiť. Nemáme taky radi formálne prostredie, takže s vecami ako je napríklad dress code sa u nás nestretnete.

 

Čo by ste odkázali ľuďom, ktorí uvažujú o prácu vo startup?

Práca v startupe je skvelá, pretože sa vďaka nej naučíte rýchlo veľa nových vecí. Tým, že nováčik musí ísť rýchlo dopredu a skúšať nové veci, sa dostanete k rôznorodým činnostiach, ktoré sú vo veľkých spoločnostiach rozdelené do niekoľkých oddelení. Pokiaľ ale neznášate zmeny a máte radi svoj ​​kĺud, radšej sa nechajte zamestnať v nejakej korporácii.

 

Nejaké ďalšie tipy / odporúčanie / odkaz?

Ak ste nadšení cestovatelia, vyskúšajte Tripomatic a dajte mi vedieť, ako sa vám páčil. A ak ste zatiaľ vždy išli do zahraničia len s cestovkou, skúste to raz na vlastnú päsť. Je to úplne iný zážitok.

Zdroj: startupjobs.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech