Trump plánuje šokovať svet. Počas inaugurácie Bidena chce ľuďom oznámiť prekvapujúcu správu

  • Donald Trump sa pomaly začína zmierovať s realitou, podľa ktorej už viac nebude prezidentom
  • Podľa všetkého však nemieni odísť v tichosti. Trump má plánovať rôzne spôsoby bojkotu Bidenovej administratívy
  • Chce si ukradnúť jeho najdôležitejší deň, keď 20. januára zloží prísahu ako 46. prezident USA
Trump Biden
TASR/AP, Marcio Jose Sanchez,Evan Vucci
  • Donald Trump sa pomaly začína zmierovať s realitou, podľa ktorej už viac nebude prezidentom
  • Podľa všetkého však nemieni odísť v tichosti. Trump má plánovať rôzne spôsoby bojkotu Bidenovej administratívy
  • Chce si ukradnúť jeho najdôležitejší deň, keď 20. januára zloží prísahu ako 46. prezident USA

Donald Trump sa pomaly začína zmierovať s realitou, podľa ktorej už viac nebude prezidentom. V piatok na svojom Twitteri oznámil, že z Bieleho domu odíde, keď Joe Biden preukáže, že hlasy získal legálne.

Už predtým sa vyjadril, že opustí Oválnu pracovňu, ak bude zbor voliteľov hlasovať za Bidena. Stále však tvrdí, že novembrové voľby boli podvod zosnovaný demokratmi v prospech ich kandidáta Bidena.

Trump sa stále cíti ako víťaz, na svojom Twitteri si opäť kladie podmienky k odchodu z Bieleho domu

Podľa všetkého však nemieni odísť v tichosti. Podľa troch zdrojov denníka Daily Beast, ktoré majú pochádzať z blízkeho prostredia prezidenta, Trump plánuje rôzne spôsoby bojkotu Bidenovej administratívy vrátane spôsobov, ako si ukradnúť jeho najdôležitejší deň, kedy 20. januára zloží prísahu ako 46. prezident USA.

Biden je podľa Trumpa nudný

Trump má podľa zdrojov denníka v pláne oznámiť svoju vlastnú kandidatúru na prezidenta, ktorú plánuje znova absolvovať v roku 2024. Prezident sa mal dokonca vyjadriť, že médiá by dali jeho akcii prednosť pre Bidenovou inauguráciou, pretože budúci prezident je „nudný.“

Išlo by o výrazný odklon od protokolu, pretože odchádzajúci prezident sa tradične zúčastní na inaugurácii nastávajúceho prezidenta.

Akt pokojného prechodu moci je niečím, čím sa vyznačujú demokratické režimy. Pokojný priebeh mala aj inaugurácia samotného Trumpa, keď vystriedal vtedajšieho prezidenta Baracka Obamu.

zdroj: TASR/AP, Evan Vucci

Hillary Clinton sa na inauguráciu jej soka dvakrát nechcelo 

20. januára 2017, keď Trump zložil prezidentskú prísahu, sa na inaugurácii zúčastnili aj Obama a Biden so svojimi manželkami a Obamova administratíva sa snažila o čo najhladší prechod.

Zúčastnili sa jej aj bývalí prezidenti Jimmy Carter a George W. Bush so svojimi manželkami. Rovnako sa jej zúčastnila aj demokratická kandidátka Hillary Clinton s manželom, bývalým prezidentom Billom Clintonom, ktorá v súboji s Trumpom prehrala.

Samotná Clinton vo svojej knihe What Happened uviedla, že sa jej inaugurácie nechcelo dvakrát zúčastniť, hlavne z dôvodu, že existovali pochybnosti o ruských zásahoch do volieb v prospech Donalda Trumpa.

Napokon sa jej ale zúčastnila, pretože ako ministerka zahraničia USA veľakrát nabádala zahraničných lídrov k pokojnému predaniu moci.

Podľa bývalej ministerky zahraničia mal Bush okomentovať Trumpov pochmúrny inauguračný prejav ako: „No, to boli nejaké čudné sračky.“

zdroj: TASR/AP, Julio Cortez

Vlastnoručný list odchádzajúceho prezidenta Biden asi nedostane 

Po ceremoniáli Trump a prvá dáma Melania Trump, viceprezident Mike Pence a druhá dáma Karen Pence sprevádzali Obamu a odchádzajúcu prvú dámu Michelle Obama pri odchode.

Obama a Trump boli dokonca videní, ako žartujú na schodoch kapitolu, a Biden a Trump ako si na snímke potriasajú rukami.

Obama dal svojmu nástupcovi vlastnoručne napísaný list, tradíciu, ktorú uskutočnila hŕstka ďalších prezidentov a zablahoželal Trumpovi. Poskytol mu rady a podporu pre jeho nasledujúce funkčné obdobie.

Pravdepodobnosť pokračovania tejto tradície je mizivá, pretože Trump stále pokračuje v nepodložených tvrdeniach o rozsiahlych volebných podvodoch.

zdroj: TASR/AP, Chip Somodevilla
Zdroj: Daily Beast

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech