Trump si dal konečne masku aby sa chránil, no nenechal sa odfotiť. Nechcel „dopriať to potešenie“

trump
TASR/AP/Alex Brandon

Americký prezident Donald Trump podľa vlastných slov prekonal svoju averziu k noseniu masiek chrániacich pred novým koronavírusom, nechcel však v nej byť odfotografovaný, uviedla v noci na piatok agentúra AFP.

Trump sa k tomu priznal počas prehliadky automobilky Ford v meste Ypsilanti v americkom štáte Michigan, ktorý prešiel na výrobu respirátorov a iného lekárskeho vybavenia na boj proti chorobe COVID-19. Trump počas prehliadky závodu uviedol, že si masku vyrábanú spoločnosťou Ford „v zákulisí“ vyskúšal, ale novinárom nechcel „dopriať to potešenie“ vidieť ho v nej a zvečniť.

Trump, ktorý spočiatku pandémiu koronavírusu nového typu bagatelizoval, sa na verejnosti zatiaľ neobjavil v ochrannej maske. Deklaroval pritom, že by takýto jeho obraz nezodpovedal jeho vlastnej predstave o sebe ako svetovom lídrovi.

O maske, ktorú si v závode Ford dal na tvár, však povedal, že bola „veľmi pekná“ a „vyzerala dobre“.

Agentúra AFP dodala, že takmer každý zamestnanec v továrni Ford mal na sebe ochrannú masku na tvári v súlade s politikou spoločnosti a odporúčaniami vlády zameranými na potlačenie vysoko nákazlivého vírusu.

Skepticizmus týkajúci sa potreby nosiť rúška či ochranné masky je v USA veľmi rozšírený najmä medzi pravicovými Američanmi, ktorí podporujú Trumpa. V extrémnejších kruhoch sa požiadavky miestnej samosprávy alebo súkromných podnikov na to, aby ľudia nosili masky, interpretujú aj ako sprisahanie proti ústavným slobodám.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech