Trump šokoval svet: Neuzná výsledky volieb, ak prehrá

  • Trump označil Bidena za neschopného viesť krajinu
  • „Je zničený, je psychicky zničený,“ povedal Trump
trump
TASR
  • Trump označil Bidena za neschopného viesť krajinu
  • „Je zničený, je psychicky zničený,“ povedal Trump

Americký prezident Donald Trump kritizoval svojho možného súpera v novembrových prezidentských voľbách Joea Bidena a označil ho za „neschopného“ viesť krajinu, informovala v nedeľu agentúra AFP. 

„Je zničený, je psychicky zničený,“ povedal Trump o bývalom viceprezidentovi USA Bidenovi v relácii Fox News Sunday.

Trump podľa Fox News tvrdil, že Biden by mal problém odpovedať na niektoré otázky v teste na posúdenie kognitívnych schopností, ktorý Trump absolvoval v roku 2018.

Biden podľa Trumpa v prípade víťazstva krajinu „zničí“. Takisto sa voči bývalému viceprezidentovi dopustil niekoľkých nepodložených obvinení a povedal, že bývalý viceprezident by „strojnásobil dane“ a „zrušil financovanie polície“.

Táto Slovenka má najvypracovanejšie telo na svete. Takto to vyzerá vo svete fitness

Nové výsledky predvolebných prieskumov podľa AFP ukázali, že Bidenova podpora narastá i v dôsledku pochybností o zvládaní pandémie koronavírusu SARS-CoV-2 zo strany Trumpa. Počty prípadov v mnohých štátoch USA opätovne narastajú.

Trump tieto prieskumy označil za falošné a povedal, že prieskumy Bieleho Domu ho označujú za víťaza v rámci celej krajiny i v kľúčových tzv. swing states s tradične vyrovnanou podporou oboch veľkých strán. Je tiež možné, že Trump napadne voľby, ak v nich s Bidenom prehrá. Odmietol sa totiž zaviazať, že bude rešpektovať výsledky volieb.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK