Tunel Branisko je neprejazdný v oboch smeroch

  • Tunel Branisko je v oboch smeroch neprejazdný
  • Vyťahujú tam kamión
Na leteckej snímke z 20. októbra 2022 východný portál diaľničného tunela Branisko
TASR/Milan Kapusta
  • Tunel Branisko je v oboch smeroch neprejazdný
  • Vyťahujú tam kamión

Tunel Branisko je pre nehodu v oboch smeroch uzavretý. Je potrebné rátať s výrazným zdržaním. Informovala o tom Zelená vlna RTVS na platforme X.

Stella centrum na svojom webe informuje, že úsek Krupina – Devičie je neprejazdný.

„Vyťahujú tam kamión,“ spresňuje. Dodáva, že v úseku Skýcov – Bošany je skrížený kamión a prejdú iba osobné vozidlá.

Energetická kalamita na Slovensku

Doprava na východe a v strede Slovenska je dnes ochromená vďaka snehu. Problémy narobilo počasie aj tisíckam domácností. Na strednom Slovensku spôsobilo husté sneženie vo štvrtok energetickú kalamitu.

Bez elektrického prúdu je aktuálne vyše 9 000 odberných miest a mimo prevádzky zostalo viac ako 300 trafostaníc. Situácia je najhoršia v Banskobystrickom kraji. TASR o tom informoval hovorca Stredoslovenskej distribučnej (SSD) Miroslav Gejdoš.

Príčinou výpadkov elektriny sú podľa SSD najmä poškodené stožiare, stĺpy, izolátory a vodiče vzdušných vedení vysokého napätia. Viaceré problémy boli spôsobené vysokými stromami spoza ochranného pásma, ktoré popadali na distribučné vedenie.

„Raritou je situácia vo Zvolene, kde sa vplyvom počasia zlomil v centre mesta neďaleko zámku stožiar vysokého napätia. Jeho oprava potrvá vzhľadom na okolnosti zrejme dlhšie, pretože sa vedenie nachádza v blízkosti železničnej trate, križuje rieku, a tiež ďalšie vedenie veľmi vysokého napätia, čo si vyžaduje dodržanie špecifických opatrení. Pracovníci SSD sa však snažia zabezpečiť zásobovanie odberateľov pomocou provizórnych riešení, napríklad motorových generátorov, čo najskôr,“ priblížil Gejdoš.

SSD nevylučuje, že poruchy budú v dôsledku pretrvávajúceho sneženia či dažďa naďalej pribúdať. Rýchlosť obnovovania dodávky elektriny bude závisieť najmä od dostupnosti poruchových miest.

„Množstvo komunikácií je neprejazdných a ťažká technika sa nemôže dostať do odľahlejších lokalít pre sneh alebo rozmočený terén,“ dodal Gejdoš s tým, že SSD nasadila do akcie všetky dostupné sily a mechanizmy.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá