Tvorca chatbotov získal miliónovú investíciu. Slovenský startup má v budúcnosti obrovský potenciál

  • Spoločnosť nettle.ai získala investíciu v hodnote 1 milióna eur od Crowdberry
  • Nettle.ai sa zameriava na konverzačné technológie a umelú inteligenciu
  • Investori v nej vidia veľký potenciál v budúcnosti
startup slovensko umelá inteligencia
Tím Nettle Marek Košta, Peter Galiovský a Andrej Greguš, nettle.ai
  • Spoločnosť nettle.ai získala investíciu v hodnote 1 milióna eur od Crowdberry
  • Nettle.ai sa zameriava na konverzačné technológie a umelú inteligenciu
  • Investori v nej vidia veľký potenciál v budúcnosti

Slovenská spoločnosť nettle.ai sa zameriava na riešenia v oblasti konverzačných technológií s využitím umelej inteligencie. Vznikla v roku 2018 a ako Živé.sk informuje, jej technológia vie byť nasadená v zábavnom či hernom priemysle, cestovnom ruchu, pri predaji vstupeniek, ale aj v marketingu a ako podpora oddelení ľudských zdrojov v podnikoch.

Tejto spoločnosti sa podarilo získať významnú investíciu v hodnote 1 milión eur od investorov Crowdberry a investičného fondu Venture to Future Fund (VFF). Firma chce investíciu využiť na svoj ďalší rast, marketing a dokončenie produktového portfólia.

startup slovensko umelá inteligencia
zdroj: Screenshot/nettle.ai

Spolupráca s Google

Aj napriek tomu, že spoločnosť nettle.ai vznikla v roku 2018, v krátkom čase sa jej podarilo vypracovať medzi špičku v oblasti inteligentných konverzačných riešení v stredoeurópskom regióne.

Umelá inteligencia, s ktorou táto spoločnosť pracuje, prebieha aj v podobe virtuálnych asistentov,  teda chatbotov. Tento spôsob použili v komunikácii so zákazníkmi spoločnosti ako Eset, Samsung, 365.banka alebo Jaguar Land Rover, uvádza Touchit.

Nettle.ai patrí ako jedna z mála stredoeurópskych spoločností medzi oficiálnych partnerov Google Business Messages, pričom s technologickým gigantom spolupracuje na viacerých riešeniach pri zavádzaní nových SMS štandardov takzvanej RCS komunikácie.

„Okrem projektovej dodávky chatbotov, mailbotov a voicebotov sa vďaka investícii začíname venovať aj komplexným vertikálne orientovaným konverzačným rozhraniam, ktoré nám umožnia škálovanie,“ hovorí Andrej Greguš, jeden zo zakladateľov nettle.ai.

Slovenský fond hľadá ambiciózne startupy, do ktorých tento rok preinvestuje 10 miliónov eur

Trh chatbotov dosiahne obrovskú hodnotu

Crowdberry bola založená v roku 2015 v spolupráci s Tatra banka Private Bankingom. Táto platforma spája inovatívne české a slovenské firmy a projekty v segmente nehnuteľností so súkromnými investormi, uvádza Živé.sk.

Cez dcérsku firmu CB Investment Management spravuje fond na podporu začínajúcich firiem s objemom viac ako 23 miliónov eur.

Ako tlačová správa informuje, Michal Ondrišek, ktorý je partner Crowdberry, poukazuje na odhad spoločnosti Android Market Research, že v najbližších rokoch trh chatbotov dosiahne hodnotu 15 miliárd dolárov, čo je takmer 12,5 miliárd eur.

„Nettle.ai má výhodu malej firmy, ktorá vďaka svojmu technologicko-biznisovému pozadiu dokáže veľmi flexibilne reagovať na požiadavky veľkých spoločností,“ myslí si Ondrišek.

Ako ďalej hovorí, práve v tom vidí obrovský potenciál na uplatnenie inteligentných riešení, aké vyvíja nettle.ai. Vďaka tomu sa má zvyšovať aj hodnota firmy. Vývoj pozitívne ovplyvňuje aj dynamika trhu, ktorý je poháňaný technologickým pokrokom.

startup slovensko umelá inteligencia
zdroj: nettle.ai

V spoločnosti vidia potenciál

Spoločnosť nettle.ai získala viacero významných ocenení, vrátane ocenenia Najlepší AI/ML startup na Slovensku v rámci Central European Startup Awards v roku 2019. Okrem toho má v portfóliu zaujímavé referencie, informuje Touchit.

„Vážime si dôveru investorov a investíciu vnímame ako významný posun v našom vývoji. Chceme stavať na našej konkurenčnej výhode – a tou je náš vlastný softvér, schopnosť navrhnúť a nasadiť funkčného chatbota klientovi na kľúč a naše unikátne partnerstvá,“ hovorí Andrej Greguš.

Tlačová správa spresňuje zameranie a pozadie investorov. Fond VFF je spoločnou iniciatívou Slovak Investment Holdingu, Európskej investičnej banky a Ministerstva financií SR. Ich snahou je podpora malých a stredných spoločností so zameraním na technológie alebo inovácie.

Spojenie startupov za 32 miliónov dolárov. HealthMode so Slovákmi a MindMed môžu ovládnuť biotechnologický trh

Neustály pokrok v tejto oblasti spôsobil, že umelá inteligencia už nie je futuristická technológia, ale je čoraz viac integrovaná do všetkých oblastí nášho života.

„Vytváranie algoritmov pomocou umelej inteligencie a strojového učenia vedie k obrovskému napredovaniu tohto rýchlo rozvíjajúceho sa odvetvia. Jednou z aplikácií umelej inteligencie a strojového učenia sú aj chatboty, ktoré sa rýchlo stávajú nevyhnutnou súčasťou efektívne nastavených procesov v každej organizácii,“ hovorí Matej Říha, predseda predstavenstva VFF.

Vzhľadom na to, že práve túto oblasť rozvíja spoločnosť nettle.ai, fond VFF v nej vidí potenciál. Veria, že v nasledujúcich rokoch bude prinášať nové riešenia, ktoré si rýchlo osvoja moderne riadené spoločnosti.

Zdroje: Touchit, Globenewswire, Živé

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK