Tvorca Squid Game hru nedopísal, pretože musel predať svoj notebook. Štúdiá ho odmietali 10 rokov, dnes valcuje Netflix

  • Autor a režisér megapopulárneho seriálu Squid Game tento príbeh na prvýkrát nedopísal, lebo musel predať svoj notebook
  • Následne ho 10 rokov odmietali štúdia s tým, že detské krvavé hry sú až príliš groteskné a nereálne
  • Dnes je z jeho diela jeden z najúspešnejších projektov Netflixu, ktorý je v top rebríčkoch po celom svete
Dong-hyuk Squid Game
Gettyimages a Netflix
  • Autor a režisér megapopulárneho seriálu Squid Game tento príbeh na prvýkrát nedopísal, lebo musel predať svoj notebook
  • Následne ho 10 rokov odmietali štúdia s tým, že detské krvavé hry sú až príliš groteskné a nereálne
  • Dnes je z jeho diela jeden z najúspešnejších projektov Netflixu, ktorý je v top rebríčkoch po celom svete

O kórejskom seriáli Squid Game na Netflixe sa nedá nepočuť. Neexistovala krajina (možno tak Severná Kórea), v ktorej by neskončil medzi najsledovanejšími novinkami, hravo obsadzoval prvé miesta a našliapol si k titulu najúspešnejšieho projektu v histórii streamovacej služby.

To je obzvlášť úspech, ak berieme do úvahy, že sa bavíme o kórejskom seriáli. Squid Game (v preklade: Hra na kalmára) je na Netflixe dnes niečo, ako bol svojho času kórejsky Gangnam style na YouTube – doslova hit, ktorý láme rekordy.

Rieši sa na všetkých sociálnych sieťach i vonku medzi priateľmi. Venovali sa mu svetové médiá, ktoré sa pozreli na jeho úspech či bizarné momenty, ktoré priniesol – tvorcovia žiadali viac peňazí od Netflixu, tie od tejto streamovacej služby žiadal aj poskytovateľ internetu v Južnej Kórei, ktorý mal problémy s preťaženou sieťou kvôli sledovaniu tohto seriálu.

Zopár článkov týkajúcich sa populárneho Squid Game sme ti už priniesli aj my – napríklad ako má jedna žena dnes nechcene až 4 000 hovorov denne, lebo sa jej telefónne číslo objavilo v seriáli.

Autor príbehu so životom ako hlavný hrdina

Známy prestížny denník the Wall Street Journal sa zameral na tvorcu Squid Game – teda toho, kto napísal celý príbeh/scenár – Hwang Dong-hyuka.

Vyzerá to tak, že autor má s hlavným hrdinom seriálu spoločného pomerne veľa a inšpiráciou sa mu zrejme stala jeho vlastná životná situácia, v ktorej počas písania bol.

Ak si nevidel seriál, tak ti len veľmi stručne predstavíme jeho príbeh: Stovky po krk zadlžených osôb, ktoré denne riešia otázku prežitia a odkiaľ dnes zoženú peniaze na jedlo či lieky, dostanú možnosť zúčastniť sa súťaže.

zdroj: Netflix

Tá pozostáva zo šiestich detských hier, ktorými ak človek prejde, vyhrá obrovskú sumu peňazí (v prepočte desiatky miliónov eur). Ak ale počas nejakej hry vypadneš, zomrieš.

Zúfala situácia ľudí však mnohých donúti napriek tomu hrať ďalej, inú nádej vo svojom živote nevidia. A kým chudáci zomierajú, boháči sa na hrách veľmi dobre bavia.

Hlavným hrdinom je zúfalec a stroskotanec Seong, ktorý žije so svojou chorou mamou. Aj tú vie dokonca okradnúť, z účtu jej vybrať aj to málo peňazí, ktoré má, aby si mohol zase staviť na dostihoch. Na jej liečbu nemajú peniaze, sú radi, že sem-tam môžu dať niečo do úst.

Ako the Wall Street Journal zistil, aj autor a režisér seriálu Hwang Dong-hyuk žil so svojou mamou i starou mamou. Peňazí v domácnosti taktiež veľa nebolo. Svoj rozpísaný príbeh Squid Game vtedy nedokončil, lebo musel predať notebook, na ktorom ho písal.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa FonTech.sk (@fontech.sk)

Odmietaný seriál, ktorý sa stal aktuálnym

Ako píše aj Insider, Dong-hyukov príbeh následne štúdiá dlhé roky odmietali a krvavé detské hry považovali za „príliš groteskné a nereálne“.

Kým po približne 10 rokoch nedostali Squid Game na papieri do rúk ľudia z Netflixu, ktorí v ňom videli potenciál a dali možnosť vzniku seriálu. Jeho úspech prekvapil aj streamovaciu službu či samotného autora.

Show kladie morálne otázky o hodnote človeka. Nie sme kone, sme všetci ľudia,“ povedal o seriáli pre the Wall Street Journal viceprezident pre obsah Netflixu v ázijsko-tichomorskom regióne Minyoung Kim.

Hwang Dong-hyuk sa pred novinármi vyjadril, v čom vidí taký úspech seriálu, ktorý najskôr štúdia dlhé roky odmietali.

V jeho odpovedi jasne zaznela korona. Tá podľa neho zhoršila sociálno-ekonomické rozdiely, ktoré hrajú v jeho seriáli hlavnú úlohu. Preto je podľa neho dnes aktuálnejší a hlavne príťažlivejší, než bol napríklad pred rokmi.

Svet sa zmenil. Všetky tieto body urobili príbeh pre ľudí veľmi realistickým v porovnaní s obdobím pred desaťročím,“ odpovedal Dong-hyuk.

Zdroje: the Wall Street Journal, Insider, Fontech Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá