Twitter bude mať reklamu aj na Slovensku

  • Twitter čoskoro spustí aktívnu reklamu v piatich európskych krajinách, medzi ktorými je aj Slovensko.
image_1424775312.png
  • Twitter čoskoro spustí aktívnu reklamu v piatich európskych krajinách, medzi ktorými je aj Slovensko.

Reklamu uvidia používatelia Twiteru v Albánsku, Grécku, Kosove, Maďarsku a samozrejme na SLOVENSKU. Twitter totiž podpísal kontrakt s Httpool cross platformovou reklamnou sieťou, ktorá sa zameriava na trhy mimo USA a západnej Európy. Twitter sa už dlhodobo snaží nájsť udržateľný biznis model, zatiaľ však dosť neúspešne. Väčšina konkurenčných soc. sietí si hľadá okrem tých „klasických“ metód monetizácie ako je banerová reklama, aj iné zdroje príjmu. Twitteru sa zásadne nedarí vytvoriť ani tento a samotní investori začínajú byť nervózni. Extrémne pomalá monetizácia je pri vyše 288 mil. užívateľoch asi dosť nežiaducim javom.

 

 

„S viac ako 500 mil. twittov denne je Twitter domovom konverzácií s priateľmi alebo dokonca aj s ľuďmi na druhej strane zemegule. Je to miesto, kde ľudia objavujú, čo sa deje v ich okolitom svete a preto je Twitter skvelým miestom pre rôzne značky, ktoré takto môžu vzbudiť väčší záujem u svojich zákazníkov,“ aspoň to tvrdí Niall Horgan, jeden z partnerov Twitteru. „Spoločnosti v týchto 5 krajinách už dávno používajú Twitter ako komunikačný kanál, preto sa tešíme spolupráci s Httpool-om“.

 

Ďalšou výhodou prečo robiť reklamu práve na Twitteri je, že 80% jeho užívateľov je aktívnych aj na mobilných zariadeniach – čiže ich vedia oslovovať aj keď sú v pohybe.

„Twitter je unikátny lebo je verejný a prirodzený na používanie,“ dodal Aljosa Jenko CEO Httpool. O tom či je až taký natívny, by sa dalo polemizovať, každopádne má v porovnaní s Facebookom oveľa väčší reach. Facebook experimentuje so svojimi zdrojmi príjmu pomaly každý týždeň a reklama na ňom sa stáva pridrahá už aj pre podnikateľov.

 

 

Twitter má reálne šancu stať sa alternatívou voči Facebooku. V dohľadnej dobe sa dá očakávať postupný odliv firiem z Facebooku na ďalšie alternatívy ako Instagram, Pinterest alebo TWITTER.

 

Zdroj: neurope.eu

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech