Twitter odkúpil startup od mladého Rakúšana a hneď ho u seba aj zamestnal

  • Mladý talent od susedov, Felix Krause, toho za svojich 21 rokov stihol dosiahnuť celkom dosť. Svoju prvú cyklistickú aplikáciu vyvinul už ako šestnášťročný, následne sa venoval štúdiu v Anglicku, kde aj založil startup, ktorý mu priniesol ponuku, aká sa neodmieta. Jeho šikovný softvér zaujal Twitter a dnes vďaka tomu denne zarezáva v Silicon Valley.
image_1447872425.png
  • Mladý talent od susedov, Felix Krause, toho za svojich 21 rokov stihol dosiahnuť celkom dosť. Svoju prvú cyklistickú aplikáciu vyvinul už ako šestnášťročný, následne sa venoval štúdiu v Anglicku, kde aj založil startup, ktorý mu priniesol ponuku, aká sa neodmieta. Jeho šikovný softvér zaujal Twitter a dnes vďaka tomu denne zarezáva v Silicon Valley.

 

Fastlane, Felixov startup, ktorý odštartoval jeho medzinárodný úspech, je otvorene dostupný nástroj pre iOS developerov, ktorého hlavnou funkciou je plynulé zverejňovanie a implementovanie update-ov vrámci všemožných aplikácii. S nápadom vytvoriť niečo také šikovné a univerzálne prišiel Felix približne pred rokom, keď svoj projekt začal rozvíjať. Už predtým mu práca na startupoch nebola cudzia (Product Hunt, 6Wunderkinder, Toursprung), dokonca Fastlane ani nebol Felixov prvý produkt. Ale rozhodne bol prvým, ktorý zaujal širokú a odbornú verejnosť. Dnes na svojej oficiálnej stránke píše, že na Fastlane momentálne pracuje v základni Twitteru v San Franciscu. 

 

 

Jeho prvým startupovým počinom bola cyklistická aplikácia, ktorú však medzitým zabalil. Vtedy ešte zarezával v laviciach v rakúskom univerzitnom mestečku Wiener Neustadt, odkiaľ sa neskôr dostal na anglickú University of Central Lancashire, konkrétne na štúdium softvérového inžinierstva. Hlavným impulzom k vytvoreniu prelomového startupu však boli vlastné skúsenosti s cyklistickou aplikáciou a cuzími startupmi, pri ktorých nabral skúsenosti aktívneho vylepšovaniu a modernizovania kódu a samotných aplikácii. Dnes je Fastlane na svete ako verejne dostupný produkt. Najvyššie zisky Felixovi neprináša jeho sťahovanie, ale špeciálna úprava pre konkrétne spoločnosti, ktorým svoj produkt prispôsobuje. Twitter o ňu prejavil záujem po tom, čo počty popoužívateľov dosiahli 15,000 denne. Následne prišla ponuka, ktorá sa nedá odmietnuť. 

 

 

Dnes je Fastlane súčasťou developerskej platformy z dielne Twitteru, Fabric. Práve kvôli tomuto prepojeniu sa Felix presťahoval za veľkú mláku a začal spoluprácu, akú mu môžu mnohí iní developeri a startupisti závidieť. Momentálne sa vrámci nej sústreďuje na tri základné problémy bežných developerskej fázy, ktoré sa pomocou Fastlane snaží značne zjednodušiť a zautomatizovať. 

 

1. Screenshoty

Pri vydávaní novej aplikácie musí developer vyprodukovať veľké množstvo ilustračných screenshotov, ktoré sa spolu s update-mi menia, a ktoré zároveň musia byť dostupné vo viacerých jazykoch a na rôznych softvéroch. Riešením komplikového procesu je nástroj Snapshot, ktorému developer ponúkne automatizované dáta a tie Snapshot dovedú na konkrétne miesta, odkiaľ zozbiera informácie o aplikácii. Nástroj Deliver následne z poskytnutých dát vygeneruje samotné screenshoty. Celý proces prebieha rýchlym tempom v pozadí aplikácie.

 

 

2. Testovanie kódu, tzv. profile provisioning 

Zadaním troch jednoduchých pokynov aplikácii, a síce „cert, sigh, gym“, budú prebiehať automatizované procesy kontroly a testovania kódu. Pomocou vytvorenia profilu a identity, ktorou sa používateľ bude podpisovať pod vygenerovaný obsah kódu, bude následne vytvorený obsah pripravený na beta testovanie, poprípade na zaslanie do App Store. 

 

3. Automatizovanie 

Na rozvinutie aplikácie stačí jediný nástroj, tzv. Fastfile. používateľ definuje, aké kroky a v akom poradí má Fastfile podniknúť a zvyšok už bude prebiehať automaticky. Ak by sa v niektorom z pokynov naskytol problém, celý systém sa pozastaví a používateľ bude mať priestor chyby napraviť. Zároveň má o celom priebehu prehľad a po jeho konci dostane krátky súhrn procesov, ktoré sa práve v pozadí odohrali.

 

Felix a jeho aplikácia sa vrámci Silicon Valley ešte len rozbieha, no už teraz má našlapnuté na veľkú kariéru po boku významných mien. Je dôkazom toho, že pri kombinácii dobrého nápadu, šikovného prevedenia a kvalitného vzdelania sa človek môže dostať ďaleko.   

 

Zdroj: The Local 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech