Týchto 18 vecí ti bráni v úspechu

  • Tajomstvom úspechu je, že ak chceš niečo získať, musíš najprv niečo stratiť
  • Musíš byť ochotný znášať vlnu kritiky a prijímať rady, ktoré sa ti na prvý pohľad nepáčia
  • Ak chceš dosiahnuť svoj cieľ, musíš sa zbaviť aj týchto 18 vecí
pexels.com
  • Tajomstvom úspechu je, že ak chceš niečo získať, musíš najprv niečo stratiť
  • Musíš byť ochotný znášať vlnu kritiky a prijímať rady, ktoré sa ti na prvý pohľad nepáčia
  • Ak chceš dosiahnuť svoj cieľ, musíš sa zbaviť aj týchto 18 vecí

1. Strach z neistoty

Nič v živote nie je isté, iba smrť. Preto nemá zmysel držať sa ilúzií istoty v podobe práce na plný úväzok, ak ťa nenapĺňa. Chcel si si založiť vlastné podnikanie, ale bojíš sa nejasnej budúcnosti? Zbav sa strachu, ktorý ťa drží na uzde. Rob, čo ťa baví a ukáž, čo si schopný dosiahnuť.

2. Ignorovanie svojich pocitov

Tvoje pocity nie sú náhodné. Sú poslami potrieb. Počúvaj ich a môžeš sa veľa dozvedieť.

  • Apatia – prichádza, keď si preťažený
  • Strach – napovedá, na čom ti skutočne záleží
  • Úzkosť – pripomína, že niečo nie je v rovnováhe
  • Hnev – hovorí ti, v čom si bezmocný

3. Predstieranie, že problém neexistuje

Neskrývaj hlavu do piesku. Buď k sebe úprimný. Spíš si zoznam všetkých problémov, ktorým čelíš a naplánuj si, akými krokmi ich budeš riešiť. Ak svojim problémom nevenuješ dostatočnú pozornosť, veci len zhoršíš.

4. Vyhýbanie sa nepohodliu

Väčšina zlých zvykov, ktoré obmedzujú osobnostný rast, slúži len ako spôsob vysporiadania sa s nepohodlím. Nakoniec to aj tak nestačí, lebo ľudia sa adaptujú na novú úroveň a opäť budú nespokojní s niečím iným. Čeliť nepohodliu a prijať ho ako súčasť svojho života je jediná cesta k rozvoju.

5. Najnezdravejšie zvyky

Cesta k úspechu vyžaduje mnoho energie. Preto je dôležité byť zdravý a pri sile. Skús identifikovať tie najnezdravejšie zvyky a zbav sa ich. Budeš tak lepšie pripravený na súboj nielen s konkurenciou, ale aj so sebou samým.

6. Obeť mentality

Nejde o to, čím si si prešiel v minulosti. Každý niekedy čelil ťažkosťami. Tieto udalosti neurčujú to, kým si. Ide o to, ako sa sám rozhodneš konať. Tvoja minulosť bude aj tvojou budúcnosťou, len ak ju tam prenesieš.

7. Výhovorky

Je v poriadku vysvetliť, prečo nie si tam, kde by si chcel byť. Ale nekonečným odôvodňovaním sa do cieľa nedostaneš o nič rýchlejšie. Najlepšie bude, ak úprimne zhodnotíš svoju situáciu a začneš znova pracovať.

8. Naučená bezmocnosť

Naučená bezmocnosť je veľmi nebezpečná. Objavuje sa, ak ľudia prežijú toľko zlyhaní, že nadobudnú chuť rezignovať. Jedinou obranou je uvedomiť si, že stále máš veľa vecí pod kontrolou, myslieť na lepšiu budúcnosť a nevzdávať sa.

9. Obhajovanie problémov

Je prirodzené, že ak sa dlho snažíme neúspešne riešiť nejaký problém, zdá sa nám veľmi ťažký. Možno taký ťažký, že keď príde niekto s radou alebo náčrtom svojho riešenia, okamžite ho zamietneme a začneme vysvetľovať, aký je problém komplexný. Fakt, že sme záležitosť nevyriešili my, neznamená, že niekomu inému sa to nepodarí. Oplatí sa byť otvorený.

10. Rozptýlenia

Všetko, čo ti nepomáha budovať vysnívaný život, je rozptýlenie. Sú to prekážky, ktorých sa treba zbaviť.

11. Potreba byť obľúbený

Myslieť si, že môžeš byť obľúbený medzi všetkými je bláznovstvo. Vždy existuje niekto, kto ťa má rád, aj niekto, kto ťa nenávidí. Nemá zmysel nechať sa mienkou ľudí ovplyvňovať pri rozhodovaní.

12. Robiť všetko na vlastnú päsť

Neplytvaj svojou energiou tým, že sa budeš snažiť všetko robiť sám. Ak si najmeš správnych ľudí, pôjdu veci rýchlejšie a tebe zostane viac energie na to, čo naozaj potrebuješ spraviť sám.

Zobraziť celú galériu (2)
zdroj: goodfreephotos.com

13. Odpor

Odpor je prirodzenou reakciou a občas sa táto emócia objaví u každého. Ak je však silnejší ako tvoja produktivita, nie si na správnej ceste a niečo sa musí zmeniť.

14. Skratky

Ak chceš vybudovať niečo stále, chvíľu to potrvá. Neočakávaj nejaké kúzla, ktoré to urýchlia. Nauč sa trpezlivosti a uvidíš, že to bude stáť za to.

15. Čakanie na vhodnú chvíľu

Keď budeš čakať na vhodnú chvíľu a nával motivácie, stratíš priveľa času. Motivácia nie je niečo, na čo čakáš, ale niečo, čo vybuduješ. Budovať ju môžeš prostredníctvom každodenných zvykov, aby si bol schopný pracovať, aj keď budú podmienky a okolnosti proti tebe.

16. Strach zo zlyhania

Strach ťa drží na uzde, zabraňuje ti riskovať, obmedzuje ťa. Uvedom si, že zlyhanie je vždy len nová príležitosť naučiť sa niečo nové.

17. Závisť

Ak budeš závidieť ľuďom, ktorí dosiahli to, o čom snívaš a hľadať ich chyby, nakoniec sa ti to vráti späť.

18. Očakávanie zmeny okolia

Môže sa stať, že s našim úspechom očakávame krajší a lepší svet. Ten ale taký nebude. Okolie sa zmení až vtedy, keď zmeníme spôsob, ako ho vnímame.

Zdroj: www.forbes.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech