„Županová fantómka“ terorizuje bratislavské sídlisko. Až teraz na ňu zavolali políciu

  • V nemenovanom reťazci museli na ženu v župane privolať políciu
  • Jedna z komentujúcich skonštatovala, že celá situácia je už smutná
bratislava, dúbravka
Wikimedia/Janusz Jakubowski, PEPE Invest s.r.o. Unsplash/Martin Katler
  • V nemenovanom reťazci museli na ženu v župane privolať políciu
  • Jedna z komentujúcich skonštatovala, že celá situácia je už smutná

Na začiatku januára sme informovali o žene z Dúbravky, ktorá chodí po sídlisku v župane a otravuje ľudí. Zároveň na nich kričí z okna. Podľa dostupných informácií má žena vždy inú výhovorku, prečo si nájde dôvod terorizovať nielen svojich susedov, ale aj okoloidúcich. 

V poobedňajších hodinách informoval člen facebookovej skupiny DÚBRAVČANIA o tom, že v nemenovanom reťazci museli na ženu v župane privolať políciu.

Keďže ostatní členovia skupiny boli zvedaví, autor príspevku celú situáciu objasnil: „Prišla tam asi o 10:30. Nabrala si veci a nechcela zaplatiť za svoj nákup.“ Ako ďalej uvádza, žena sa „handrkovala“ so zamestnancami potravín. Situácia sa vyostrila, v dôsledku čoho musel príslušník SBS služby privolať políciu. „Čo mám informácie, tak polícia už bola viackrát,“ dodáva.

Jedna z komentujúcich skonštatovala, že celá situácia je už smutná. Odpoveď, ktorej sa dočkala, prekvapila mnohých. Podľa ďalšieho komentujúceho totiž žena v župane bezdôvodne napadla na zastávke MHD staršiu ženu. „Babka mala čo robiť, aby nespadla. Takí ľudia sa musia liečiť.“

Mestská časť o žene vie

V minulosti sme kvôli situácii, ktorá ľuďom nie je príjemná, oslovili aj mestskú časť

„Vykrikuje, otravuje, prenasleduje, aj také chodia podnety o pani v ,župane’ zo Saratovskej. Mestská časť sa obyvateľkou intenzívne zaoberá. Problémom bolo, že chýbal oficiálny podnet, neznáme ostávalo meno aj adresa obyvateľky,“ uviedla 17. januára Lucia Marcinátová z tlačového oddelenia mestskej časti Dúbravka.

Vo veci oslovila mestská časť aj mestskú políciu, no ani tu nebolo podané žiadne hlásenie. Dúbravčania tak o žene v župane vedeli iba na základe médií a príspevkov na sociálnych sieťach.

„Oficiálny podnet prišiel až minulý týždeň. Vďaka nemu Oddelenie sociálnych vecí a zdravotníctva získalo meno a adresu, bolo na šetrení, predvolali obyvateľku, rodinu, s ktorou komunikovali,“ dodáva Marcinátová.

Podľa informácií od rodiny žena nehladuje a netrpí hmotnou núdzou. Preto jej najbližší žiadajú ľudí, aby jej nekupovali žiadne jedlo. „Vieme, že to nie je jednoduché a ani príjemné, prosíme však o trpezlivosť, veríme, že sa situáciu v spolupráci s kompetentnými v blízkom čase podarí vyriešiť,“ uzatvára hovorkyňa.

Od ľudí žiada jedlo

Nepríjemnú skúsenosť začal na sociálnej sieti rozoberať Bratislavčan. Uviedol, že stretol mladú ženu, ktorá si pýtala jedlo. „Chcel som jej ísť teda kúpiť niečo na jedenie do obchodu,“ opisuje s tým, že žena odmietla, pretože môže jesť len vybrané veci.

Žiadala ho, aby jej jedlo objednal z donáškovej služby, pretože si ho doma nemá ako zohriať. Muž jej ponúkol, že jej teda kúpi niečo teplé. Odmietla aj to. Povedala, že má rada len jedno konkrétne jedlo. 

Pod príspevkom sa ukázalo, že žena nesťažila život len tomuto mužovi. Skúsenosti s ňou totiž mali viacerí obyvatelia mestskej časti. Ako napísala Lenka, žena „to evidentne nemá v hlave v poriadku“. Problémom je aj to, že bežne na ľudí vykrikuje z okna. „Okolité reštaurácie s ňou už majú skúsenosti.“

Okrem jedla však žena v župane žiada od okoloidúcich aj alkohol. Takúto skúsenosť má Milan, od ktorého chcela červené víno. Povedala mu, že nemá na varenie, a požiadala ho, aby jej ho kúpil v neďalekých potravinách. Susedia si myslia, že nie je psychicky v poriadku. 

S týmto názorom súhlasí aj Katarína, ktorá napísala: „Chodí tu denne v župane a zastavuje ľudí s rôznymi požiadavkami. Myslím, že je psychicky chorá.“

Zdroje: Archív SIU, Facebook/DÚBRAVČANIA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá