U Kollára na vleku sa opatrenia ignorovali. Ľudia sa veselo lyžovali aj bez očkovacieho preukazu

  • Na lyžovačku by sa mali dostať len osoby v režime OP
  • Kollárove Donovaly sú však, zdá sa, výnimkou
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, STARTITUP, Facebook/Nekŕmte nás odpadom
  • Na lyžovačku by sa mali dostať len osoby v režime OP
  • Kollárove Donovaly sú však, zdá sa, výnimkou

Prevádzka lyžiarskych stredísk je aktuálne povolená v režime OP. Znamená to, že na svah by sa mali dostať len očkované osoby a tí, ktorí koronavírusovú infekciu prekonali.

Iba sa opýtajú…

Potvrdenie o očkovaní či prekonaní ochorenia by malo byť nutné predkladať pri kúpe skipasu aj pri vstupe do lyžiarskeho strediska. V uplynulých dňoch sme navštívili Lyžiarske stredisko Snowparadise Veľká Rača Oščadnica, stredisko vo Vrátnej aj Winter Park Martinky. Vo všetkých troch prípadoch sme pri kúpe skipasu museli predložiť doklad o očkovaní či prekonaní ochorenia.

Rozdiel sme zažili počas stredy, pri návšteve lyžiarskeho strediska Park Snow Donovaly, ktorého majiteľom je predseda parlamentu Boris Kollár.

Aj napriek tomu, že Donovaly na svojej stránke uvádzajú, že vstup je povolený len osobám v režime OP, v realite to tak nebolo. V prípade tohto lyžiarskeho strediska sme sa totiž žiadnej kontroly nedočkali.

„Nič nekontrolujú, iba sa opýtajú. Každý povie, že potvrdenie má, a ide ďalej,“ potvrdil nám ďalší z lyžiarov.

zdroj: STARTITUP

U nesmrteľného Borisa netreba nič

Neboli sme jedinými, ktorí si podobný problém všimli. Podnet dostala aj stránka Nekŕmte nás odpadom.

„Je to normálne? Prídete lyžovať na Donovaly a nikto Vás nekontroluje, či máte nejaký certifikát o očkovaní? Akože to sa u Kollára nemusí? Za toto chválim Jasnú, prídete tam a hneď Vás vlekár skontroluje a dá Vám na bundu takú blbosť, že ste skontrolovaný. Ale u nesmrteľného Borisa netreba nič,“ podelil sa o skúsenosť jeden z lyžiarov.

zdroj: STARTITUP

Na facebookovej stránke PARK SNOW Donovaly sa v komentári priznal aj ďalší z návštevníkov. „Netreba byť ‚OP’,“ píše a pridal video z lyžovačky.

Na stanovisko sme sa pýtali aj samotného lyžiarskeho strediska. Na mail nám však do vydania článku neodpovedali.

Podarilo sa nám skontaktovať s ľuďmi na infolinke Lyžiarskeho strediska Donovaly. Tí na vec reagovali argumentom, že nie sú kompetentní vyjadrovať sa k spomínanému problému.

O stanovisko sme požiadali aj samotného Borisa Kollára. „Pevne verím, že kontrolu pri nákupe lístkov dodržiavajú,“ uviedol počas včerajšieho dňa. Taktiež nám prisľúbil, že stanovisko nám pošle aj stredisko. Tí nám uviedli, že ich stredisko, podobne ako ostatné na Slovensku, funguje v režime OP.

„Pred nákupom skipasov v stredisku vyžadujeme preukázanie tohto statusu elektronicky alebo vytlačenými potvrdeniami a len takýmto klientom odovzdáme pásku, ktorú si umiestnia na ruku aby sme ich nemuseli duplicitne kontrolovať aj na iných miestach v stredisku.

Tí, ktorí si nakúpia skipasy online takúto pásku obdržia pred turniketom od našej obsluhy po preukázaní sa splnenia podmienok OP,“ uviedlo nám v stanovisku stredisko.

Zdroje: Facebook/Nekŕmte nás odpadom, Facebook/PARK SNOW Donovaly

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie