Uber ohromil výškou svojich príjmov

  • Podľa zdrojov z Business Insider od Henryho Blodgeta by mal ročný prijem z prevádzky Uber dosiahnuť hodnotu 10 miliárd dolárov do konca roku 2015.
image_1416219709.jpeg
  • Podľa zdrojov z Business Insider od Henryho Blodgeta by mal ročný prijem z prevádzky Uber dosiahnuť hodnotu 10 miliárd dolárov do konca roku 2015.

 

Uberu patrí 20% zo všetkých transakcií, čo znamená, že vytvára sieť približne 2 miliárd dolárov, čo je sakra dobré číslo.

A k tomu ešte väčšina príjmov Uberu pochádza z jeho prvých desiatich miest, zahŕňajúc San Francisco a New York. Keď sa jeho viac ako 140 pomerne nových miest kde práve operuje vypracuje, tak si asi viete predstaviť o koľko sa ich príjem znásobí. San Francisco samo o sebe produkuje stovky miliónov dolárov pre Uber. Uber v súčasnosti pôsobí vo viac ako 45 krajinách, bez toho, aby potreboval akvizovať iné lokálne firmy.

Uber CEO Travis Kalanick

Čo sa za touto mágiou skrýva?

Vôbec to neznamená, že spoločnosť je v súčasnosti zisková, pretože veľké množstvo investícií smeruje do marketingu, vývoja a akvizícií nových užívateľov.

Aj napriek tomu, že spoločnosť prišla na trh len pred piatimi rokmi ich výsledky sú rozhodne ohromujúce.

Uveďme si príklad:

Po desiatich rokoch existencie na trhu Facebook očakával zarobiť 10 miliárd dolárov už začiatkom tohto roka. Je pravda, že Uber a Facebook sú dve úplne odlišné spoločnosti ( reklama vs. transakcie ), ale Áno! 10 miliárd dolárov je naozaj veľa.

Podľa dostupných informácií majú príjmy spoločnosti Uber porásť o 300% v tomto roku, a taký istý rast sa očakáva aj v nasledujúcom roku, prípadne vyšší.

Tak čo, bude Uber za pár rokov robiť IPO na burzu pri valuácií 50 miliárd dolárov? Posledná hodnota Uberu preskočila výšku 18 miliárd dolárov. Pekná suma na startup, ktorý je na trhu len 5 rokov.

Zdroj: businessinsider

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech