Uber ponúka možnosť tichého módu, keď nechceš, vodič sa s tebou rozprávať nebude

  • Uber spúšťa nové vylepšenia pre zákazníkov UberBlack a Uber Black SUV
  • Služby sú však zatiaľ dostupné iba na americkom trhu
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Uber spúšťa nové vylepšenia pre zákazníkov UberBlack a Uber Black SUV
  • Služby sú však zatiaľ dostupné iba na americkom trhu

Uber patrí medzi priekopníkov alternatívnych taxi služieb a jeho popularita vo svete je aj napriek konkurencii stále vysoká. Iba nedávno sa vďaka novelizácii zákona mohol Uber vrátiť aj ku nám na Slovensko. Väčšina z nás si najčastejšie objednáva bežné Uber autá a aplikácia ľuďom vyhovuje najmä vďaka relatívne nízkym cenám a rýchlosti.

Okrem tradičných áut a služieb však aplikácia ponúka aj nadštandardné UberBLACK či Uber Black SUV. Autá slúžia pre náročných zákazníkov, ktorí hľadajú najmä vysokú kvalitu a štandard. Luxusné vozidlá ponúkajú výhodné jazdy pre skupiny aj profesionálnych vodičov. K nadštandardu by sa čoskoro mali pridať aj ďalšie nové vymoženosti.

Zobraziť celú galériu (3)
zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Väčšina vodičov sa počas jazdy snaží naviazať aspoň nejakú základnú konverzáciu. Avšak faktom je, že nie vždy na to máme pri cestovaní taxíkom náladu. Už aj tebe sa určite stalo, že ťa taxikár jednoducho obťažoval svojimi všetečnými otázkami, zatiaľ čo ty si túžil iba po pokojnej jazde a chvíľke ticha. Tento problém by sa mal už čoskoro stať minulosťou pre zákazníkov nadštandardných služieb Uberu. Aplikácia totiž ponúkne tlačidlo „mute“, ktoré vyšle vodičovi jasný signál, že si nepraješ konverzáciu.

„Ak potrebujete odpovedať na e-maily, alebo máte náladu na šlofíka, premeňte svoju jazdu na tichý zážitok iba jediným ťuknutím. Ak máte náladu rozprávať, aj to je možnosť,“ zverejnil oficiálne vyjadrenie Uberu portál Ladbible.

Okrem toho spoločnosť spúšťa aj možnosť upozorniť vodiča na to, že máš batožinu, s ktorou ti treba pomôcť, alebo že si chceš nastaviť vlastnú teplotu v aute. Nie je naozaj nič horšie, ako vstúpiť z horúceho letného počasia do auta schladeného na pár stupňov nad nulou.

Nanešťastie sú tieto nové funkcie zatiaľ dostupné iba v štátoch USA. Momentálne si nikto netrúfa odhadnúť, koľko bude trvať, kým sa dostanú aj k nám do Európy.

Zdroj: Ladbible, Techcrunch

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech