Uber pre deti

  • Osobná taxislužba pre deti? Okrem ich rodičov je tu na to aj americký startup s názvom Shuddle.
image_1414153855.jpeg
  • Osobná taxislužba pre deti? Okrem ich rodičov je tu na to aj americký startup s názvom Shuddle.

Shuddle podľa svojich vyjadrení vidí v tejto oblasti veľkú podnikateľskú príležitosť a za svoju najväčšiu výhodu považuje odbremenenie rodičov od starosti voziť svoje deti.

Služba bude zo začiatku dostupná iba pre obyvateľov San Francisca a za jej využitie si rodičia zaplatia mesačné predplatné 9 dolárov. Toto je však len poplatok za možnosť využitia služby, takže za každú jazdu si Shudddle účtuje ešte zvlášť sumu. „Taxi“ pre vaše deti si bude možné rezervovať až na týždeň dopredu.

 

 

 Shuddle sľubuje, že svojich vodičov bude vyberať starostlivo a mali by mať aspoň základné skúsenosti so starostlivosťou o deti. Spoločnosť zatiaľ najala do služby 100 vodičov, presnejšie sa jedná o ženy vodičky. Rodičia by pred každou jazdou mali dostať kompletné informácie o vodičovi, jeho celé meno, fotku, krátku biografiu a opis auta. Pomocou mobilnej aplikácie budú mať tiež možnosť sledovať live presnú trasu auta.

 Founder spoločnosti Shuddle Nick Allen o službe povedal: „Deti sú to najcennejšie čo máme, preto budem našich vodičov vyberať starostlivo a budeme dbať na ich ľudské prvky v správaní.“

Služba Shuddle by v našich končinách asi veľký úspech nemala, ale v USA kde je služba Uber alebo Sidecar, z veľkej časti využívaná rodičmi aj na prepravu detí, si Shuddle svoje uplatnenie určite nájde.

 Čo si o tom myslíte? Našla by si táto služba uplatnenie aj u nás?

 

   

 

 

zdroj: theguardian.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech