Unikát v Bratislave: Na nábreží Dunaja vyrastie jeden z najväčších minipivovarov na Slovensku

  • V Bratislave by mali otvoriť jeden z najväčších minipivovarov na Slovensku
  • Investovať by sa malo približne 1,6 milióna eur a vyčapuje sa približne 7 500 hektolitrov piva ročne
BeFunky-collage
TASR
  • V Bratislave by mali otvoriť jeden z najväčších minipivovarov na Slovensku
  • Investovať by sa malo približne 1,6 milióna eur a vyčapuje sa približne 7 500 hektolitrov piva ročne

Bratislava by mala získať veľkú piváreň na nábreží Dunaja, ktorý by sa mal zaradiť medzi jeden z najväčších minipivovarov na Slovensku. Piváreň vyrastie pri obchodnom centre Eurovea v architektonickej pamiatke Bratislavy. 

Ako informuje portál Bratislava24, Heineken by mal do neho investovať približne 1,6 milióna eur. Názov pivovaru bude „Bradáč“ a za jeden rok by mal vyčapovať približne 7 500 hektolitrov piva.  Pre portál yimba povedal výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán, že investícia by mala prebehnúť ešte tento rok. 

Bude v jedinečnej budove

„Či sa tieto plány naozaj v danom čase a rozsahu zrealizujú je s ohľadom na pandémiu otázne. Vzhľadom na aktuálnu situáciu záleží ďalší postup od našich klientov a možností podnikania v gastro oblasti v blízkej i vzdialenejšej budúcnosti,“ pripomína Pavel Pelikán. Inak to však vyzerá v prípade ostatných podlaží, ktorých premena ostáva v réžii JTRE,“ hovorí Pelikán pre Yimba.

Pivovar by mal vzniknúť v budove, ktorá bola vyhlásená v roku 1986 za Národnú kultúrnu pamiatku a v súčasnosti sa budova volá Sklad č. 7. Rekonštrukciu tejto stavby by mala zabezpečovať kancelária A1 ReSpect, ktorá stojí aj za rekonštrukciou Eurovea. 

Spoločnosti Heineken, ktorá si zoberie celý pivovar pod svoju správu sa posledné roky veľmi darí. Za rok 2018 hospodárila podľa Finstatu s tržbami 124 miliónov. Výsledky za minulý rok ešte nie sú známe. 

zdroj: Sklad č. 7/TASR

Pivovary vznikajú aj na iných miestach, a to v čase krízy

Výrobca sirupov a nealkoholických nápojov Coffea Drinks chystá rozšírenie výrobných kapacít. Vo svojom areáli v Trakoviciach plánuje vyrábať širší sortiment nápojov, vrátane piva.

Predpokladaná kapacita pivovaru je 2 000 hektolitrov za rok, produkciu bude ponúkať reštauráciám, pohostinstvám a obchodom predovšetkým v Trnavskom a Nitrianskom kraji.

kampan zadarmo od startitup

Vyplýva to zo zámeru, ktorý spoločnosť predložila na posudzovanie vplyvov na životné prostredie. Na rozšírenie kapacít chce spoločnosť Coffea Drinks využiť terajšiu skladovaciu halu v areáli v Trakoviciach. Predpokladané náklady na rozšírenie výroby spoločnosť odhaduje na 500 000 eur, s výrobou chce začať ešte v prvom polroku 2020.

Ako hlavný dôvod pre túto investíciu uvádza potrebu rozšírenia portfólia svojich výrobkov, ale aj dopyt zákazníkov. Spoločnosť Coffea Drinks vznikla v roku 1999, od začiatku sa zaoberá výrobou sirupov a nealkoholických nápojov. Od roku 2010 má svoje vlastné priestory v obci Trakovice v okrese Hlohovec.

Zdroje: Bratislava24.sk, SITA, Yimba.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech