Unikátna socha kozmonauta pristála v Karibskom mori. Ojedinelé dielo priťahuje cestovateľov z celého sveta

  • V Karibskom mori pristála takmer 7-metrová socha kozmonauta, ktorá symbolizuje ochotu
  • Cestujú za ňou turisti z celého sveta
pjimage – 2021-07-23T114347.002
Unsplash/Bertrand Bouchez Instagram/akdesignandchrome
  • V Karibskom mori pristála takmer 7-metrová socha kozmonauta, ktorá symbolizuje ochotu
  • Cestujú za ňou turisti z celého sveta

Mesiac júl patrí miliardárom, ktorých prestali baviť dovolenky v luxusných rezortoch, a tak sa rozhodli, že poletia do vesmíru. Na vesmírne preteky sa vydali Richard Branson a Jezz Bezos. Zatiaľ čo títo páni odleteli na krátky výlet, v Karibskom mori pristála takmer 7-metrová socha kozmonauta. 

Socha s názvom The Boonji Spaceman má viac ako 1 300 kilogramov a stojí za ňou umelec Brendan Murphy. Póza sochy je inšpirovaná Michaelom Jacksonom a na povrchu je obohatená o rôzne rovnice a slová. 

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa boonji world (@boonjinetwork)

Kozmonaut na móle pribudol už v marci tohto roka a podľa hotela, na ktorého pozemku sa nachádza, sa okamžite stal turistickou atrakciou, ktorú vyhľadávajú ľudia z celého sveta. Autor sochy svoje dielo popisuje ako symbol ochoty. Diela autora sú svetoznáme a zbierajú ich známe osobnosti ako Novak Djokovič, Serena Williams, Robert DeNiro alebo  Warren Buffet.

The Boonji Spaceman je v súčasnosti považované za najuznávanejšie dielo Brendana Murphyho. Socha bola inšpirovaná kozmonautmi, ktorých autor veľmi obdivuje, a jeho láskou ku kozmu. 50-ročný umelec pre CNN povedal, že tvorba sochy, ktorá je vyrobená z ocele a uhlíkových vlákien, trvalo približne 8 mesiacov. 

Dubaj mení obyčajné kúpanie na neopakovateľný zážitok. Môžeš sa kúpať vo výške 300 metrov a zažiť nový level

Socha bola postavená po častiach, ktoré boli spojené v Miami. Tam bola socha natretá a opätovne rozmontovaná, aby ju bolo možné premiestniť do Antigui. Autor vysvetľuje, že umiestniť sochu do Karibiku bolo veľké riziko. Spôsobené to je hurikánmi, ktoré sa v tejto oblasti objavujú pravidelne. 

Zdroj: CNN

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá