Unikátne miesta, kde nájdeš prvotriedne bryndzové halušky. Je ich len zopár na Slovensku

  • Väčšina reštaurácií bryndzové halušky nezvláda, sú však miesta, kde ich robia dobré
  • V článku nájdeš aj dva extra tipy na halušky v Bratislave
BeFunky-collage - 2020-07-03T113833.276
TASR/Lýdia Vojtaššáková, Pavol Ďurčo
  • Väčšina reštaurácií bryndzové halušky nezvláda, sú však miesta, kde ich robia dobré
  • V článku nájdeš aj dva extra tipy na halušky v Bratislave

Pripraviť výborné bryndzové halušky je výzva. Pre reštaurácie je výzva pripraviť ich aspoň priemerné. To ale neznamená, že si toto tradičné jednoduché jedlo nemôžeš vychutnať aj inde, než v maminej kuchyni. Našli sme reštaurácie, kde vedia halušky spraviť tak, že ti budú chutiť.

Tento zoznam neber ako rebríček, pretože žiadna reštaurácia jednoducho nedokáže pripraviť dokonalé halušky každý deň a v každú hodinu. Nájdeš tu reštaurácie, ktoré dostali za halušky plný počet hodnotení od časti zákazníkov, no druhá polovica tvrdí, že jedli najhoršie halušky na svete. Každý zákazník má navyše rád halušky trochu inak.

Sú však reštaurácie, ktoré aspoň občas dokážu uvariť jedlé halušky. Zoznam sme urobili podľa rôznych hodnotení na TripAdvisore a recenzií Google.

Salaš Krajinka

Asi najznámejší podnik na Slovensku, kde si môžeš dať naozaj dobré halušky. Bonusom sú pobehujúce zvieratká po celom salaši a môžeš si tu kúpiť domáce koláče, syr, alebo vychýrené oškvarkové pagáčiky. Nízke hodnotenia dávajú zákazníci prevažne preto, lebo sa tu nedá platiť kartou.

View this post on Instagram

Toto sú ony! Určite žiaden veľký objav pre nikoho, kto sa niekedy presúval z Bratislavy do Tatier a cestou riešil, kde sa naobeduje. Salaš Krajinka je hrozná masovka a v cene jedla (pre Bratislavčana vskutku ľudovej) máte väčšinou aj obligátne interakcie s cudzími ľuďmi, s ktorými musíte sedieť za jedným stolom. No napriek tomu všetkému patrili tieto halušky včera podvečer k najlepším, aké som kedy jedol a chutili mi ešte viac, než keď som tu bol pred rokmi naposledy. A keď vravím halušky, myslím tým hlavne nádhernú bryndzu, ktorú som si okamžite kúpil aj domov a neuveriteľnú slaninu na tom všetkom. Inak prosímvás, netýrajte kamarátov zo zahraničia tým, že musia totálne ochutnať bryndzové halušky. Z mojej skúsenosti, ak im aj chutia, v 8 z 10 prípadov sú iba slušní a nechcú vás sklamať. Ale keď už teda fakt hrozne musíte, aspoň si vyberie tie najlepšie, s ktorými im to vyvediete, dobre? 😘A potom ich vezmite v Ružomberku do Galérie Ľudovíta Fullu. Ak nie sú úplní ignoranti, je šanca, že tým na nich urobíte ešte väčší dojem. ❤️ #halušky #bryndzovéhalušky #bryndza #pure #slovakia #slovakfood #traditional #classic #easterneurope #delicious #sogood #yummy #omnomnom #foodie #eatingfortheinsta #follow #dnesjem #liptov #ruzomberok

A post shared by Čoje (@cojebratislava) on

Salaš Zbojská

Tento salaš je podobný ako Krajinka, no oveľa menší, útulnejší a menej tu cítiť „komerciu“. Pri návšteve reštaurácie máš pocit, že ťa domáci vítajú u seba doma, nie v podniku. Halušky tu majú naozaj výborné a domáce. Zastaviť sa tu môžeš po túre na rozhľadňu Zbojská.

Slovenská koliba Jasná

Napriek klebetám o zatvorení podnik normálne funguje a podľa recenzií si počína veľmi dobre aj v kategórii halušky. Hodnotenia z ostatných dní sú všetky pozitívne. V Jasnej je veľa tradičných podnikov, kde varia halušky, no Slovenská koliba sa nad nimi v recenziách týči veľmi vysoko.

Koliba u sv. Krištofa

Kúsok od Banskej Bystrice nájdeš tradičnú reštauráciu s dreveným interiérom, kde ti naservírujú skutočne prvotriedne halušky. „Bola som prekvapená, že ceny neboli horibilné a aj halušky boli naozaj bryndzové. Po dlhej dobe najlepšie halušky aké som jedla,“ vyjadrila sa v hodnotení jedna zo zákazníčok.

Iná Haluška

Halušky nemusia byť iba bryndzové. Ak máš chuť na klasiku so zápletkou, zájdi do Trnavy na Inú halušku. Okrem klasických bryndzových ti tu urobia aj špenátové či špaldové, s nivou alebo kapustou. 

Podpultový tip: Žufaňa

Malý, takmer zastrčený bratislavský podnik nemá na prvý pohľad čo hľadať v spoločnosti tradičných salašov. Ale je to naozaj len prvý pohľad. Kým väčšina reštaurácií v Bratislave ťa svojimi haluškami vyložene sklame, v Žufani to poňali ako sezónne menu. Halušky sa tu podávajú iba v máji a z májovej bryndze. Počas roka tu dostaneš klasické regionálne jedlá pripravené poctivo a s láskou. 

Podpultový tip č. 2: Klub Lúčnica

Tento podnik je taký nový, že ešte nestihol pozbierať žiadne recenzie. No na Instagrame sa to krásnymi fotkami halušiek len tak hmýri, pričom nie je núdza o nadšené komentáre. Utekaj tam, kým si držia nastavenú latku. Klub Lúčnica nájdeš v Bratislave na Štúrovej. Podávajú tu klasické slovenské jedlá v modernom poňatí. Nechýbajú rezne a vyprážaný syr, strapačky s kapustou, alebo vepřo-knedlo-zelo.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech