Unikátny projekt priniesol na Slovensko novú formu udržateľnosti. Mamičky dostali to, čo tu doteraz nebolo

  • Za projektom Peopia stoja manželia Nika a Filip
  • Jeho myšlienkou je požičiavanie detského oblečenia a doplnkov
  • Za projektom Peopia stoja manželia Nika a Filip
  • Jeho myšlienkou je požičiavanie detského oblečenia a doplnkov

Otázka udržateľnosti sa dnes vo veľkej miere týka aj oblečenia. Aj keď si to ešte stále mnoho ľudí nepripúšťa, odevný priemysel je jeden z tých, ktoré životné prostredie znečisťujú najviac.

Nika a Filip, ktorí založili značku Peopia, si tento globálny problém uvedomujú. Na Slovensko prišli so zaujímavým konceptom požičiavania oblečenia. To je síce celkom bežné v prípade veľkých osláv, svadieb či plesov, v Peopii si však môžeš požičať aj bežné oblečenie pre deti.

Urobiť tak môžeš priamo na oficiálnej stránke projektu. Istý obsah však nájdeš aj na Instagrame, kde Nika a Filip v budúcnosti plánujú vzdelávať ľudí v ich oblasti. „Kamenný obchodík budeme mať v budúcnosti, ak nezabudneme snívať,“ poznamenal Filip.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa peopia- eko pozicovna oblec. (@peopia.sk)

Nerobia ekologické dobro kvôli feedu na Instagrame

Sme pomerne mladá rodinka, ktorá je viac-menej úplne obyčajná. Žijeme úplne normálne životy a nie sme dokonca ani absolútne ekologickí fanatici, že by sme splachovali vodou z vane, no snažíme sa k týmto otázkam pristupovať zdravou formou,“ prezrádza Filip o svojej rodine.

Znamená to teda, že ak je to v ich možnostiach, tak sa k ochrane životného prostredia snažia prispievať čo najviac. Správne separujú odpad, trhajú papierové krabice a jednoducho sa pri kúpe vecí snažia zdravo uvažovať.

Ako Filip konštatuje, veľa ľudí ide do udržateľných otázok po hlave. „Zistia, že chcú mať kapsulový šatník, vyhodia trištvrte skrine a nakúpia nové oblečenie, čo je úplne proti filozofii udržateľnosti,“ hovorí.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: Peopia

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK