Uniklo video Böhmovej samovraždy: Kľúčový svedok v Lučanského kauze mal výčitky svedomia

  • František Böhm bol jedným z kľúčových svedkov vo viacerých akciách NAKA
  • V sobotu 13. februára sa zastrelil vo svojom dome v Plaveckom Štvrtku
Bohm
TASR/KR PZ Bratislava
  • František Böhm bol jedným z kľúčových svedkov vo viacerých akciách NAKA
  • V sobotu 13. februára sa zastrelil vo svojom dome v Plaveckom Štvrtku

Týždenníku Plus 7 dní sa podarilo získať video, na ktorom sú posledné chvíle kľúčového svedka v kauze Judáš a Očistec Františka Böhma. Samotné video nezverejnili, no opisujú na ňom, ako postrelil svoju manželku a následne zastrelil aj seba. 

Na základe svedeckých výpovedí Františka Böhma sa za mreže dostal aj Dušan Kováčik. Böhm bol v minulosti členom SIS a spolupracoval aj s takáčovcami. V kauze svedčil aj proti Milanovi Lučanskému. Práve Böhm tvrdil, že Lučanský vzal úplatky až za pol milióna. Böhm sa v sobotu 13. februára zastrelil.

AKTUÁLNE: Zastrelil sa kľúčový svedok v kauzách Očistec a Judáš

Pluska opisuje, že František Böhm prišiel toho dňa domov značne pod vplyvom alkoholu. Jeho manželka však duchaprítomne vytiahla mobil a začala si ho natáčať. Böhm sa mal opitý zaháňať zbraňou na ňu aj na seba, ako to robil ostatné dni už pomerne často. Jeho manželka uviedla, že mal výčitky svedomia kvôli samovražde Milana Lučanského.

Böhm napokon vystrelil na manželku, guľka ju trafila do chrbta a vyletela von cez hrudník. Momentálne je podľa polície mimo ohrozenia života. Jej manžel však priložil pištoľ ku hlave a zastrelil sa.

Policajný prezident Peter Kovařík v deň činu uviedol, že Böhm sa zastrelil, pričom nešťastne zranil manželku. Video však ukazuje, že na ňu mieril naschvál a tiež to, že myšlienky na samovraždu mal už dlhší čas. Pluska tiež dodáva, že v inkriminovanom dome v Plaveckom Štvrtku našli policajti hotový arzenál zbraní všetkého možného druhu. Celkovo šlo o sedem zbraní a viac ako 1500 kusov munície.

Zdroj: Plus7dní

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech