Obrovský úspech pre slovenské školy: Naša najlepšia univerzita hviezdi a označili ju za tretiu najlepšiu vo V4

  • Univerzita Komenského opäť žiari, podľa rebríčka Three University Missions je 3. najlepšou univerzitou spomedzi krajín V4
  • Predbehli ju len Varšavská univerzita a Karlova univerzita v Prahe
Facebook/ Univerzita Komenského v Bratislave, TASR/Martin Baumann
  • Univerzita Komenského opäť žiari, podľa rebríčka Three University Missions je 3. najlepšou univerzitou spomedzi krajín V4
  • Predbehli ju len Varšavská univerzita a Karlova univerzita v Prahe

Univerzita Komenského v Bratislave žne jeden úspech za druhým. I keď od správy, že UK podľa Šanghajského rebríčka patrí medzi 1 000 najlepších vysokých škôl, neubehli ani 2 mesiace, univerzita sa už môže hrdiť ďalším fantastickým umiestnením.

Podľa rebríčka Three University Missions je Univerzita Komenského treťou najlepšou univerzitou spomedzi krajín V4. 

Hodnotenie sa zameriavalo na tri oblasti – vzdelávanie (45 %), veda (25 %) a univerzitné pôsobenie na spoločnosť (30 %).

V procese hodnotenia sa nevyužívajú žiadne subjektívne prieskumy. Projekt využíva dáta a metriku z InCites od Clarivate Analytics, ktorá spravuje prestížnu databázu Current Contents a Global Institutional Profiles Project (GIPP),“ upresňuje sa na oficiálnej stránke UK.

Univerzita Komenského sa v rebríčku Three University Missions umiestnila celkovo na 272. priečke. „Ide o významné umiestnenie aj v rámci krajín V4, z ktorých sa vyššie umiestnila len jedna česká a jedna poľská univerzita,“ dopĺňa UK. 

Predbehla aj Masarykovu Univerzitu v Brne 

V rebríčku sa lepšie spomedzi univerzít V4 umiestnili len Varšavská univerzita (119. miesto) a Karlova univerzita v Prahe (150. miesto). Zaujímavosťou je, že Univerzita Komenského porazila aj Masarykovu univerzitu v Brne, ktorá sa v rebríčku umiestnila na 301. – 350. mieste. 

Ako tráviš voľný čas popri vysokej škole?

Úspech v hodnotiacich rebríčkoch ako taký pre nás nikdy nebol primárnym cieľom. Napriek tomu ma veľmi potešilo pozitívne ohodnotenie našej práce. Ocitnúť sa spolu s Karlovou univerzitou a Varšavskou univerzitou v prvej trojke univerzít krajín V4 je pre nás veľkou cťou. Chceme byť stále lepší a je výborné, že naše úsilie začína okolitý svet vnímať,“ prehlásil na margo umiestnenia rektor UK Marek Števček.

Do prvej tisícky sa dostali aj ďalšie 3 slovenské školy, na UK sa však nechytajú

Univerzita P. J. Šafárika v Košiciach, Slovenská technická univerzita v Bratislave a Technická univerzita v Košiciach sa taktiež nemajú za čo hanbiť. V rebríčku Three University Missions sa všetky tieto 3 univerzity prebojovali do tisícky najlepších. 

Zdroj: uniba.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá