USA vás nebudú brániť, keď použijeme jadrové zbrane, odkázal Putinov „parťak“ Európe

  • Ruský poslanec nečakane priznal, že ich ekonomika trpí
  • Nemeckého kancelára Scholza nazval „bastardom" a „kreténom"
  • Uviedol tiež, že zhorí na popol
russian tv
Twitter/SITA/AP, Julia Davis, Russian Ministry Press Service
  • Ruský poslanec nečakane priznal, že ich ekonomika trpí
  • Nemeckého kancelára Scholza nazval „bastardom" a „kreténom"
  • Uviedol tiež, že zhorí na popol

Program 60 minút ruskej televíznej stanice Prvý kanál opäť priniesol bizarnú zmes vyhrážok, urážok a zároveň nečakane aj priznanie si problémov.

Poslanec ruskej dumy a predseda nacionalistickej strany Rodina Alexej Žuravlev sa počas vystúpenia v televízii preriekol. Nečakane priznal, že západne sankcie ubližujú ruskej ekonomike. Politik, ktorý sa považuje za spojenca ruského prezidenta Vladimira Putina, sa rozčúlil i nad pomocou Západu v podobe zbraní a munície Ukrajine.

„Vytiahli všetky svoje staré zásoby zbraní a všetko to poslali na Ukrajinu, ale čo majú za lubom?“ hovoril Žuravlev.

„V súčasnosti sa v poľských výcvikových strediskách cvičí na používanie najnovších zbraní NATO,“ uviedol poslanec dumy.

Tvrdí, že Rusko neustále likviduje tieto ciele. „Sami začneme mať problémy a zrazu prídu nové zbrane a vycvičený personál. Čím ich zničíme?“ pýta sa Žuravlev.

„Naša ekonomika stále nie je mobilizovaná pre vojnu. Nič sa nerobí! Vedieme špeciálnu vojenskú operáciu, keďže toto nie je vojna, obálky nie sú otvorené,“ uviedol.

Ide o zriedkavé priznanie, že Rusko má ekonomické problémy. Doteraz predstavitelia Ruska svorne tvrdili, že ekonomické sankcie ubližujú viac krajinám, ktoré sankcie uvalili, ako samotnému Rusku.

Žuravlev priznal, že aj keby Rusko pokračovalo vo výrobe balistických rakiet krátkeho dostrelu Iskander ďalšie mesiace, stále by ich nemalo dostatok.   

Nie je to vojna s Ukrajinou, ale so Západom, tvrdí ruský zákonodarca 

Poslanec uviedol, že „špeciálna operácia“ na Ukrajine, ako nazývajú Rusi inváziu na Ukrajinu, je vojna, ale nie proti Ukrajine, ale proti Západu.

„Vedieme špeciálnu vojenskú operáciu, ale verím, že toto je vojna. Ako každý vidí, ako každý vie, táto vojna nie je proti Ukrajine, ale proti Západu,“ vysvetlil politik. Komentáre o tom, že Rusko je vo vojne so Západom sa objavujú v ruskej televízii neustále.

Následne sa ruský poslanec pustil do nemeckého kancelára Olafa Scholza, ktorý sa predtým vyjadril, že Nemecko nemôže akceptovať podmienky Ruska.

„Kto, do pekla, si, ty bastard?“ nadával nemeckému kancelárovi Žuravlev.  „Myslíš, že prijmeme vaše podmienky? Hádaj ešte raz! Ak nechcete prijať naše podmienky, donútime vás! Scholz by to mal vedieť,“ vyhrážal sa ruský zákonodarca.

Skončíš zredukovaný na popol, odkázal Scholzovi 

 Žuravlev uviedol, že Západ situáciu eskaluje výcvikom Ukrajincov a dodávkami zbraní. „Myslia si, že Rusko prehrá? To je šialenstvo. Naozaj si tento kretén (s odkazom na Scholza) myslí, že môžeme prehrať? My, jadrová veľmoc? Sme vedúca jadrová veľmoc a my môžeme prehrať? Ako si to predstavuje?“ pýta sa politik a dodáva, či si Európa a Scholz myslia, že Rusi zajtra povedia, že spravili chybu a stiahnu sa z Krymu.

„To sa nemôže stať. Nakoniec budeš zredukovaný na popol a Američania povedia: ‚Veci sa stali. Nie je to veľká vec. Len nestrieľajte na nás,’“ varoval politik. Dodal, že nik v Európe nechápe, že Američania nás nebudú brániť, lebo sa boja Ruska.

ISkander missile
zdroj: SITA/AP, Russian Eastern Military District Press Office

Americký prezident Joe Biden pritom viackrát uviedol, že Spojené štáty sú pripravené brániť každý centimeter územia Severoatlantickej aliancie (NATO). Väčšina európskych krajín je súčasťou NATO, vrátane Nemecka, s ktorým mal tentokrát Žuravlev najväčší problém.

Rusko je síce jadrová veľmoc s najväčším počtom jadrových hlavíc, ale to neznamená, že by jadrovú vojnu vyhralo. Spustenie jadrovej vojny by skončilo prinajlepšom jadrovou zimou, ktorá by postihla obyvateľov celej Zeme a zapríčinila milióny úmrtí. V tom najhoršom prípade by bola celá planéta zničená.

Video zverejnila na Twitteri americká novinárka Julia Davis, ktorá sa zaoberá monitorovaniu ruských médií a je zároveň prispievateľkou portálu Daily Beast.  

Nie je to prvýkrát, kedy sa ruský zákonodarca vyhrážal použitím jadrových zbraní na Európu. V minulosti predvádzal mapku, kde mal ilustráciu, ktoré európske mestá zasiahnu zbrane z Kalinigradu za koľko sekúnd.  

Zdroj: Prvý kanal/Julia Davis 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá