Úspešní Slováci sa vyvážajú v luxusných autách aj za státisíce eur. Nechýbajú Mercedes-Benz G 500 či Audi R8

  • Sláva a úspech prinášajú peniaze, a tie zase možnosti splniť si svoje detské sny a túžby
  • Pozri si, na akých autách sa vyváža týchto 10 Slovákov
  • Sláva a úspech prinášajú peniaze, a tie zase možnosti splniť si svoje detské sny a túžby
  • Pozri si, na akých autách sa vyváža týchto 10 Slovákov

Isté je, že ak más na účte peknú kôpku peňazí, nebudeš sa voziť v lacnom aute. Preto si tieto osobnosti zadovážili to, o čom snívali. Nechýbajú im ani špeciálne úpravy a výrazný povrchový finish. Bentley, Mustang či G-čkový Mercedes. Zisti, komu patria.

Marek Hamšík a jeho nový prírastok

Nie je žiadna novinka, že si tento úspešný futbalista dopraje poriadne autá. Po Ferrari 488 Pista s V8 motorom, ktoré zavítalo do jeho zbierky v roku 2018, prichádza Mercedes-Benz G 500 4X4 v matnom striebornom laku, o ktorom stručne informoval fanúšikov na svojom Instagramovom profile, keď ku fotografii uviedol len new love.

Daný model v základnej výbave stojí 270 000 eur. Nuž, Marek, želáme veľa šťastných kilometrov.

Weiss a neslávne známy Mercedes

Ako sa už všetkým do uší určite donieslo, Vladimír Weiss je taktiež milovníkom G-čkového Mercedesu. Je dosť možné, že si sa o tom, že je jeho majiteľom, dozvedel práve kvôli kauze, v ktorej mal Vlado šoférovať auto s nadmerným množstvom pasažierov. Hovorilo sa aj o alkohole.

To sa však ukázalo ako nepravdivé tvrdenie, a on sa z kauzy dostal bez väčšej ujmy. Aj keď je to už nejaký čas, za svoje auto zaplatil cez 300 000 eur, pretože mu ho upravovala spoločnosť Brabus na mieru. Mercedess G 500 tak môže ponúknuť reálne až 500 koní.

zdroj: Brabus/Cars-for-sale

Attila má celkom vytriedený vkus

Ostaneme pri Mercedesoch, v tomto prípade jeden patrí aj nášmu MMA zápasníkovi Attilovi Véghovi. Ten si však nezvolil už  pomerne známe a obľúbené G-čko. Rozhodol sa zabrúsiť do elegantnejších línií a víťazom sa stal Mercedes AMG GT 53 4MATIC. Jeho cena sa pohybuje od 112 000 do cca 170 000 eur. Tohto tátoša si Attila doprial k Vianociam po víťaznom zápase proti Karlosovi Vémolovi.

Dev1 s Audi R8

Legenda českého a slovenského gamingu, streamer Ivan Lazarov, ktorý si hovorí Dev1, si potrpí na image. Jeho súčasťou je okrem čiernych smokingov aj jeho rovnako čierne matné auto v hodnote približne 200 000 eur. Jedná sa totiž o Audi R8 s dizajnovo ideálnymi líniami a všetkým potrebným pre zážitok z jazdy.

Žiadne iné vozidlo nestelesňuje gény Audi tak dôsledne ako Audi R8. Ako základná esencia spája motoristický šport a exkluzivitu. Jeho srdcom je atmosférický motor V10. Vďaka nespútanej sile motora 5.2 FSI získava automobil ostrý charakter – maximálny krútiaci moment 560 Nm je k dispozícii pri 6 200 otáčkach za minútu.

Sagan s Chargerom z filmu

Jeden z najväčších talentov súčasnej svetovej cyklistiky Peter Sagan si pred časom, zdá sa, splnil svoj sen. Väčšina vplyvných ľudí si zadováži auto, ktoré, nech je akokoľvek výkonné a dizajnové, stále spadá do kategórie tuctových. Sagan sa však nedal zahanbiť. Okrem bicykla na mieru si dal vyrobiť aj auto, a to vyzerá ako zo známeho filmu Fast and Furious.

Dnes sa môže, ako jeden z mála ľudí pýšiť štýlovým Dodge Chargerom R/T z roku 1970 vyrobeným na mieru v USA. Náramne sa na spomínané filmové auto podobá, no modernizujú ho centrálný zámok, ABS, elektrické okná, a hlavne vygravírované logo cyklistu na sedačkách.

Okrem toho, že sa je na čo dívať, model je upravený firmou Mascar, má nový osemvalec s objemom 9,4 litra a vďaka obrovskému kompresoru dosahuje výkon 1 000 koní.

zdroj: Hotrod/articles/bicycle-champion

Matej Zrebný a Chevrolet Camaro

Tento známy youtuber sa vie vyblázinť nie len na videách. So svojím autom vystupuje skutočne lakonicky a je evidentné, že sa mu úprimne teší.

Volá ho červený žralok a pre Fit-Drive uviedol: Model je to Chevrolet Camaro SS, 2017 a je to americká verzia. Bolo dovezené, čo je celkom raritka, lebo jazdia tu v 90% iba európske verzie. Tie červené smerofky sú cool. Kupoval som ho s pár tisíc km, čiže ešte teraz je v ňom cítiť vôňu nového auta.

K jeho kúpe ho viedol aj výlet do Chorvátska na FastFam, kde videl, ako ľudia na luxusné autá reagujú a ako sa s nimi fotia.

Rytmusov Mercedes

Je celkom známe, že tento slovenský rapper preferuje drahé a viditeľné kúsky. Namiesto čiernej klasiky si zvolil biely lesklý lak, v ktorom je jeho už dnes dvojročný Mercedes S obalený. Jeho cena sa v závislosti od výbavy v roku kúpy pohybovala okolo 100 000 eur.

V garáži však nie je sám, v tej našli domov už aj Bentley, Rolls Royce či Maserati. Samozrejme, v bielom laku.

Majk Spirit s jeho tátošom

Nedá sa zo slovenskej rapovej scény odísť bez toho, aby sme nezmienili Majka Spirita, ktorý práve vydáva svoj štvrtý album. Kúpou Volkswagenu Arteon, 5 dverového nástupcu kultových passatov, sa síce nezaradil do partie bežných splnených snov o luxusných autách, no veríme, že mu dobre slúži. 

V základnej výbave stojí Arteon 40 000 eur.

🎥 Dnes sme tocili novy klip na skladbu NESLUBIL, na ktorej hostujem BOKImu. Uvidite ho este tento mesiac. 🚗 HÍLEK a spol.

Gepostet von Majk Spirit am Dienstag, 10. September 2019

Expl0ited a jeho Klára

Aj tento slovenský influencer, ktorý sa volá Peter Altof a srdcia fanúšikov si získal aj waflami a zaujímavými videami, je dôkazom toho, že nie každé auto musí byť iba elegantné, aby malo štýl. Tento mladý ambiciózny chalan si dal postaviť vlastné auto bez toho, aby mal vodičák.

Na YouTube svojím fanúšikom odkazuje: To, že nemám vodíčak, mi nebránilo kúpiť si moje vysnívané auto. Nie je to síce FORD MUSTANG ani AUDI A7, ale je to lepšie! Dámy a páni, dnes vám ukážem moje nové auto – VOLKSWAGEN BEETLE SPEEDSTER.

Má Andrej Danko auto?

Možno by si to nebol povedal, jedoznačne sa však vďaka svojim videám a geniálnym breptom stal Andrej Danko jedným z najslávnejších Slovákov. Napriek tomu, že mu jeho hviezda pomaličky hasne, venujeme mu ešte kúsok miesta.

Aj politici si môžu plniť detské sny. Andrej Danko si tak v roku 2014 kúpil jazdenku Mustangu za 15 000 eur, ktorá má dokonale výstrednú farbu a od toho roku mu jeho 317 koní verne slúži. Cena auta v základnej výbave začína na 40 000 eur.

zdroj: Napalete/wp-content

BONUS: Haščák v Maybachu

Jeden z hlavných predstaviteľov Penty, slovenský miliardár Jaroslav Haščák sa po Bratislave preváža pravidelne v luxusnom aute.

Je ním Mercedes Maybach triedy S, ktorý je určený na výkonnejšie orientovanú jazdu. S motorom bi-turbo V12 a luxusným dizajnom tento model hravo konkuruje exkluzivite, ktorú ponúka Rolls Royce či Bentley. V základnej výbave sa cena pohybuje od 154 500 eur.

zdroj: mercedes-benz

Článok bol pôvodne vydaný 10. júna 2020.

Zdroje: Man Magazine, Hetrik, Brabus

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK