Útok na Kramároch: Muž napadol personál aj pacienta, lebo sa mu nechcelo čakať. Rodina sa vyhráža personálu

  • Muž napadol troch pracovníkov zdravotníckeho personálu, pretože sa mu nechcelo čakať
  • Polícia voči útočníkovi vzniesla obvinenie
nemocnica kramáre
Ilustračné foto Ilustračné foto: TASR/Jaroslav Novák
  • Muž napadol troch pracovníkov zdravotníckeho personálu, pretože sa mu nechcelo čakať
  • Polícia voči útočníkovi vzniesla obvinenie

Ako sme ťa už informovali, na urgentnom príjme nemocnice na bratislavských Kramároch došlo k incidentu, pri ktorom 44-ročný muž zaútočil na troch zdravotníkov. Nechcel čakať, preto sa rozhodol konať násilne.

Pri svojom útoku muž nebral ohľad ani na pacienta na invalidnom vozíku. Zdravotníkom spôsobil viaceré zranenia. Polícia už muža obvinila z napadnutia.

Agresívny útok na pacienta a zdravotníkov

V sobotu večer (22. júna) pacient na centrálnom príjme nemocnice na bratislavských Kramároch zaútočil krátko po tom, čo ho priviezla záchranka. Najprv napadol pacienta, ktorý čakal na vyšetrenie, a potom zaútočil na sestru a ďalšieho zdravotníka.

Zdravotníci utrpeli ľahšie až stredne ťažké zranenia tváre a horných končatín. O incidente informovala Univerzitná nemocnica Bratislava (UNB) na sociálnej sieti.

„Tento pacient približne po 15 minútach po prevoze, najskôr napadol pacienta čakajúceho na vyšetrenie, ktorému prišla na pomoc sestra z ambulancie. Agresívny pacient v útokoch pokračoval a fyzicky zaútočil na sestru, ktorú udieral do tváre a následne ju sotil na zem. Náš ďalší zdravotník sa snažil agresívneho pacienta spacifikovať, ten mu pritom spôsobil vážne poranenie pravej ruky. Obaja zdravotníci utrpeli ľahšie až stredné poranenia tváre a horných končatín. Zranenie ruky, ktoré utrpel náš zdravotník si bude vyžadovať dlhšiu liečbu, ktorá ho vyradí z pracovného procesu, zostáva tak práceneschopný. Napadnutá sestra je v šoku a zo zranení sa bude liečiť niekoľko dní,“ informovala UNB.

„Okamžite, ešte v čase útoku bola privolaná bezpečnostná služba a polícia, ktorá agresívneho pacienta umiestnila do cely predbežného zadržania,“ doplnila UNB.

Obvinenie

Ako uvádza portál TA3, polícia už útočníka obvinila. 

„Zo strany vyšetrovateľa Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave III bolo v tejto súvislosti vznesené obvinenie z trestného činu výtržníctva spáchaného na chránenej osobe v súbehu s trestným činom ublíženia na zdraví spáchaného na chránenej osobe 43-ročnému Zdeněkovi J. z Bratislavy,“ uviedol Michal Szeiff, hovorca oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Rodina útočníka sa vyhráža personálu

V nedeľu hovorkyňa UNB Eva Kliská oznámila, že rodina útočníka sa telefonicky vyhráža personálu nemocnice na Kramároch fyzickou likvidáciou.

„Kontaktovali sme už políciu a rovnako sme posilnili služby SBS práve na pracovisku centrálneho prijímacieho oddelenia,“ uviedla Kliská.

UNB oznámila, že okrem posilnenia bezpečnostnej služby plánuje zaviesť ďalšie opatrenia na zvýšenie bezpečnosti zdravotníkov a prevenciu útokov.

Zdroje: TA3, archív SIU, FB/Univerzitná nemocnica Bratislava

Najnovšie videá

Trendové videá