Uvoľnenie pandemických opatrení sa týka aj blížiaceho športového turnaja. Detaily prezradil Sulík

  • Vláda dnes riešila uvoľňovanie opatrení týkajúcich sa športového turnaja, ktorý sa uskutoční aj v Bratislave
  • Od dnešného dňa sa uvoľnilo viacero protipandemických opatrení
  • SaS kritizuje podmienky, za akých sa otvorili kultúrne podujatia
Richard Sulík
SIU
  • Vláda dnes riešila uvoľňovanie opatrení týkajúcich sa športového turnaja, ktorý sa uskutoční aj v Bratislave
  • Od dnešného dňa sa uvoľnilo viacero protipandemických opatrení
  • SaS kritizuje podmienky, za akých sa otvorili kultúrne podujatia

Od dnešného dňa oficiálne platí uvoľnenie protipandemických pravidiel, ktoré na Slovensku platili už niekoľko týždňov. Slovákom na tvári tak už nebude robiť vrásky zákaz vychádzania po 20. hodine a taktiež v obmedzenom režime budú môcť navštevovať hromadné kultúrne podujatia.

Uvoľňovanie opatrení vláda rieši aj dnes. Schôdza vládneho kabinetu začala o 11. hodine a ministri hovorili aj o chode masových športových podujatí. Konkrétne išlo o turnaj, ktorý sa uskutoční už tento mesiac.

Majstrovstvá v hádzanej

„Uvoľňovanie opatrení na hromadných podujatiach. O tom budeme mať dnes vládu,“ prezradil pre Startitup pred zasadaním vlády minister hospodárstva. 

Konkrétne ide o majstrovstvá Európy v hádzanej mužov, ktoré sa uskutočnia v Bratislave, Košiciach a ešte v niektorých maďarských mestách. Turnaj začína v Bratislave na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu už tento týždeň vo štvrtok.

Podľa nových pravidiel, ktoré vláda dostala na stôl, by tak mohli zápasy sledovať diváci, ktorí obsadia 25 % kapacity publika. Ohľadom tohto nebude nejaká veľká diskusia, to už len schválime,“ prezradil Sulík dnes v doobedňajších hodinách.

Ráta sa výsledok

Práve na schôdzach vlády, ktoré riešia najmä zmierňovanie protipandemických opatrení, je často „veselo“. Ako vyzeralo zákulisie zasadnutia vlády, keď sa odklepol lockdown, sa môžeš dočítať v tomto článku

A ako vyzerali rokovania, ktoré predchádzali súčasnému zmierňovaniu pravidiel? Sulík zostal na detaily ohľadom schôdzí viac než skúpy. Podčiarkol, že sa uskutočnili za zatvorenými dverami, a preto by nechcel ich priebeh viac rozvádzať. „Ráta sa výsledok, a ten je dôležitý,“ podčiarkol.

Kritika liberálov

Od dnešného dňa sa opatrenia uvoľnili aj v rámci kultúrnych podujatí. Teda Slováci po novom môžu navštíviť napríklad kiná. Kultúrne podujatia ale fungujú v režime očkovaní/prekonaní a len do obmedzenej kapacity. Publikum tak môže obsadiť len maximálne 50 divákov.

Práve obmedzenia súvisiace s kultúrou SaS Richarda Sulíka rázne odmieta. „Podmienka maximálne 50 ľudí na podujatí nerieši dlhodobo kritickú situáciu umelcov, prevádzkovateľov kín, klubov, kultúrnych priestorov a umeleckých zoskupení, ktoré reálne bojujú o prežitie,“ uviedol poslanec za SaS a člen parlamentného výboru pre kultúru a médiá Roman Foltin.

„Rovnako je to nevyužitá šanca odmeniť ľudí, ktorí sa dali zaočkovať, aby mohli opäť viesť plnohodnotný spoločenský život. Či naopak ponúknuť ďalšiu možnosť pozitívnej motivácie pre tých, ktorí sa ešte nerozhodli. Riešením je otvoriť kultúru aspoň pre 200 divákov a zohľadňovať kapacitu priestorov,“ dodal.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie