Už ani hollywoodski herci nechcú byť obyvateľmi USA. Z Toma Hanksa sa stal Európan

  • Tom Hanks spolu so svojou manželkou Ritou Wilson získali grécke občianstvo
  • Grécko si nevybrali náhodou, údajne tam chodievajú na dovolenky už dlho
tom hanks
TASR via AP/Jordan Strauss
  • Tom Hanks spolu so svojou manželkou Ritou Wilson získali grécke občianstvo
  • Grécko si nevybrali náhodou, údajne tam chodievajú na dovolenky už dlho

Vzhľadom na aktuálne dianie v Spojených štátoch amerických sa netreba čudovať, že niektorí americkí občania túžia zbaliť kufre a utekať. Dôkazom je Tom Hanks a Rita Wilson, ktorí sú v súčasnosti oficiálnymi občanmi Grécka, potvrdil grécky premiér Kyriakos Mitsotakis. V sobotu večer uverejnil fotku spolu so svojou manželkou Marevou Grabowskou a celosvetovo známym hollywoodskym párom.

Na zábere vidno, ako Hanks s manželkou drží svoje nové grécke pasy. Mitsotakis dodal, že Hanks a Wilson „sú odteraz hrdými gréckymi občanmi“.

Do Grécka sa zamilovali už pred rokmi 

Občianstvo si nevybrali náhodne. Hanks so svojou manželkou už roky trávi dovolenku v Grécku. Wilsonovej matka Dorothea Tzigkou sa okrem toho narodila v Albánsku neďaleko gréckych hraníc.

Pred ôsmimi rokmi sa Wilson dokonca rozhodla pátrať po stopách svojich predkov. Všetko je zdokumentované v seriáli PBS s názvom Who Do You Think You Are. Pár v neposlednom rade začiatkom mesiaca oslávil Hanksove 64. narodeniny na gréckom ostrove Paros, píše Just Jared.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Kyriakos Mitsotakis (@kyriakos_),

V krajine vlastnia dva domy

Okrem hollywoodske páru sa občanmi Grécka stali aj ich rodinní príslušníci. Štyri Hanskove deti získali spolu so svojím otcom grécke občianstvo.

Zdá sa, že pár sa zabezpečil vopred. Spoločne vlastnia dom na gréckom ostrove Antiparos, kde v roku 2004 kúpili pozemok a postavili svoj letný dom, informuje portál Greek Reporter. V roku 2018 si manželia tiež kúpili druhý dom v Grécku v oblasti Skala na gréckom ostrove Patmos.

Hanksov majetok je pozoruhodný 

To všetko môže znieť mimoriadne luxusne, pravdou ale je, že Tom Hanks patrí medzi hercov, ktorí nemajú hlboko do vrecka. Film My Big Fat Greek Wedding, v ktorom sa Hanks podieľal na produkcii, zarobil 368,7 miliónov dolárov po celom svete, píše AV Club.

Internetový portál Wealthy Gorilla uvádza, že Hanksov čistý majetok má hodnotu 400 miliónov dolárov. Za takéto peniaze by si si jednoznačne mohol dovoliť zo dňa na deň odísť z krajiny a usadiť sa niekde celkom inde.

Zdroje: Ekathimerini, DailyMail , Wealthy Gorilla, Just Jared, Facebook/Who Do You Think You Are, Greek Reporter, AV Club

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech