Už dnes by sa mohlo rozhodnúť o fitkách a školách. Veľké zmeny pripustil aj Matovič

  • Ďalšia vlna opatrení sa zrejme blíži
  • Zaznamenali sme opäť nízky počet nakazených
matovič
TASR/Martin Baumann
  • Ďalšia vlna opatrení sa zrejme blíži
  • Zaznamenali sme opäť nízky počet nakazených

Slovensku sa v boji proti koronavírusu aj naďalej darí. Počet nakazených pribúda len minimálne a tak sa hovorí o tom, že opäť povolíme opatrenia. A podľa náznakov vlády pôjde o veľké zmeny.

Vyjadril sa tak v nedeľu na sociálnej sieti Igor Matovič. Ten dlhodobo presadzoval, aby sme si dávali pozor a „nepokazili sme to“. „Vyzerá to veľmi nádejne na ďalšie výraznejšie uvoľnenie obmedzení u nás na Slovensku, ale zatiaľ naďalej ostražitý a opatrný prístup k ochrannému valu na hraniciach,“ vyjadril sa slovenský premiér na sociálnej sieti.

Fitko a školy

V podobnom duchu sa vyjadril aj minister zdravotníctva Marek Krajčí. Naznačil urýchlenie rušenia zákazov a budú „naozaj radikálne“. Malo by ísť predovšetkým o zmeny v rámci škôl a škôlok. Definitívne by sa o tom malo rozhodnúť už dnes.

Hospodárske noviny informujú, že medzi týmito zmenami by malo byť otváranie vnútorných športovísk. Toto rozhodnutie by malo byť platné už túto stredu. Ľudia tak budú môcť opäť zájsť do fitka.

Otáznikov je viacero

To, na čo si budeš ešte počkať, budú zrejme kiná či divadlá. Menej pravdepodobné sú tiež zrušenia rozostupov. Štátni predstavitelia tiež nespomínajú zmeny v rámci nosení rúšok či rozostupov v obchode.

Zdroj: hnonline.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech