Už druhý mŕtvy v kauze, kde figurovala Plačková. Bol dôležitým svedkom

  • Davida Lukáča mali nájsť obeseného po tom, čo bol nezvestný
  • V kauze Chikara bol dôležitým svedkom a chcel spolupracovať s políciou
plačková david lukáč
reprofoto: Záchranný Systém Slovensko, Instagram/rene.rendy
  • Davida Lukáča mali nájsť obeseného po tom, čo bol nezvestný
  • V kauze Chikara bol dôležitým svedkom a chcel spolupracovať s políciou

Zadržanie a obvinenie Zuzany Plačkovej, jej manžela a skupiny ľudí v akcii s názvom Chikara vzbudilo veľký ohlas. Plačkovú a jej manžela nedávno zbavili obvinení, no stíhanie pokračuje a nik zo zadržaných nie je, takpovediac, v bezpečí.

Okolo prípadu sa však vynárajú zvláštne veci. V októbri minulého roka sme ťa informovali o úmrtí jedného zo zadržaných. Vo väzbe zomrel Pavol Duchoň, ktorý mal byť členom drogovej zločineckej skupiny.

Už druhý mŕtvy

Redaktorka Kristína Kövešová z Markízy na svojom Instagrame v stories uviedla, že ďalší svedok zo známej kauzy je po smrti. Informáciu potvrdil Záchranný systém Slovensko. Kövešová tiež dodáva, že ho našli obeseného po tom, čo bol nejaký čas nezvestný. 

david lukáč
zdroj: Reprofoto: Facebook/ZÁCHRANNÝ SYSTÉM SLOVENSKO-PÁTRANIE PO OSOBÁCH

Davida Lukáča mali prepustiť z väzby za to, že spolupracoval s políciou a podľa novinárky sa domov veľmi tešil. Za krátky čas však zmizol a pred niekoľkými hodinami ho našli mŕtveho.

Akcia Chikara

27. septembra skoro ráno vykonala NAKA akciu Chikara, v rámci ktorej zadržala 15 ľudí. Pikantné bolo, že medzi nimi boli aj manželia Strauszovci, teda kráľovná Instagramu Zuzana Plačková osobne a aj jej manžel René. Podľa uznesenia o vznesení obvinenia viedol skupinu od roku 2012 Tibor G. prezývaný Guláš.

Ako prvé o tom informovali Noviny PLUS. Polícia zasahovala aj v dome Strauszovcov v Miloslavove. Zábery z prehliadky zobrazila na svojom instagramovom profile aj Kristína Kövešová

Televízia Markíza dopĺňa, že manželia majú byť údajne súčasťou zločineckej skupiny, ktorá dlhodobo obchoduje s drogami. Viacerí zadržaní mali byť díleri a influencerka s manželom boli podozriví z toho, že dodávali kokaín smotánke.

Strauszovcov polícia stíhala na slobode, no ako nedávno informovali Aktuality, vďaka paragrafu 363 sú manželia Strauszovci zbavení obvinení. 

Koordinovanú trestnú drogovú trestnú činnosť skupina údajne vykonávala na území Trnavského, Bratislavského a Trenčianskeho kraja. „Skupina vykonávala prostredníctvom vytvorenej štruktúry výrobu, distribúciu a následný predaj drogy zvanej pervitín,“ uviedla polícia s tým, že skupina tiež dovážala a predávala kokaín.

Policajti zistili aj to, že od roku 2012 do apríla 2016 bol z dovezených voľnopredajných tabliet z Poľska vyrobený pervitín v hodnote približne 7 680 000 eur a v čase od apríla 2016 do konca roku 2018 v hodnote približne 19 800 000 eur. Skupina podľa polície fungovala až do zadržania jej členov.

Prvý mŕtvy svedok

Vo väzbe zomrel 56-ročný Pavol Duchoň, ktorý mal figurovať v drogovej zločineckej skupine, s ktorou sa spája aj meno Zuzany Strausz Plačkovej. Príčinou smrti má byť zlyhanie srdca. Informovala o tom TV Markíza

Televízii to potvrdila generálna prokuratúra. „Môžeme potvrdiť, že obvinený P. D. počas výkonu väzby zomrel. Okolnosti úmrtia však bližšie komentovať nebudeme, nakoľko sú predmetom vyšetrovania, v ktorom vykonáva dozor Okresná prokuratúra Trenčín,“ povedal pre TV Markíza hovorca generálnej prokuratúry Dalibor Skladan. 

David Lukáč je tak už druhým svedkom, ktorý chcel spolupracovať s políciou, no skončil mŕtvy.

Zdroje: Instagram/KristínaKövešová, ZáchrannýSystémSlovensko, NovinyPlus, Markíza, Aktuality

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá