Už nemusíš hľadať celé hodiny. Tieto autá na Slovensku kúpiš od 15 000 do 17 000 eur

  • Zostavili sme pokračovanie rebríčka najlacnejších áut na Slovenskom trhu
  • Prinášame prehľad automobilov od 15 000 eur do 17 000 eur
kúpa auta
Canva
  • Zostavili sme pokračovanie rebríčka najlacnejších áut na Slovenskom trhu
  • Prinášame prehľad automobilov od 15 000 eur do 17 000 eur

Výber nového auta je nervy ničiaci proces, pri ktorom je potrebné zvážiť ponuky viacerých výrobcov automobilov. Niektorí zákazníci ale nehľadia na vzťah k značkám automobilov a rozhodujúca je pre nich cena – a teda aj finančná dostupnosť auta. 

Zostavili sme už druhý rebríček, v ktorom sa dozvieš aké modely áut kúpiš na Slovensku od 15 000 eur do 17 000 eur. V predchádzajúcom rebríčku sme informovali o vozidlách, ktoré zakúpiš do 15 000 eur. 

Kúpu automobilu ale treba aj dobre zvážiť, pretože čo sa zdá ako lacné auto, môže časom vyjsť rovnako draho ako autá strednej triedy.

Lacné automobily majú spravidla veľmi slabé motory, a tak pod váhou celej konštrukcie často trpia. Pridať sa môžu aj technické problémy a nemalou položkou sú povinné servisné prehliadky, ktoré počas rokov záruky môžu vyjsť na tisíce eur.

Na pamäti treba mať, že najlacnejšie ceny v našom rebríčku obsahujú len základnú výbavu vozidiel. Tá v niektorých prípadoch nemá ani klimatizáciu. V prípade, že chce človek aký-taký normálny komfort, si musí priplatiť vyššiu výbavu, čo sú znova výdavky navyše.

Niektoré z modelov sú skôr autá do mesta a nie pre rodinu alebo na dlhšie trasy.

Škoda Fabia od 15 330 eur

Najlacnejšie auto od Slovákmi obľúbenej Škody je jedno z najpredávanejších áut Fabia. Tá začína na 15 330 eur v základnej výbave Active. Motor 1.0 MPI 59 kW/80 k dokáže vyvinúť maximálnu rýchlosť 177 kilometrov za hodinu. Kombinovaná spotreba je 5,0 – 5,5 l na 100 km.

Základná výbava ponúka systémy ESC, ABS, MSR, ASR, EDS, HBA či XDS. Výnimkou nie sú ani viaceré airbagy, manuálna klimatizácia, LED hlavné svetlomety, predné hmlovky, centrálne zamykanie, bluetooth, parkovacie senzory vzadu, elektrické ovládanie okien vpredu. Nechýbajú ani rôzne systémy ako výstraha pred kolíziou a podpora núdzového brzdenia, ochrana chodcov, asistent udržiavania v jazdnom pruhu, či asistent rozpoznania únavy.

Škoda Auto navyše uvádza, že skladové vozidlá sú dostupné už od 14 260 eur.

Hyundai BAYON od 15 440 eur

Vozidlo Hyundai BAYON začína momentálne v základnej výbave Comfort na 15 440 eurách, vďaka bonusu vo výške 1 500 eur. Tento bonus však platí len pri vybranom financovaní vozidla prípadne pri využití benefitu Zimné pneumatiky. Bez bonusu ostáva cenníková cena 16 940 eur.

Základná výbava ponúka motor s výkonom 62 kW/84 k a 5-rýchlostnú manuálnu prevodovku. Maximálna rýchlosť, ktorú dokáže auto dosiahnuť je 165 kilometrov za hodinu. Kombinovaná spotreba podľa údajov výrobcu dosahuje 5,5 – 5,7 litra na 100 kilometrov.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá