Už tri mesiace chodí po Európe na koni. Dôvod, prečo to robí, ťa chytí za srdce

  • Založil organizáciu, ktorá podporuje charitatívne zámery prostredníctvom výziev súvisiacich s jazdou na koni
  • Chce zvýšiť povedomie o psychických problémoch
jazda na koni
Reprofoto/YouTube David Scott, Pixabay/stephencphotog
  • Založil organizáciu, ktorá podporuje charitatívne zámery prostredníctvom výziev súvisiacich s jazdou na koni
  • Chce zvýšiť povedomie o psychických problémoch

V dnešnej dobe je cestovanie na koni u drvivej väčšiny ľudí vnímané ako niečo archaické, čo v 21. storočí nemá v súčasnom digitalizovanom svete svoje miesto. Väčšina ľudí videla ľudí prepravujúcich sa na koni asi len v legendárnych filmoch o Winnetouovi, respektíve Old Shatterhandovi.   

O to unikátnejší je počin Škóta Louisa Halla, ktorý, ako píše Viral News Magazine, už takmer tri mesiace cestuje po Európe na svojom koňovi, Sashy. Prečo to robí a čo je zámerom tohto netradičného dobrodružstva?

Tri mesiace na koni

Goad News píše, že škótsky dobrodruh Louis Hall, pochádzajúci z Edinburghu, cestuje po Európe na svojom koni už takmer tri mesiace, ale koniec jeho takmer 3-tisíc kilometrov dlhej trasy sa už nezadržateľne blíži. 

Podľa News India Reviews sa jeho cesta začala 24. marca, kedy Hall vyrazil z talianskej Sieny a cez Toskánsko sa cez Ligúrske Alpy dostal do francúzskeho Baskicka a jeho misia by podľa plánu mala byť zavŕšená v priebehu prvého júlového týždňa, pretože vtedy sa na Sashi mal dostať do svojej cieľovej destinácii Cape Finisterre v Španielsku.

Prelomom bol výlet do Mongolska

Your Horse podotýka, že Louis vyrastal v škótskej Vysočine a vždy mal dobrodružné chúťky. Keď mal osemnásť rokov, kúpil si tri kone a jazdil okolo jazera Khovsgol v severnom Mongolsku.

Logo

Editor Startitup s.r.o.

1500 - 2200 €
mesačne
mesačne

CNN v tomto kontexte píše, že pre Halla, ktorý je aj hercom a hudobníkom, to bola mimoriadne dôležitá skúsenosť, pretože ňou pomohol kamarátovi, ktorý bojoval s psychickými problémami a to upevnilo jeho vášeň pre kone.

„Celá tá cesta ma akosi prevychovala, pokiaľ ide o jazdu na koni. Nešlo o súťaže, jazdenie na rýchlosť či skoky. Stal sa z toho veľmi, veľmi duchovný a zakorenený vzťah. Od tej chvíle som s nimi zostal v spojení,“ objasnil samotný Hall.

Po návrate z Mongolska Hall využil príležitosť tráviť čas s koňmi a jazdiť na nich. Čoskoro začal pracovať v jednej z londýnskych stajní. Goad News informuje, že v roku 2020 založil fundraisingovú organizáciu The Big Hoof, ktorá podporuje charitatívne zámery prostredníctvom výziev súvisiacich s jazdou na koni.

Na svojej prvej charitatívnej ceste na koni, ktorú uskutočnil na počesť svojho kamaráta Lea, ktorý zomrel v dôsledku cystickej fibrózy, vyzbieral tisícky libier pre charitatívnu organizáciu Cystic Fibrosis Trust.

Hallova najnovšia cesta na koni prichádza dva roky po tom, čo prekonal veľkosť Spojeného kráľovstva, a len niekoľko mesiacov po tom, čo išiel z Cornwallu do Devonu v juhozápadnom Anglicku, aby prostredníctvom svojej skupiny The Big Hoof vybral hotovosť pre afganských utečencov.

Chcel poukázať na pozitívny pohľad aj počas pandémie

News India Reviews akcentuje, že akonáhle sa po prekonaní najhoršej časti pandémie začali uvoľňovať opatrenia, Hall chcel ukázať, že napriek prevládajúcim negatívnym náladám, stále sa dá pozerať na svet aj optimistickou optikou.

„Vedel som vycítiť, predovšetkým v Spojenom kráľovstve, že predstavy ľudí o tom, čo mohli robiť po pandémii, boli diametrálne odlišné od tých, ktoré mali pred pandémiou. Týkalo sa to hlavne mojej generácie, ktorá je posadnutá technológiami. Táto myšlienka – ísť za dobrodružstvom, byť slobodný, zhromažďovať cudzincov a bývať vo svete, ktorý by bol optimistický – sa im nezdala byť reálnou,“ vysvetlil Hall.

Svojou cestou chcel ukázať, že na „svete stále je nejaká mágia“, pričom jeho cieľom bolo zvýšiť povedomie o mentálnom zdraví a „možno povzbudiť jednotlivcov, aby si predstavili svet, ktorý napriek tomu existuje“.

Zdroje: Viral News Magazine, Goad News, News India Reviews , Your Horse, CNN

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá