Uži si posledné dni prázdnin a vyraz na najznámejšie piesočnaté pláže na Slovensku

  • Piesočnaté nábrežia sú priestranné, čisté a rezorty kvalitne vybudované
  • Už ti nič nebráni dovolenkovať s nohami v piesku aj na Slovensku
  • Nielen prírodné jazerá ale už aj mestské pláže. Dovolenkuj doma a ušetri
insplash, wikimedia
unsplash, wikimedia
  • Piesočnaté nábrežia sú priestranné, čisté a rezorty kvalitne vybudované
  • Už ti nič nebráni dovolenkovať s nohami v piesku aj na Slovensku
  • Nielen prírodné jazerá ale už aj mestské pláže. Dovolenkuj doma a ušetri

Kým sa zo Slovenska dostaneš k najbližšiemu moru, trvá to najmenej 5 hodín. Reálne si vieš navodiť pocit mora aj na doma. V okolí každého veľkého mesta, alebo vlastne aj priamo v ňom, nájdeš slnko, piesok, drinky a vodu. A okrem toho je cestovanie po Slovensku a spoznávanie miesta, na ktorom žiješ potrebné, chcené, vyhľadávané a dôležité.

Čítaj viac >>> Zabudni na predražené Chorvátsko. Vyskúšaj netradičnú dovolenku za pár eur

Gazárka

Nachádza sa blízko Trnavy, v juhozápadnej časti Šaštína – Stráže. Mesto bolo pred niekoľkými rokmi vyhodnotené ako mesto s prognózou a predpokladom na stabilný rozvoj. Táto krásna slovenská pláž bola veľmi populárna a navštevovaná už v 60-tych rokoch minulého storočia. Rezort sa nachádza v prostredí borovicových lesov. Kombinácia ihličia a piesočnatej pláže v tebe vyvolá absolútny pocit francúzskeho oceánskeho prostredia. Voda je čistá a priezračná. V okolí je veľa atrakcií, prírodných krás a priestoru na rozvoj tvojho osobného poznania. Ak chceš na Gazárke tráviť viac času, vezmi stan a kempuj, alebo si prenajmi chatku.

Oáza v Kamoči

Piesok, dlhá pláž, čerstvý vzduch a sladká voda. K tomu rôzne festivaly, akcie a vábivé možnosti športu. More na Slovensku a ešte k tomu tak blízko Bratislavy. Preto Oázu nazývajú miestni aj Kamočské more a počas najväčších letných horúčav to tam teda tak aj vyzerá. Milovníci stánkarskeho jedlo a pitia, deky a plážového volejbalu si tu prídu na svoje. Vstupné je ozaj veľmi symbolické. Ak chceš rozložiť stan a kempovať pri vode, pokojne môžeš. Leto nekončí, len začína. Užívaj si v Oáze pri Nových Zámkoch.

Bratislavská Mágio pláž a Pláž Staré mesto

Bratislavčania sú fanúšikmi oboch dunajských piesočnatých brehov už niekoľko rokov. Robia sa tu skvelé akcie, prednášky, koncerty alebo len také obyčajné posedenia. Mágio pláž je miestom, kde sa zahrajú deti a zabavia sa aj ich rodičia. Je dokonalým únikom, keď potrebuješ vyzuť topánky, zahrabať nohy do piesku a dať si obed. A čo je najlepšie, nielenže tu môžeš tráviť lunch breaky a zažívať večerné seansy, pláž ti ponúkne aj priestor na víkendové hry a relax. A nezabúdaj na Bažant Kinematograf. Ten už totiž niekoľko liet k Mágio Pláži neodmysliteľne patrí.

Čítaj viac >>> Zabudni na Thajsko či Srí Lanku a objav radšej skutočnú exotiku

Pláž Staré mesto je zasa priamo v centre. Chýba tam vodný element, ale to si popri tej atmosfére a exkluzívnom beach club sendviči s drinkom ani nevšimneš. Všade kopa ľudí. Obe sú extrémne obľúbené a dodávajú Dunaju skvelý dovolenkový rozmer.

Čítaj viac >>> Toto je 5 najčistejších morí v Európe a a ich najkrajšie pláže, ktoré sa oplatí navštíviť

Beach Club Košice

Košičania zas majú mimoriadne populárny Beach Club. Fungujú už od roku 2014 a klub je obľúbeným interiérom plážového charakteru. Skvelé obedy, bazén, detské ihrisko a hlavne mestská pláž! Môžeš si zahrať volejbal a dokonca aj petang. A vstup je zdarma. Prídeš a oddychuješ v centre mesta. Blízko máš mestskú krytú plaváreň a krásny mestský park. Tam vieš super relaxovať, pozrieť si koncerty, sadnúť si na prednášky a interaktívne sa vyžiť. Na tom východe je fakt všetko!

Autokemping Tíšava Veľká Domaša

Veľká Domaša je taká veľká, že siaha cez dva okresy. Je to už niekoľko rokov obľúbený dovolenkový rezort nielen všetkých východniarov ale aj Slovákov. Toto vodné dielo je viacúčelové a chodili sa sem s veľkou obľubou kúpať už naši rodičia. Pravda je totiž taká, že kto nebol na Domaši, nezažil poriadne slovenské dovolenkárčenie. Voda má 23 stupňov a krásny plynulý vstup do vody. To je Veľká Domaša a Tíšava je jednou z najkrajších jej častí. Kempuješ, kúpeš sa a užívaš leto. Rezort má okrem iného množstvo podujatí a rušný nočný život. Na Domaši ani nevieš, či si v Grécku alebo na Slovensku. Každý ti tento zážitok odporučí.

Najnovšie video