Vyraz sa schladiť k vode. Aj Slovensko ponúka skvelé piesočnaté pláže

  • Piesočnaté nábrežia sú priestranné, čisté a rezorty kvalitne vybudované
  • Už ti nič nebráni dovolenkovať s nohami v piesku aj na Slovensku
  • Nielen prírodné jazerá ale už aj mestské pláže. Dovolenkuj doma a ušetri
TASR/Branislav Račko, Facebook/Tyršák
  • Piesočnaté nábrežia sú priestranné, čisté a rezorty kvalitne vybudované
  • Už ti nič nebráni dovolenkovať s nohami v piesku aj na Slovensku
  • Nielen prírodné jazerá ale už aj mestské pláže. Dovolenkuj doma a ušetri

Kým sa zo Slovenska dostaneš k najbližšiemu moru, trvá to najmenej 5 hodín. Reálne si vieš navodiť pocit mora aj na doma. V okolí každého veľkého mesta, alebo vlastne aj priamo v ňom, nájdeš slnko, piesok, drinky a vodu. A okrem toho je cestovanie po Slovensku a spoznávanie miesta, na ktorom žiješ potrebné, chcené, vyhľadávané a dôležité.

Gazárka

Nachádza sa blízko Trnavy, v juhozápadnej časti Šaštína – Stráže. Mesto bolo pred niekoľkými rokmi vyhodnotené ako mesto s prognózou a predpokladom na stabilný rozvoj. Táto krásna slovenská pláž bola veľmi populárna a navštevovaná už v 60-tych rokoch minulého storočia. Rezort sa nachádza v prostredí borovicových lesov.

Kombinácia ihličia a piesočnatej pláže v tebe vyvolá absolútny pocit francúzskeho oceánskeho prostredia. Voda je čistá a priezračná. V okolí je veľa atrakcií, prírodných krás a priestoru na rozvoj tvojho osobného poznania. Ak chceš na Gazárke tráviť viac času, vezmi stan a kempuj, alebo si prenajmi chatku.

Oáza v Kamoči

Piesok, dlhá pláž, čerstvý vzduch a sladká voda. K tomu rôzne festivaly, akcie a vábivé možnosti športu. More na Slovensku a ešte k tomu tak blízko Bratislavy. Preto Oázu nazývajú miestni aj Kamočské more a počas najväčších letných horúčav to tam teda tak aj vyzerá.

Milovníci stánkarskeho jedlo a pitia, deky a plážového volejbalu si tu prídu na svoje. Vstupné je ozaj veľmi symbolické. Ak chceš rozložiť stan a kempovať pri vode, pokojne môžeš. Leto nekončí, len začína. Užívaj si v Oáze pri Nových Zámkoch.

 

Beach Club Košice

Košičania zas majú mimoriadne populárny Beach Club. Fungujú už od roku 2014 a klub je obľúbeným interiérom plážového charakteru. Skvelé obedy, bazén, detské ihrisko a hlavne mestská pláž! Môžeš si zahrať volejbal a dokonca aj petang. A vstup je zdarma.

Prídeš a oddychuješ v centre mesta. Blízko máš mestskú krytú plaváreň a krásny mestský park. Tam vieš super relaxovať, pozrieť si koncerty, sadnúť si na prednášky a interaktívne sa vyžiť. Na tom východe je fakt všetko!

Autokemping Tíšava Veľká Domaša

Veľká Domaša je taká veľká, že siaha cez dva okresy. Je to už niekoľko rokov obľúbený dovolenkový rezort nielen všetkých východniarov ale aj Slovákov. Toto vodné dielo je viacúčelové a chodili sa sem s veľkou obľubou kúpať už naši rodičia. Pravda je totiž taká, že kto nebol na Domaši, nezažil poriadne slovenské dovolenkárčenie.

Voda má 23 stupňov a krásny plynulý vstup do vody. To je Veľká Domaša a Tíšava je jednou z najkrajších jej častí. Kempuješ, kúpeš sa a užívaš leto. Rezort má okrem iného množstvo podujatí a rušný nočný život. Na Domaši ani nevieš, či si v Grécku alebo na Slovensku. Každý ti tento zážitok odporučí.

Tyršák

Keď sa v polovici februára dostala na verejnosť informácia o tom, že Magio pláž na Tyršovom nábreží, neďaleko Sadu Janka Kráľa definitívne končí, mesto už poznalo alternatívu. Za novou mestskou plážou stojí  Institute of Promotion a zastrešuje ju mesto Bratislava. Volá sa Tyršák a pre verejnosť je už otvorená.

Nová pláž na Petržalskej strane.🙂

Gepostet von Peter Smajlik am Samstag, 20. Juni 2020

Ide o priestranstvo s výhľadom na Dunaj a Staré mesto s panorámou hradu. Nájdeš tu viacúčelové športové ihrisko na plážový volejbal, plážový tenis a plážový futbal. Nechýba ani pláž s bielym pieskom a plážovým barom, kultúrne vyžitie a množstvo sprievodných aktivít ulahodia tým, čo si chcú len oddýchnuť, aj tým, ktorí chcú svoj voľný čas stráviť aktívnejšie.

Šútovské jazero

Miesto nabité westernovou atmosférou, ktoré mnohým pripomína známe scény z filmov Winnetou. Šútovské jazero je vyhľadávanou rekreačnou oblasťou. V prípade, že budete chcieť toto miesto navštíviť, vydajte sa cestou medzi Ružomberkom a Martinom. Rozhodne to neminiete. Nádherný tyrkysový odtieň tohto jazera vás uchváti.

Vzhľadom na polohu tohto jazera čakajte, že voda býva aj teplých letných mesiacoch chladnejšia. Šútovské jazero nezabudlo ani na nudistov a aj tí si tu nájdu svoju pláž, kde môžu relaxovať v Adamovovom a Evinom rúchu. Ak sa na Šútovské jazero vyberiete, neobíďte ani známy Šútovský vodopád, o ktorom sme vám písali v minulosti.

Teplý vrch

Neďaleko Rimavskej Soboty na rieke Blh vznikla najteplejšia vodná plocha na Slovensku. Vodná nádrž Teplý vrch patrí k najviac vyhľadávaným. Turisti navštevujú najmä východné pobrežie. V lete sa tu konajú rôzne kultúrne podujatia a koncerty.

Môžeš si vybrať z pieskovej, kamienkovej aj trávnatej pláže. Ak túžiš po pravom dobrodružstve, môžeš si miesto penziónu alebo hotela zvoliť kemping alebo chatu priamo pri pláži. Nájdeš tu reštaurácie, tobogán aj požičovňu športových potrieb. 

Gepostet von SUP Teplý Vrch am Mittwoch, 14. August 2019

Okrem člnkovania, vodného bicyklovania, windsurfingu dostaneš aj možnosť rybárčenia. Severozápadná zátoka nádrže ti ponúka možnosť pozorovať vodné vtáctvo z náučného chodníka Driečanský kras.

Náučný chodník z obce Driečany nie je medzi turistami zatiaľ populárny a známy, preto si tu môžeš užiť naozaj ticho a oddýchnuť si od okolitého sveta. Ide o nenáročnú turistickú trasu, ktorá ti zaberie asi dve hodiny.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech