Uznávaný aktivista v oblasti duševného zdravia: Ak by Putina vyšetril psychiater, zistil by…

  • Putinovo zdravie vyvoláva špekulácie
  • Aktivista v oblasti duševného zdravia pre Startitup prezradil, čo by zistil psychiater, keby vyšetril Putina
ruský prezident putin sa usmieva v obleku
SITA/AP, Dmitry Azarov
  • Putinovo zdravie vyvoláva špekulácie
  • Aktivista v oblasti duševného zdravia pre Startitup prezradil, čo by zistil psychiater, keby vyšetril Putina

Otázka duševného zdravia ruského prezidenta Vladimira Putina budí pozornosť od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Mnohí ľudia špekulujú, že Putin sa zbláznil. Takú hrôzu predsa nemohol spustiť človek, ktorý je úplne pri zmysloch, hovoria mnohí.

Niektorí dokonca tvrdia, že Putin má steroidnú mániu, ktorú spustili steroidy. Tie majú byť súčasťou onkologickej liečby. Teórie, aký typ rakoviny má mať Putin, sa tiež líšia. Jedni hovoria o štítnej žľaze, iní o rakovine krvi, ďalší dokonca o rakovine pečene.

Teória o steroidnej mánii má tiež háčik. Takáto mánia býva veľmi ojedinelá. Niektorí ľudia, hlavne lekári a psychiatri, hovoria, že hľadaním Putinovej diagnózy v oblasti duševného zdravia chceme ospravedlniť Putinove činy.

Putin je podľa nich úplne duševne zdravý a za hrôzami, ktoré na Ukrajine pácha, je jednoducho fakt, že je zlý alebo mal zlé spravodajské informácie ohľadom Ukrajiny a stavu armády.

Putin je od základu zlý, tvrdí van Voren 

Povedal nám to aj uznávaný aktivista v oblasti duševného zdravia Robert van Voren, ktorý sa venuje pomoci obetiam Lukašenkovho režimu.

„Putin je duševne úplne zdravý, je vysoko inteligentný, veľmi hrubý. Nemá empatiu, má psychopatické zmýšľanie a začal veriť svojim vlastným kecom. Ale v tomto zmysle nie je iný ako nacistickí vodcovia,“ povedal holandsko-kanadský aktivista v rozhovore pre Startitup. 

Uviedol, že všetci nacistickí vodcovia, ktorí boli vyšetrení psychiatrom v Norimbergu, sa ukázali ako duševne zdraví. To je aj prípad Putina.

putin rusko
zdroj: Flickr/Jedimentat44/putin on horse no shirt

„Ale ak by ho vyšetril psychiater, ukázal by sa ako duševne zdravý. Môj priateľ tvrdí, že považovať ho v skutočnosti za duševne chorého je urážkou ľudí s duševnou chorobou, pretože tí nie sú násilní,“ uviedol uznávaný aktivista, ktorý za čias Sovietskeho zväzu bojoval proti systémovému zneužívaniu psychiatrie na účely ničenia opozície.

„Byť duševne zdravý neznamená, že nemôžete byť zlý. Putin je od základu zlý a, samozrejme, existujú rôzne výskumy, prečo sa stal zlým,“ uviedol ďalej aktivista.

Rusom nemôžeme dovoliť vyhrať, hovorí aktivista 

Aktivista tvrdí, že Putina musí Západ zastaviť a vojna na Ukrajine je i našou vojnou. Západ nemôže nechať Rusko vyhrať vojnu na Ukrajine lebo inak by sme boli ďalší na rade. Van Voren, ktorý momentálne žije v Litve verí, že práve táto by mohla byť napadnutá. Susedí totiž s ruskou exklávou Kaliningrad.

„Rusi nevyhrajú, pretože im nemôžeme dovoliť vyhrať. Je to veľmi jednoduché, pretože každý chápe, že ďalšia na rade je Moldava, Kazachstan a ďalší sme my. Putin sa pred nedávnom vyjadril o jeho vízii, že je druhým Petrom Veľkým,“ uviedol aktivista, ktorý je vyštudovaným sovietológom.

„Tvrdí, že len berie späť, čo je jeho. Myslím si, že pokiaľ nie ste Francúz alebo Nemec, tak chápete, že tohto chlapa naozaj treba zastaviť.“ 

Nesúhlasí s politikou francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, ktorý tvrdí, že Rusko a jeho prezident nemôžu byť ponížení.

„Macronov problém je v tom, že má na starosti krajinu, ktorá má rovnaký imperiálny syndróm ako Rusko. Oni ešte nenechali imperiálne obdobie za sebou a Macron si myslí, že je veľký geopolitik a dôkaze vyriešiť situáciu, čo je kravina,“ opisuje postoj Macrona a Francúzov.

Scholz zas cíti pocit viny z druhej svetovej vojny, keď nacistické Nemecko bojovalo proti Sovietskemu zväzu.

Títo dvaja európski politici brzdia vyrovnanie s Ruskom, Západ sa pritom obáva, že by sa Ruská federácia mohla rozpadnúť.

„Je to nevyhnutné. Musí sa to stať. Toto je impérium, ktoré musí zaniknúť. Inak budeme vidieť ďalšiu inváziu, pokojne i smerom k nám,“ uvádza.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá