V blízkosti Bratislavy vyrástlo jedinečné „koloseum“. Autor ho venoval prezidentke

  • Počas prechádzky v okolí Bratislavy narazili mnohí Bratislavčania na zaujímavú vec
  • Išlo o malé koloseum, ktoré pozostávalo zo 700 postavičiek
pjimage – 2021-11-26T142731.946
Dúbravka-mestská časť Bratislavy
  • Počas prechádzky v okolí Bratislavy narazili mnohí Bratislavčania na zaujímavú vec
  • Išlo o malé koloseum, ktoré pozostávalo zo 700 postavičiek

Od septembra 2021 mohli návštevníci dúbravského lesa navštíviť zaujímavú atrakciu. Jej inštalácia trvala síce iba dva dni, no práca na nej až rok a pol. Ako informuje portál Bratislavský kraj, špirála v zemi pripomínajúca koloseum pozostáva až zo 700 drevených figúr.

Za projektom stojí Jaroslav Beliš, ktorý je známym slovenským výtvarníkom. Autor sa umeniu v prírode venuje už takmer 11 rokov. Nájsť túto atrakciu nebolo vôbec náročné. Nachádzala sa v blízkosti parkoviska. Cestu ti ukázali aj biele šípky. O otvorenie sa postarala kunsthistorička Daniela Čarná, ktorá pre portál Regióny Zoznam povedala, že tieto diela v prírode často splynú s kolobehom prírody. 

zdroj: Dúbravka-mestská časť Bratislavy

Priestor, v ktorom bolo koloseum vytvorené, vznikol počas 2. svetovej vojny. Má ísť o kráter, ktorý vznikol po výbuchu bomby. Podobných kráterov by sa malo v Bratislave nachádzať niekoľko. Priestor bolo potrebné najprv vyčistiť a vytvarovať do tvaru špirály. Až potom doň boli vložené drevené postavičky so zlatými hlavičkami. 

Ako uvádza autor diela, v hlavách majú postavičky zapichnuté vlajočky, ktoré symbolizujú štatút. Zaujímavosťou je, že dielo s názvom MY SME bolo venované prezidentke Zuzane Čaputovej. Tá sa však otvorenia nezúčastnila.

Zdroje: Bratislavský kraj, Regióny Zoznam

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá