V Bratislave majú vakcíny nazvyš, hľadajú náhradníkov. Prihlásiť sa môžeš aj ty, ak spĺňaš jednu podmienku

  • V Bratislave sa môžeš prihlásiť ako náhradník a nechať sa tak zaočkovať
  • Prednosť majú držitelia ŤZP
Očkovanie
TASR/AP Photo/Alastair Grant
  • V Bratislave sa môžeš prihlásiť ako náhradník a nechať sa tak zaočkovať
  • Prednosť majú držitelia ŤZP

Očkovanie je stále téma číslo jedna, a to nielen vo svete, ale aj na Slovensku. Čelíme viacerým problémom, napríklad nedôverujeme niektorým vakcínam a oproti ostatným krajinám to u nás v rámci vakcinácie škrípe na viacerých frontoch. 

Aj napriek tomu máme svetlé chvíľky, ktoré ukazujú, že sa veci hýbu tým správnym smerom. Príkladom by mohli byť dobrovoľníci, tí spustili demoverziu očkovacieho systému, ktorú si môžeš vyskúšať aj ty. Začiatkom marca ponúkol štátu pomoc Milan Dubec, zakladateľ portálov Azet a Pokec a bývalý riaditeľ vydavateľstva Ringier Axel Springer Slovakia. Štát ho odmietol, no on sa nevzdal a systém je na svete.

Putin sa v utorok večer dá zaočkovať proti covidu. Má to však háčik, všetko sa odohrá v súkromí

Ďalším ukážkovým príkladom je snaha Bratislavského samosprávneho kraja. Predseda BSK Juraj Droba na sociálnej sieti informoval, že sa môžu na očkovanie hlásiť náhradníci. „Aj keď primárne prebieha prihlasovanie cez systém NCZI, dávky navyše vám chceme spravodlivo rozdeliť. Vytvorili sme preto vlastný online formulár, kde sa môžete prihlásiť ako náhradníci do nášho veľkokapacitného očkovacieho centra na Tehelnom poli,“ informuje v statuse.

PRIHLÁSTE SA AKO NÁHRADNÍCI NA OČKOVANIE DO NÁŠHO CENTRA Aj keď primárne prebieha prihlasovanie cez systém NCZI, dávky…

Posted by Juraj Droba on Thursday, 25 March 2021

Dodáva, že zatiaľ je registrácia možná len pre držiteľov preukazu ŤZP, pretože ťažko zdravotne postihnutí sú úplne prvá skupina osôb pre zostavovanie náhradníckych zoznamov. „Mnohí však napriek vážnemu ochoreniu nemáte vybavený tento preukaz, hoci disponujete lekárskym posudkom. V takom prípade vyplňte v dotazníku, že MÁTE preukaz ŤZP a do kolonky číslo preukazu uveďte: 327492.“

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Čítaj ďalej po zakúpení predplatného

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroj: FB/Juraj Droba

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK