V Bratislave opäť kolabuje doprava. Dnes sa začala dlhoočakávaná rekonštrukcia mosta, obmedzenie potrvá do septembra

  • Správa, ktorá pobúrila mnohých vodičov. Chystá sa rekonštrukcia, no očakávajú sa dlhé kolóny
  • Dnes štartuje komplexná oprava mosta na diaľnici D2 medzi križovatkou Lamač a tunelom Sitina
  • Práce by mali trvať až do septembra
Unsplash/ Iwona Castiello d'Antonio, TASR/Michal Svítok
  • Správa, ktorá pobúrila mnohých vodičov. Chystá sa rekonštrukcia, no očakávajú sa dlhé kolóny
  • Dnes štartuje komplexná oprava mosta na diaľnici D2 medzi križovatkou Lamač a tunelom Sitina
  • Práce by mali trvať až do septembra

V Bratislave sa dnes spustila rozsiahla rekonštrukcia mosta na diaľnici D2 medzi križovatkou Lamač a tunelom Sitina. Cestári sa však búria – kvôli prácam bude doprava obmedzená, prejazdný bude len jeden pruh. 

Mení sa organizácia premávky v Bratislave na diaľnici D2 pri mimoúrovňovej križovatke D2 x II/505 – Lamač/Devínska Nová Ves v kilometri 56,  jeden jazdný pruh na vjazde do Bratislavy v smere do tunela Sitina, dva jazdné pruhy na výjazde z Bratislavy v smere na Stupavu a Malacky,“ uvádza sa na oficiálnej stránke Bratislavského kraja. 

🚨MOTORISTICKÁ VEREJNOSŤ POZOR‼️BRATISLAVU ČAKÁ OD PONDELKA DÔLEŽITÉ DOPRAVNÉ OBMEDZENIEJE POTREBNÉ SA ,,VYZBROJIŤ“…

Posted by Polícia SR – Bratislavský kraj on Sunday, June 20, 2021

Rekonštrukcia bude rozsiahla – most sa rekonštruuje úplne od základov.

Zhotoviteľ opravy kompletne vybúra mostný zvršok zahŕňajúci vozovku, vyrovnávací betón, pôvodnú hydroizoláciu, odvodnenie, rímsy, mostné závery a prechodové dosky. Most dostane nový mostný zvršok, na ktorý následne opäť osadíme bezpečnostné zariadenia. Súčasťou prác je aj úprava terénu pod mostom, preloženie vedenia informačného systému diaľnice a ostatných sietí,“ píše sa na oficiálnej stránke Bratislavského kraja. 

Cestári sa búria 

Predpokladá sa, že rekonštrukcia mostu bude trvať až do začiatku septembra. Kvôli prácam však môžu vznikať rozsiahle kolóny. „Je potrebné počítať s tvoriacimi sa kolónami a časovým zdržaním, najmä zo smeru od Malaciek,“ upozorňuje sa na stránke Polícia SR – Bratislavský kraj. 

Polícia odporúča, aby sa vodiči danému úseku vyhli. „Odporúčame využiť na vstupy do Bratislavy aj komunikácie cez mestské časti Lamač a Dúbravka,“ uzavreli. 

Ráno na cestách

TASR upozorňuje na dopravnú situáciu – zdá sa, že všetky cesty vedú do Bratislavy. 

Na diaľnici D2 v smere zo Stupavy do Bratislavy sa vodiči zdržia zhruba dve hodiny, k dispozícii je iba jeden jazdný pruh. Dôvodom sú cestárske práce. Kolóny sa tvoria aj na obchádzkach cez Lamač a okolo závodu Volkswagen Bratislava. Na svojom webe o tom informuje Zelená vlna RTVS.

Na Slovensku sa menia dopravné značky. Na cestách uvidíš tieto nové značenia, iné zas úplne zmiznú

Približne 20 minút sa vodiči zdržia pri vstupe do Bratislavy aj na diaľnici D1 v smere zo Senca, kde je na 16. kilometri v pravom pruhu odstavené auto. S rovnakým zdržaním treba podľa Stella centra rátať v Ivanke pri Dunaji v smere do Bratislavy. Zhruba 15 minút si vodiči počkajú v Dunajskej Lužnej smerom do Bratislavy.

Kolóny sa tvoria aj v hlavnom meste. Zelená vlna informuje o 25-minútovej kolóne na Slovnaftskej v smere do centra. Stella centrum hlási zdržanie 25 minút na Hradskej, v smere od Vrakune, 20 minút na Ulici Svornosti a na Popradskej v smere do centra a 15 minút sa vodiči zdržia na Račianskej.

Zdroje: Polícia SR – Bratislavský kraj, Bratislavský kraj , TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK