V Bratislave ti zaplatia aj 2 600 eur. Slovenský startup hľadá do tímu nových ľudí

  • Na trhu sa objavili lákavé pracovné ponuky
  • Slovenský startup spustil nábor nových zamestnancov
  • Ponúka platy až do výšky 2 600 eur mesačne
na snímke sú ľudia na lodi a pohľad na mesto
archív Boataround
  • Na trhu sa objavili lákavé pracovné ponuky
  • Slovenský startup spustil nábor nových zamestnancov
  • Ponúka platy až do výšky 2 600 eur mesačne

Za projektom Boataround stojí dvojica mladých Slovákov, konkrétne Jana Escher a Pavel Pribiš, ktorí mali spoločnú pracovnú minulosť v renomovanej spoločnosti Booking.com. Hoci začali svoju kariéru na Slovensku, ich profesionálna cesta ich neskôr zaviedla na rôzne miesta na celom svete. Napriek tomu však vždy túžili vrátiť sa na Slovensko a vytvoriť tu niečo výnimočné.

Jana Escher sa túžila vrátiť domov po päťročnom pobyte mimo Slovenska vrátane obdobia v Rakúsku a Thajsku. Jej hlavným cieľom bolo dokázať niečo významné, a urobiť tak dobré meno Slovensku. Aj preto sa vzdala kariéry v medzinárodnej spoločnosti.

S veľkou víziou sa napokon obaja vrátili na Slovensko a spoločne založili platformu Boataround. Jej zámerom je umožniť ľuďom rezervovať si prenájom lodí po celom svete jediným kliknutím, pričom neustále pridávajú nové destinácie.

Startup momentálne spustil aj nábor nový zamestnancov. V hľadáčiku sú webový developeri, no aj web dizajnér. V tomto ambicióznom startupe, ktorý má sídlo na Radlinského ulici v Bratislave, si slušne zarobíš. Ponúkané mesačné platy sa tu pohybujú na úrovni 2 000 až 2600 eur.

Náročné začiatky

Na začiatku svojej cesty do tohto biznisu investovali veľa úsilia a času a všetky získané finančné prostriedky reinvestovali do rozvoja svojho podniku.

Ich podnikateľské začiatky zahŕňali stovky hodín strávených v zahraničí, osobnú kontrolu každej lode uverejnenej na Boatarounde a náročnú prácu na získaní dôvery majiteľov lodí.

Postupne sa im podarilo rozšíriť tím a získali si dôveru stále väčšieho počtu majiteľov lodí. Toto viedlo k výraznému rastu, ktorý pokračuje. Startup už v roku 2020 zdvojnásobil tržby.

Na rastúci dopyt v oblasti prenájmu lodí reagovali rýchlo a účinne tým, že získali investíciu od investičnej platformy Crowdberry v hodnote 1,2 milióna eur spolu s finančnou podporou CB Investment Management. Táto investícia umožnila Boataroundu vstúpiť na nové trhy a otvoriť cestu k medzinárodnému financovaniu v rámci Series A.

Firma si stanovila stať sa vedúcim hráčom vo svojom segmente. Chcú byť svetovou jednotkou v oblasti online prenájmu lodí a motorových člnov. Ako dôkaz ich úspechu môžeme uviesť, že Boataround momentálne disponuje tisíckami rezervácií a ponúka najväčší katalóg plavidiel.

trzby-boataroundcom-as
zdroj: Finstat

Spoločnosť Boataround.com, a.s., v roku 2022 zvýšila stratu na -1,080 milióna eur a tržby jej narástli o 96 % na 4,755 milióna eur. Ukazujú to dáta portálu Finstat.

zisk-boataroundcom-as
zdroj: Finstat

Katamarán vs. plachetnica z pohľadu ceny prenájmu

Častou dilemou nejedného námorníka je výber lode – vybrať sa na klasickú plachetnicu, katamarán alebo motorovú jachtu bez plachiet? Ktorá loď je lepšia? Každé plavidlo človeku dokáže zabezpečiť nezabudnuteľný zážitok. Podľa expertov z Boataround je nemožné tvrdiť, že katamarán je lepší než plachetnica a opačne.

Otázka skôr znie, čo chce daný klient, aké sú jeho potreby, schopnosti a rozpočet. 

Objasňujú, že katamarán je drahší ako veľkostne podobná plachetnica. Navyše si klient priplatí za poplatky za státie v marínach a mestských mólach, národných parkoch a palivo. Práve cena často vyhráva ako rozhodujúci argument pri výbere charterovej lode.

Cenový rozdiel síce nemusí byť zanedbateľný, ale dodatočné výhody, ktoré katamarán poskytuje (vyššie pohodlie, stabilita a priestrannosť) často kompenzujú vyššiu cenu.

Príklad pre porovnanie cien za prenájom: prenájom katamaránu Lagoon 42 z roku 2019 s dĺžkou cca. 13 metrov (6 kajút) ťa vyjde na približne 480 eur za deň, prenájom plachetnice Jeanneau Sun Oddysey z roku 2019 s dĺžkou cca. 13 metrov (5 kajút) môže stáť od 200 eur na deň. Cena sa, samozrejme, môže líšiť v závislosti od mesiaca a prípadných zliav zo strany charterovej spoločnosti.

Zdroje: Boataround, Finstat, Profesia.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá