V Bratislave vyrastá veľká sieť rúškomatov. Predávať budú aj rukavice, vitamíny a dezinfekciu

  • Slováci sa spojili pre ďalší fantastický projekt – sieť rúškomatov vyrastie po celej Bratislave
  • Automaty budú predávať aj dezinfekciu, rukavice, vitamíny či iné ochranné pomôcky
  • Projekt Windo zároveň daruje aj 2 000 kusov rúšok do nemocníc a polikliník, v podpore hrdinov v prvej línii plánuje pokračovať
ruskomat19
Windo/Unsplash
  • Slováci sa spojili pre ďalší fantastický projekt – sieť rúškomatov vyrastie po celej Bratislave
  • Automaty budú predávať aj dezinfekciu, rukavice, vitamíny či iné ochranné pomôcky
  • Projekt Windo zároveň daruje aj 2 000 kusov rúšok do nemocníc a polikliník, v podpore hrdinov v prvej línii plánuje pokračovať

Rúška, dezinfekcie a ochranné pomôcky na Slovensku miznú ako teplé rožky. Pandémia koronavírusu si stále pýta svoju daň aj na regáloch obchodov, čomu sa prispôsobujú aj nové projekty a iniciatívy.

V Bratislave projekt menom Windo stavia veľkú sieť automatov so všetkým, čo sa ti na boj s koronavírusom zíde. Rúškomaty budú k dispozícii v obchodných centrách či v rámci potravín v každej mestskej časti.

Za projektom Windo stoja ľudia z viacerých kútov Slovenska, ktorí od začiatku tento projekt chceli robiť vo veľkom a aby bol dostupný čo najviac ľuďom.

zdroj: Windo
 

Kde budú rúškomaty umiestnené?

Zakladatelia sa dohodli so sieťou potravín Terno, ktorá prevádzkuje aj potraviny Kraj. Vďaka tejto spolupráci budú automaty k dispozícii všetkým, ktorí si pôjdu nakúpiť potraviny v rôznych mestských častiach Bratislavy.

Prvý Windo automat nájdeš v Auparku, v potravinách Kraj, v sekcii chlieb a pečivo. Postupne pribudnú automaty v Kraj potravín v Petržalskej tržnici, v Karlovej Vsi na Zohorskej ulici, na Peknej ceste v Rači, v Devínskej Novej Vsi a v Rusovciach. Čoskoro by sa mali pridať aj Ružinov a Dúbravka. Okrem Bratislavy nájdeš Windo automat aj v Prievizdi na bojnickej ulici.

Rozmiestnenie je pritom plánované a strategické, cieľom je, aby ľudia kvôli rúšku, hygienickým rukaviciam, vitamínom alebo dezinfekcií nemuseli cestovať kilometre od svojho domova, ale aby mali všetko k dispozícii v rámci ich obľúbených lokálnych potravín.

Rúška sa postupom času menia aj na módnu záležitosť, čo si uvedomujú aj ľudia z Windo. Na výber preto budú kvalitné a dizajnové rúška v rôznych motívoch a farbách, a to v troch variantoch podľa veľkostí – mužské, ženské a detské.

Dvojvrstvové rúška, ktoré sa dajú aj prať, budú stáť 5 € a 6 €. Sortiment sa bude stále rozširovať, čoskoro budú k dispozícií aj 1-vrstvové textilné rúška za 3 € a jednorázové chirurgické rúška za 1 €.

Automaty však neponúkajú len rúška, k dispozícii sú aj dezinfekcie, hygienické rukavice či dokonca vitamínové doplnky.

Cena dezinfekcií bude štartovať na 5 €. Hygienické rukavice vo viacerćyh variantov budú cenovo rozdelené podľa počtu kusov – od 2 € do 18 €. Vitamínový komplex na imunitu, ktorý vydrží až 33 dní, zasa bude stáť 28 €.

Ľudia z Windo aktuálne jednajú aj s ďalšími firmami aj mimo potravinárskeho priemyslu. Potenciálnymi spoluprácami sa pokúsia rozšíriť ich sieť automatov aj do ďalších lokalít a prevádzok, ktoré budú k Bratislavčanom ešte bližšie a v blízkosti ich domova.

zdroj: Windo

Vďaka rúškomatom môžeš zarobiť

Keďže je doba hektická, zakladatelia Windo sa rozhodli predávať aj podomácky vyrobené rúška od šikovných Slovákov, vďaka čomu si ich výrobcovia môžu privyrobiť.

Aktuálne rúška pochádzajú z dvoch malých výrobní na západnom a východnom Slovensku, od začiatku projektu však bolo cieľom podporiť aj domácu produkciu.

Pokiaľ chceš predávať svoje rúška, podľa ľudí z Windo stačí vyplniť jednoduchý formulár na webe, kde stačí uviesť popis, cenu, kontaktné informácie a pridať niekoľko fotiek vašich produktov.

 

Pomôžu nemocniciam

Rúškomaty nielenže pomôžu obyvateľom Slovenska, no tiež nemocniciam a poliklinikám. Zakladatelia Windo sa totiž už v začiatkoch rozhodli, že darujú 2 000 ochranných rúšok hrdinom bojujúcim v prvej línii.

Nejde pritom o jednorázový dar – rúška sa budú do nemocníc a polikliník posielať pravidelne a pribudnúť by čoskoro mali aj ostatné ochranné zdravotné pomôcky.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK